Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Park Miejski w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
alutka
Bywalec
234 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Poprzednie zdjęcia to moje widoki z okien :)
A tak to wygląda z dołu
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tern jest raczej odgrodzony, a tylko miejsce gdzie stoi barakowóz i jakieś maszyny ogrodzony.
Ten kawałek od skateparku do ścieżki wiodącej do mostu jest odgrodzony płotem, dalej oznaczony taśmą. Tablice informacyjne niestety zniknęły :) Na barakowozie umieszczony jest znak MTM
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

...ale masz widoki z okien!! ;)
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Alutka kiedyś te zdjęcia będą w cenie, taka cotygodniowa kronika postępów prac nad parkiem i amfiteatrem :wink: .
Miałem się wybrać na rekonesans, ale już nie muszę, dzięki.
Pozdrawiam Ziomali
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Tak, dobry pomysł. Kiedyś robilismy taka kronikę na placu kaszubskim, co miesiąc zdjęcie w tym samym miejscu. Niestety z telefonu.
Awatar użytkownika
alutka
Bywalec
234 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Ania Frania pisze:...ale masz widoki z okien!! ;)
Widoki to dopiero będą mam nadzieję :D
Ale widoki jak widoki, za to jaki hałas prawie non stop :cry:
Przetrzymamy to bo chyba warto :D
leonek16
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

a gdzie podzieją się sroki i kukułki??
Przemek
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Postęp prac jest duży! dzis kolo skateparku powstala duza hałda ziemii ze zrównanych terenów, 4 miesiące to ambinty plan, ale jezeli panowie na budowie bedą sie posuwac w takim tępie to wydaje sie byc to realne, że w listopadzie skończą.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

leonek16 pisze:a gdzie podzieją się sroki i kukułki??
drzew nikt nie będzie wycinał jak mniemam, zarośla i krzaki istniejące dotychczas... znikną... i powstaną nowe nasadzenia, z reguły nie będące już siedliskami dla ptactwa...
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Pewnie znikną też nietoperze i jeśli łączka zmieni charakter, nie będzie też bocianów na tradycyjnej wyżerce po koszeniu traw.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

g63361pd pisze:Pewnie znikną też nietoperze i jeśli łączka zmieni charakter, nie będzie też bocianów na tradycyjnej wyżerce po koszeniu traw.
z drugiej strony takie są koszta jakichkolwiek antropogenicznych ingerencji w środowisko przyrodnicze. Też mi bardzo szkoda, ale myślę, że te kilka sztuk bocianów da radę odnaleźć nowe siedliska do "posiłków":)
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Też bym nie dramatyzował. To bardzo trendy dziś pochylac się nad losem jakiegoś owada blokując przy tym budowę np. autostrady, ale w naszym przypadku nie niszczymy chyba jakiś bardzo unikatowych siedlisk a boćki faktycznie sobie poradzą.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Ryszard, nie porównuj budowy parku, do budowy autostrady :P Budowa autostrady to kwestia odblokowania jakiegoś biednego miasta od zalewającego go tranzytu, poprawienie bezpieczeństwa oraz zapewnienie płynności i komfortu w ruchu, a budowa parku to opcja jedynie rekreacyjna :P ale i tak sądzę, że ten park ma na tyle dużą powierzchnię, że i bociany będą tam przychodzić, a każdym razie na pewno sobie poradzą i nie ma potrzeby blokowania tej inwestycji.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

szkoda tylko, że połączenie stawu z rzeką za pomocą podziemnych instalacji.. by nastąpiła wymiana wód i stawik się nie eutrofizował... zrobią dopiero za rok:)
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

W zakolu rzeki nawieziono drobny piasek. To będzie plaża miejska. Fajnie!
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Nie będzie trzeba do Gdyni jeździć na plażę na piwo, bo tak to miejsce będzie wyglądało w najbliższej przyszłości.
ODPOWIEDZ