Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Plan zagospodarowania dla rejonu Obwodowa-Rolnicza

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 tygodnie temu

Reda, jeszcze przed wyborami, przystąpiła do prac nad MPZP dla rejonu Obwodowa - Rolnicza.
Celem, jak rozumiem, jest dedykowanie terenów pod nowe inwestycje usługowe i produkcyjne.

Całe obwieszczenie: https://bip.reda.pl/dokumenty/7850

mpzp.JPG
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

2 tygodnie temu

Tak, w rejonie Mościch Błot (dokładniej lokalizacji nie znam) ma powstać kompleks magazynowy Panattoni. Stąd potrzeba infrastruktury drogowej w tych okolicach.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 tygodnie temu

No właśnie sęk w tym, że takie magazyny jak Panattoni, to zdecydowanie powstają wyłącznie w miejscach dobrze skomunikowanych. Wydaje mi się, że sformułowanie "ma powstać" jest w tym wypadku trochę na wyrost. Myślę, że raczej są oczekiwania ze strony (byłych?) władz, że w tym rejonie pojawią się inwestycje tego typu. A do tego bardzo, bardzo daleka droga.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

2 tygodnie temu

Zigi, myślę, że gdyby znano dokładniej plany budowy drogi OPAT/Via Maris, można by przy tej okazji zsynchronizować nową strefę ekonomiczną z dogodnym dojazdem omijającym centrum i przy jednej okazji zrobić dwie dobre rzeczy dla miasta.

Bo na chwilę obecną budowa w tym miejscu centrum logistycznego jest mało sensowna, skoro jedyny dojazd będzie od ul. Obwodowej, która już w tym momencie na rondzie przy Aquasferze się mocno korkuje. Jak jej jeszcze dołożymy ruch logistyczny do strefy to na skraju Redy i Rumi będzie totalna masakra, o okresie sezonowym to ja już w ogóle nie wspominam.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 tygodnie temu

Ja myślę, że w tym wypadku ktoś założył jednak przedłużenie ul. Partyzantów z Rumi i połączenie z Drogą Czerwoną w Gdyni.
Teren jest dobry - ma kilka atutów: sieć elektroenergetyczna, sieć ciepłownicza. Na pewno to nie wystarczy by przyciągnąć inwestorów, ale miasto nie jest tutaj na przegranej pozycji.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

1 tydzień temu

Zigi pisze:
2 tygodnie temu
No właśnie sęk w tym, że takie magazyny jak Panattoni, to zdecydowanie powstają wyłącznie w miejscach dobrze skomunikowanych. Wydaje mi się, że sformułowanie "ma powstać" jest w tym wypadku trochę na wyrost. Myślę, że raczej są oczekiwania ze strony (byłych?) władz, że w tym rejonie pojawią się inwestycje tego typu. A do tego bardzo, bardzo daleka droga.
Nie są to wyłącznie oczekiwania, jednak po szczegóły proszę zgłosić się do obecnego Burmistrza :)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

1 tydzień temu

Zigi pisze:
2 tygodnie temu
Ja myślę, że w tym wypadku ktoś założył jednak przedłużenie ul. Partyzantów z Rumi i połączenie z Drogą Czerwoną w Gdyni.
I tak właśnie będzie. Takie są plany.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

1 tydzień temu

Zigi pisze:
2 tygodnie temu
Ja myślę, że w tym wypadku ktoś założył jednak przedłużenie ul. Partyzantów z Rumi i połączenie z Drogą Czerwoną w Gdyni.
Ciekawe czy lokalni mieszkańcy będą zadowoleni, że im osiedlową drogą tranzyt puszczą xD
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ODPOWIEDZ