Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Protest przeciwko wyniesieniom w jezdni ulic

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Daniela Joćko pisze:Rozwinięte cywilizacje podwyższają średnią prędkość przejazdu, a nie obniżają...
Rozwinięte kraje robią "strefy 30" w centrach miast i w ogóle zamykają centra dla ruchu samochodowego. Nikt nic nie podwyższa, proszę najpierw poszukać dobrze, ale nie w gazecie FAKT czy na Onecie, a dopiero potem mówić.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Akurat byłem kilka razy w Dani i Szwecji i jakoś jadąc z osobą, że tak powiem bogatą (na wysokim stanowisku) trasę ok 200km jechaliśmy cały czas przepisowo, chodź trasa prowadziła poza miastami, można rzec na odludziu, to jak było ograniczenie 60 to tyle jechaliśmy.... mimo że się spieszyliśmy.... powiedz mi gdzie takie zachowanie u nas....
A jeśli chodzi o egzekwowanie mandatów, to czy trzeba ściągnąć 500zł czy trzeba by 5000zł problem byłby taki sam, jak ktoś będzie musiał to zapłaci, a potem będzie miał nauczkę na przyszłość!
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

A może 500 zł. mandatu zamieniać na 50 godz. pracy w wolnym czasie.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Poruszyliście całkiem podstawowy problem w Polsce.
Bezkarność bierze się z śmiesznie niskich mandatów, w Holandi np za przekroczenie o 50km/h w terenie zabudowanym dozwolonej prędkości można pójść do paki na poł roku, dla nich to bandytyzm , zupełnie podobne przestępstwo do strzelania na oślep.
U nas to byle bździągwa spiesząca się po ogórki tyle jeździ w zabudowanym gdy tylko da radę.
A policja jak złapie to może dać 500zł mandatu - czyli drobnej opłaty za bycie ponad prawem.
Bo Policji nie chce się zazwyczaj kierować sprawy do sądu o 1000zł bo papierologia i konieczność łażenia do sądu itd...
Tak długo jak mandaty będą takie śmieszne jak są tak długo będzie u nas dzicz, bezmyślność i bandytyzm.
To jest chore że własnie wróciłem z 1h godzinnej jazdy podczas której doświadczyłem ucieczki na pobocze z powodu jednego ch.. który jechał ~140km pod Rekowską Górkę i cisnął nawet po obszarach wyłączonych z ruchu i wymuszał na wszystkich pierwszeństwo ...
Artur
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

ArturB pisze:Bezkarność bierze się z śmiesznie niskich mandatów
Wg mnie wysokość mandatu nie jest tutaj ważna, bo dla mnie 150-200zł mandatu to bardzo dużo, bo zarabiam "po polsku" i boję się mandatów, dla kogoś kogo stać na nowe auto które ma 400KM i pali 15l/100km benzyny zapłacenie 500 zł mandatu nie stanowi problemu i nawet tego nie odczuje.

Wg mnie powinni podwoić punkty karne. Te są dla wszystkich równe. Każdy mandat może być za 20 pkt, bo jak raz mi strzelą fotkę to już drugi raz będę uważać jeszcze bardziej.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Tylko mając forsę mozesz nie dostać punktówza zdjęcie z GIRD-U.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

http://www.telewizjattm.pl/serwis-infor ... ml?play=on

Tam powinien stać ktos z karabinem maszynowym...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ale inna sprawa, że żeby temu zapobiec, to należałoby tak ustawić światła, że ten, kto ma zielone i skręca w lewo, może ten skręt kontynuować również na zielonym. Tutaj rozwiązanie jest kretyńskie - skręcasz i za chwilę musisz się zatrzymać na czerwonym. A za Tobą sznureczek innych skręcających aut i przy dobrych wiatrach robi się korek. Oczywiście to nie tłumaczy łamania przepisów, ale większość dużych, rozległych skrzyżowań w miastach jest rozwiązanych tak jak opisałam. Tu jest w pewnym sensie utrudnienie i może stąd taka nagminna ilość tych sytuacji na filmie.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Podobnie jest na rondzie przy dworcu w Rumi. Ale tam wszyscy jeżdzą prawidłowo.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

To jest jakieś nie porozumienie, ustawienie tych świateł. Ruszasz na zielonym i za 10metrów stajesz na czerwonym. Salamandra ma rację, że sygnalizację na tym skrzyżowaniu trzeba by rozwiązać inaczej... ale po co? Wtedy Straż Miejska nie mogłaby zbijać kasiory....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1981 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

kowalski pisze:Podobnie jest na rondzie przy dworcu w Rumi. Ale tam wszyscy jeżdzą prawidłowo.
Moim zdaniem to nie są analogiczne skrzyżowania, w Rumi jest dużo większe. I właśnie dlatego nikt nie robi takich numerów, bo zanim dojedzie się do kolejnych świateł, one już najczęściej zdążą się zmienić i ruch jest płynny.
Jakoś nie wydaje mi się, że akurat w Wejherowie ludzie uparli się łamać przepisy bez powodu
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

To raczej wygląda na gapiostwo niż umyślne łamanie.
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Czy 500złotych to śmiesznie niski mandat ? Nie wiem. Dla niektórych może niski. Dla innych wysoki.
Jedna czwarta zarobku-tak średnio licząc.
Ale ciekawi mnie co innego. Na Rekowskiej górce są dwa obszary wyłączone z ruchu, na dole i u góry. Jak to jest możliwe drogi ArturzeB że widziałeś jak ten jak go nazwałeś "ch.." i jak dalej piszesz że cisnął 140km/h po obszarach wyłączonych z ruchu że widziałeś oba przypadki. Może się mylę bo albo to Ty byłeś tym kierowcą, albo jechałeś za nim łamiąc przepisy- choć na rowerze pod górkę to chyba ciężko nawet dla Ciebie jechać z taka prędkością- albo poskrom trochę fantazję
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

kowalski pisze:Podobnie jest na rondzie przy dworcu w Rumi. Ale tam wszyscy jeżdzą prawidłowo.
Nie do końca, teoretycznie tam więcej osób łamie przepisy niż w Wejherowie. Wiesz dlaczego? Bo 99% samochodów zatrzymuje się dokładnie przed sygnalizatorem, jak najbliżej krawędzi, tak żeby jeszcze ten sygnalizator widzieć i tak żeby jak najwięcej się samochodów ustawiło za nim a tymczasem linia zatrzymania jest dużo bliżej niż sygnalizator. Nie robi to nikomu szkody ale przepis jakby nie było jest łamany, dlatego bałem się że jak wprowadzą ten nowy system w Rumi, to się zacznie dziać kongo...


Widzę ogólnie że mały offtop się zrobił, więc zapytam z innej beczki, czy jeżeli stanie mi się coś z samochodem podczas przejeżdżania przez próg zwalniający to mogę wnosić o jakieś odszkodowanie czy coś tego typu?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Tak, Jeżeli przejeżdżając przez próg zwalniający lub podrzutowy uszkodzimy samochód, mamy prawo domagać się odszkodowania od zarządcy drogi. Może to być gmina, powiat, ale także spółdzielnia mieszkaniowa. Jest jednak warunek – pieniądze na naprawę odzyskamy wyłącznie wtedy, gdy udowodnimy, że próg pokonaliśmy z zalecaną prędkością.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ