Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Droga za Auchan czyli Obwodowa Reda - Kosynierów Rumia.

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
SylwiaL
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ja wiem. Byłam na spotkaniu z Burmistrzem i uzyskałm informacje dotyczaca tej drogi. Semeko (Aquasfera) wraz z Auchan zobowiazały sie wybudować brakujący odcinek drogi. Nie pamietam na 100% daty ale chyba około marca 2012 roku.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

SylwiaL pisze:Ja wiem. Byłam na spotkaniu z Burmistrzem i uzyskałm informacje dotyczaca tej drogi. Semeko (Aquasfera) wraz z Auchan zobowiazały sie wybudować brakujący odcinek drogi. Nie pamietam na 100% daty ale chyba około marca 2012 roku.
Gdyby faktycznie ta data się potwierdziła, to bajeczka. To zbliżony termin co oddanie pierwszego budynku Aquasfery.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1799 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Pewnie znowu trochę kiełbasy wyborczej a na prawdę pic na wodę ku uciesze ludu ...
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

tyle było już planów i obietnic, że ciężko uwierzyć w kolejną, poczekamy zobaczymy wolałbym być pozytywnie zaskoczyć niż niemile rozczarować w tym względzie
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dokładnie. Obietnic było już za wiele.
Lagerfeld

13 lat temu

ale ta droga to strategiczna inwestycja dla Semeko. Jeśli tej drogi nie będzie a bloki molochy semekowskie powstaną, to nikt tam nie będzie chciał mieszkać wiedząc, że połączenie drogowe uniemożliwia poruszanie się w kierunku Wejherowa lub Gdyni. Auchan jest zbyt dużym graczem i jak widać nie da się ich przymusić do wykonania tego połączenia.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Lagerfeld - nie sądze, aby ta inwestycja była strategiczna dla SEMEKO... ta inwestycja jest strategiczna dla Redy i Rumii. Dla SEMEKO jest tak samo strategiczna jak dla AUCHAN.
Jestem więcej niż pewny, że dla większości zainteresowanych kupnem mieszkania w Aquasferze priorytetem nie jest ta ulica, a np. cena mieszkań, Aquapark, bliskość SKM
Przyszli mieszkańcy Aquasfery widzą, że budynek/ki są połączone układem drogowym (Obwodowa) więc pewnie wystarczy im zapewnienie, że ulica w przyszłości powstanie.

SEMEKO pewnie będzie w jakiejś części budowało tą drogę... ale nie przesadzajmy... nie sądze, aby SEMEKO przejeło zobowiązania AUCHAN i zbudowało całą drogę... to nie instytucja charytatywna :)
Zaraz ktoś napisze, że dla SEMEKO strategiczne jest przebudować tunel pod ulicą Gdańską, bo przecież wielu ich klentów korzysta z SKMki, a stan tunelu jest odstraszający dla przyszłych klientów itd
w ten sposób SEMEKO musiałoby przebudować pół REDY, bo tym sposobem patrząc wszystko będzie dla tej firmy strategiczne

piszesz, że dla SEMEKO ta inwestycja jest strategiczna, a AUCHAN jest za dużym graczem :)
tylko, że SEMEKO do swojego osiedla doprowadzi drogę (z Obwodowej) i chodnik do SKM, wiec ludzie z pracy będą mieli możliwość wrócić... to chyba jednak AUCHANowi powinno zależeć, zeby mieszkańcy Aquasfery, Osiedla Przy Młynie, osiedla Tuż przy Młynie i innych osiedli mieli komfortową krótką trase do ich Centrum Handlowego

Podsumowując (oczywiście nie znam Redy tak jak Ty) to najbardziej zależy na tej inwestycji:
1. Redzie - to Redzie i mieszkańcą Redy zależy najbardziej, żeby Obwodowa nie była zakorkowana, a przy okazji, żeby była alternatywna droga do Rumi
2. Auchanowi - to im zależeć powinno by klient mógł z łatwością do nich dotrzeć
3. Rumi - z pewnością przyda się alternatywna droga do opuszczenia miasta
4. Semeko - z pewnością nie chciałoby przyczynić się do zakorkowania miasta w którym tyle inwestują
Lagerfeld

13 lat temu

Nie zgodze się z Tobą choć szanuję Twoje zdanie. Jeśli Semeko nie pociągnie tej inwestycji wraz z miastem Reda to bardzo słabo komunikacja będzie wyglądać. A nie wiem czy wiesz, Reda już toczy spór z Auchan ok 5 lat. Skutek? Marny bo z tego co wiem, obecnie rozmowy nie toczą się już a Auchan tylko z Semeko. Myślisz że Auchan zależy na tym połączeniu ? Oni przebudowali dojazd i wyjazd z Auchan do ul. Gdańskiej, po co im teraz połączenie od tyłu Auchan. A jak wiesz dla nich mimo że te chyba 800m które powinni wybudować do Obwodowej to inwestycja znikoma. Jednak polityka firmy jest jednoznaczna. Jak możemy oszczędzić to to zróbmy. A w tym temacie dużo juz słyszałem. Jedyną szansą obecnie są rozmowy z Semeko i udział miasta. Już teraz wiem że obecnie ludzie maja ogromne problemy na już istniejących osiedlach Semeko z w wyjazdami na obwodową. Pomyśl co się stanie jak przybędzie kolejne kilkaset mieszkań i kilka tys nowych mieszkańców tylko w tym małym rejonie. Samo rondo i dojazdy do ronda to rozwiązanie zupełnie mało wystarczalne.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Lagerfeld nie przekonujesz mnie. Potrzeby a rzeczywistość do dwie odrębne sprawy, Ja też jestem jak najbardziej za powstaniem tego połączenia, ale mam wątpliwości że akurat developerowi będzie zależało na wybudowaniu tego połączenia. Zwracam uwagę na dwa aspekty pierwszy to koszty. Developer będzie chciał wylożyć ok 10-12 mln na zrobienie tej drogi? sorry ale to duże koszty nawet dla takiego developera, a drugi aspekt to włączenie się developera jako trzecia strona pomiędzy umowę miedzy Auchan i miasto, brzmi to mało wairygodnie
Marcin
Prawie Lider
521 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

No ja tez nie sądzę by Semeko samo wybudowało drogę od strony Rumi (a raczej by wykupiło grunty i wybudowało)... Przecież teraz właśnie Auchanowi powinno ZACZĄĆ zalezć na ułatwieniu dojazdu tych tysięcy mieszkańców do swojego sklepu. Bardziej możliwa jest jakaś zrzutka tych dwóch firm...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Lagerfeld ja też jestem zwolennikiem powstania tego łącznika… nie mniej jednak po prostu nie wierze, by SEMEKO było zainteresowane za własne środki zbudować coś co obiecał AUCHAN… chyba, że dostałoby za to jakieś tereny lub inne profity (ale nie chciałbym tworzyć teorii spiskowych). Również szanuje Twoją opinie, ale wydaje mi się, że za duże nadzieje pokładasz w SEMEKO. To jest deweloper, który ma zarabiać na siebie, a nie organizacja pożytku publicznego działająca charytatywnie, czy podmiot odpowiedzialny za budowę dróg... SEMEKO na pewno jest zainteresowane, aby ta droga powstała, ale charytatywnie jej nie zbudują. Oczywiście nie wykluczam tego, że tak jak piszesz są jakieś rozmowy miedzy SEMEKO a REDĄ i że faktycznie droga powstanie bez udziału AUCHAN, ale nie wierze, aby SEMEKO zgodziło się za free budować tą drogę… bo AUCHAN się wycofał.
Wydaje mi się, że SEMEKO zrobi dokładnie tyle drogi ile ma na swoich planach czy wizualizacjach, jeśli oczywiście nie nastąpi jakiś inny układ z miastem.

Czasem jak czytam niektóre posty na forum, to wydaje mi się, że jest jak w tym powiedzonko "dasz paluszek, weźmie całą rękę". Deweloper rozwija miasto i fajnie, ze przy tym powstaje także coś dla mieszkańców, że zrobi czasem jakaś imprezę, ale nie przesadzajmy. SEMEKO nie zostało powołane do tego by Reda stała się Waszyngtonem i nie można szukać ratunku na wszystkie bolączki w haśle "SEMEKO to zrobi".
Tak jak wspomniałem SEMEKO na pewno zależy na powstaniu tej drogi, bo to z pewnością ułatwi poruszanie się mieszkańcom Redy i klientom Aquaparku, ale równie dobrze SEMEKO zależy na lepszym dworcu, na lepszym tunelu, na OPATcie i na wszystkim innym co podniesie atrakcyjność Redy, a tym samym pozwoli deweloperowi podnieść ceny za swoje mieszkania, ale to że im zależy żeby coś powstało, nie jest równo znaczne z tym, że będą to budowali.

Piszesz, ze AUCHAN nie zależy na budowie tej drogi bo jest Gdańska… a ja myślę, że powinno im zależeć, bo raz, że osiedla położone przy Obwodowej to tysiące klientów, a dwa że Gdańska w sezonie może być zakorkowana, a to nie koniecznie zachęca do przyjazdu na zakupy - dobrze mieć drogę alternatywną… tym bardziej, ze być może przyszli klienci Aquaparku wracając z wodnych uciech, kręgielni czy co tam ma jeszcze w tym kompleksie powstać chętnie zatrzymaliby się przy AUCHAN, aby zrobić zakupy do domu.

Podsumowując mam nadzieje, ze to połączenie powstanie, bez względu na to kto ma za to zapłacić :)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Jeżeli Auchan zamierza budować w Cisowej to musi liczyć na ze Rumia będzie obsługiwać Redę ,Wejherowo i półwysep.Dlatego droga do Obwodowej będzie im potrzebna.
Lagerfeld

13 lat temu

oby tak było :) oby :)
fishcat
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

SylwiaL pisze, że rozmawiała z Panem Krzemińskim. Może należy jej zaufać, albo dowiedzieć się w Urzędzie Miasta Redy. Tam są naprawdę uprzejmi ludzie (nie jestem pracownikiem ;p)
ODPOWIEDZ