Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

OPAT - Obwodnica Północna Aglomeracji Trójmiejskiej / Via Maris

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Ja w takich sytuacjach ich olewam.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Olewać jak olewać, złapie Cie policja, to dostaniesz mandat.

Inna sprawa, wczoraj między zjazdem na Obwodową, a Auchanem była dosyć potężna stłuczka, Reda w stronę Rumii była w zasadzie nieprzejezdna. Gdyby był OPAT, lub chociażby ulica Kosynierów, korek mógłby się chociaż minimalnie poruszać, a tak pozostała jazda po chodniku.

Dla tych którzy powiedzą "można jechać Leśną-Cegielnianą" od razu powiem, że wczoraj jeden z tak myślących jechał Cegielnianą-Leśną i uszkodził miskę olejową, dalsza jazda niemożliwa, pozostała tylko po nim mokra plama (oleju oczywiście xD)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

gratuluje ... Trasa Kaszubska przeszkadza w zrobieniu OPATu, równie dobrym argumentem byłoby, że powinna nam starczyć Zakopianka ...

Z tego co sobie pooglądałem, żadem z wariantów nie zbliża się nawet do MTK, nam to nic nie da, że turyści jadąc na Hel czy gdzie indziej i tak będą musieli przez Gdynię, Rumię, Redę przejeżdżać ...
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Moim zdaniem OPAT jest konieczny, ale najbardziej po nosie dostaje Reda. Po pierwsze oczywiście teraz - jest maksymalnie zakorkowana. A po ewentualnym wyborze wariantu i wybudowaniu zostanie podzielona drogami i wielkim skrzyżowaniem w Ciechocinie. Nie można wysilić projektanckich głów i wypuścić skrzyżowanie poza Redę a obwodnicę pozostawić obwodnicą także Redy? Wystarczy nam zjazd z takiego skrzyżowania łączący się z 6-tką.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Huherko pisze:Olewać jak olewać, złapie Cie policja, to dostaniesz mandat.
)
Olewam urzędasów którym się spieszy, (podobnie jak wszystkim innym) a szczególnie takich jeżdzących 120km/h przez Redę w taki sposób że nie liczy się dla nich bezpieczeństwo innych (mieszkańców Redy) bo im się spieszy na półwysep aby odpocząć, ew 500 zł to koszt satysfakcji ;-)
Karetki, Policje, Straż , Pogotowie Gazowe itp nigdy bym nie zignorował.
Artur
rabinowsky
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Damian pisze:Moim zdaniem OPAT jest konieczny, ale najbardziej po nosie dostaje Reda. Po pierwsze oczywiście teraz - jest maksymalnie zakorkowana. A po ewentualnym wyborze wariantu i wybudowaniu zostanie podzielona drogami i wielkim skrzyżowaniem w Ciechocinie. Nie można wysilić projektanckich głów i wypuścić skrzyżowanie poza Redę a obwodnicę pozostawić obwodnicą także Redy? Wystarczy nam zjazd z takiego skrzyżowania łączący się z 6-tką.

racja tylko trzeba też pamiętać, że Reda nie będzie się kończyła na ciechocinie. wyjdziemy za tą dzielnice a za kilka lat i tak OPAT będzie w centrum juz innej dzielnicy. tereny za obwodową też w końcu będą urbanizowane i też staną twarzą w twarz z "problemem" przebiegania OPAT. Nie da się tak zrobić by wszyscy byli zadowoleni. ja jestem za wariantem F
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

rabinowsky racja, ale przecież Reda oraz okoliczne miasta/wsie, to nie jest teren z jakąś gęstą zabudową, że nie ma jak szpilki wcisnąć, obwodnica trójmiasta też dzieli i Gdańsk i Gdynię a jednak nie ma tam problemów. Wystarczy spojrzeć sobie na plan zagospodarowania i spróbować ją wcisnąć w taki sposób, żeby tak szybko się tam żadne zabudowanie mieszkalne nie pojawiło. A gdy już OPAT będzie, może się nasi planiści zastanowią zanim zurbanizują tereny przyległe do niego, a nie będzie takiego problemu jak z fermą lisią. A jak to wszystko będzie tak wolno szło, to za niedługo tam popostawiają domki, kilka rodzin się sprzeciwi drodze i będzie "musztarda po obiedzie".
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

I do tego sprzeciwu się odnoszę. Nie chcę wybiegać w przyszłość na 50-100 lat i myśleć gdzie sięgnie Reda (może port będzie budować nad zatoką ;) Chodzi o to by węzeł drogowy nie podzielił już istniejących zabudowań czyniąc je niewielkimi, niedostępnymi wyspami pośród spalin i hałasu. W tej fazie projektowania można jeszcze wymyślić wariant doprowadzenia do Redy nitki zjazdu i połączenia go z 6-tką zaś węzeł, zakończenie i rozwidlenie na 216 usytuować na terenach niezamieszkałych poza Redą. Co innego pakować się z drogą w miasto a co innego ekspansja miasta poza istniejącą obwodnicę.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

NIe wiem czy zwróciliście uwagę, ale połączenie Leśna - Cegielniania nawet jak powstanie to nie rozwiąże problemów pojawiających się na skrzyżowaniu w Rumi przy nowej Galerii Handlowej. To skrzyżowanie będzie dalej wąskim gardłem.
Patkaa
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Moi Drodzy,

kłucić to się można o każde połączenie drogowe, jednakże dla całego miasta Reda potrzebne są obydwa rozwiązania. Reda nie kończy się na osiedlu Semeko przy ul. Młyńskiej nie bądźcie egoistami; a ulica Gniewowska, Buczka, czy nawet Gdańska. Budowa Leśna - Cegielniana jest już w trakcie realizacji jak się nie mylę umowy zostały podpisane, częściowo z samorządowych pieniędzy. A kosynierów to jak obiecały sklepy robić to niech robią czy Auchan czy Semeko, skoro jest możliwość że zrobią nam tę droge za darmo to może warto poczekać trochę, a alternatywa będzie dla każdego. Kiedyś może wybudują ten OPAT i będziemy mieli dojazd na półwysep. Tylko trochę cierpliwości. :)
Patkaa
Marcin
Prawie Lider
521 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

A co to jest wymiana turnusów...? Przeciez w lecie co weekend jest totalna kaszana z naszą Gdańską. Ja juz nie jestem w stanie określić kiedy jest rzeczona wymiana :)

(to apropos poprzedniego postu Huherka)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Patkaa, tylko że pomysł remontu Leśnej-Cegielnianej, przejazdu 2-poziomowego ciągnie się od ponad 10 lat, więc w końcu się doczekaliśmy. Mam nadzieję, że OPAT zrealizują szybciej
Marcin
Prawie Lider
521 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Obaj niestety wiemy, ze będzie z tym kiepsko... Skoro nawet żadnego znaczącego newsa (konkretnej kiełbasy wyborczej) w postaci OPAT nie rzucono...
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Cieszmy się z tego co już zaczęto :-) co już zrobiono. OPAT na pewno też powstanie tylko nie wiadomo kiedy, ale na pewno powstanie. Oby ktoś (myślę o władzach głównie Gdyni) zajął się tym tematem w skali podobnej do Kolei Metropolitarnej lub chociażby nawet lotniska w Gdyni i się doczekamy. Nie ma innego rozwiązania
ODPOWIEDZ