Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Droga za Auchan czyli Obwodowa Reda - Kosynierów Rumia.

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

poczytaj może w temacie o OPAT, czyli science fiction. Podejrzewam, że któryś z projektów OPAT przewidywał tam węzeł... (to takie moje gdybanie)
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Jeszcze trochę a kostka, którą wyłożone jest pobocze niedokończonej drogi w kierunku łąk zostanie całkiem rozkradziona.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

tak jak podejrzewałem stronę wcześniej... Semeko będzie wykonywać jakies prace związane z połączeniem Kosynierów z Obwodową... tak przynajmniej wynika z artykułu w expressie powiatu

http://www.expresspowiatu.pl/index.php/wydarzenia,,3038
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

a w Redzie - Rumi potrzeba na to 16 bodajże...
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

no nie sądzę 700 metrów drogi w takim terenie to kwestia w przetargu ok 2-3 może 4 mln zł
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Bagniste grunty podwyższają cenę.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

bodajże 12, po głębszych przemysleniach, zreszta podobnie p. Krzeminski wypowiadał się na ten temat podczas spotkania z mieszkańcami w Rekowie Dolnym
LUDE

13 lat temu

Mam wrażenie,że Urząd Miasta Reda nie ma zielonego pojęcia o zagospodarowaniu przestrzennym.Po co pakować pieniądze w Cegielnianą,kiedy widać jak na dłoni,że rozwój urabanizacji postępuje po stronie ul.Obwodowej,Moście Błota,Aquastrefa i inne osiedla Semeco,Rekowo. I tam powinno być coś zrobione,aby udrożnić przejazd Gdynia-Rumia-Reda-Wejherowo/Puck. Ten fragment nowej drogi bylby może też impulsem,aby ruszyła w końcu budowa OPAT.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

oj LUDE widzę, że i Tobie również brak tej wiedzy... a także tego jak prezentują się sytuacje z Auchan. Miasto nie wyłoży pieniędzy za market i słusznie, a jeśli uważasz, że budowa dróg powinna się odbywać w miejsach postępujących zabudowań wielorodzinnych, bo tam jest "rozwój urbanizacji" to gratuluję.

Trzeba działać tak, by nie zbankrutować a zarazem przynieść możliwie najwięcej korzyści dla całego miasta i jego mieszkańców!

Poza tym spójrz tak logicznie, że tereny na zachód od Obwodowej to w zdecydowanej większości strefa ochrony wód podziemnych i powierzchniowych... dużo tam nie zrobisz, no chyba, że chcesz mieć w kranie Coca Colę:)

Poza tym drogi główne, czy też alternatywy połączeń jak Leśna - Cegielniana powinny być budowane tam gdzie możliwie najmniej przeszkadzałyby mieszkańcom i tak się właśnie dzieje. Poza tym powstaną tunele, przejazd kolejowy trafi do historii.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1799 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

LUDE pisze:Mam wrażenie,że Urząd Miasta Reda nie ma zielonego pojęcia o zagospodarowaniu przestrzennym.Po co pakować pieniądze w Cegielnianą,kiedy widać jak na dłoni,że rozwój urabanizacji postępuje po stronie ul.Obwodowej,Moście Błota,Aquastrefa i inne osiedla Semeco,Rekowo. I tam powinno być coś zrobione,aby udrożnić przejazd Gdynia-Rumia-Reda-Wejherowo/Puck. Ten fragment nowej drogi bylby może też impulsem,aby ruszyła w końcu budowa OPAT.
Masz rację, ale:
1. Może w końcu przez tą inwestycję modernizuje się trochę część Redy za torami, bo tam niektóre posesje wyglądają tak, jak wyglądały 50 czy 100 lat temu, a to rzut beretem od centrum Redy.

2. Ta inwestycja ma wg mnie za zadanie odciążyć centrum, żebyśmy mogli oboje dojechać do Biedrony czy Polo nie denerwując się co skrzyżowanie.

3. Myślę, że budowa Leśnej-Cegielnianej nie przeszkadza w budowie OPATu, a jest jedynie zakrojoną na szeroką skalę rewitalizacją istniejącego (aczkolwiek prawie nieprzejezdnego) połączenia drogowego pomiędzy Rumią a Redą

Nie myśl też w ten sposób, że skoro po tej stronie torów nie ma żadnych inwestycji, to należy postawić na stałe szlaban i zrobić swego typu getto ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
LUDE

13 lat temu

Ryszard pisze:oj LUDE widzę, że i Tobie również brak tej wiedzy...
@ Ryszard
A tobie wyraźnie wyobraźni. Ograniczone środki finansowe pakuje się tam gdzie są priorytety.
Jak wyobrażasz sobie,aby ludzie z Ciechocina,Rekowa,osiedli Semeco,przejeżdżali za tory,aby dostać się np. do Rumii ?he he :lol:
LUDE

13 lat temu

Huherko pisze:
LUDE pisze:Mam wrażenie,że Urząd Miasta Reda nie ma zielonego pojęcia o zagospodarowaniu przestrzennym.Po co pakować pieniądze w Cegielnianą,kiedy widać jak na dłoni,że rozwój urabanizacji postępuje po stronie ul.Obwodowej,Moście Błota,Aquastrefa i inne osiedla Semeco,Rekowo. I tam powinno być coś zrobione,aby udrożnić przejazd Gdynia-Rumia-Reda-Wejherowo/Puck. Ten fragment nowej drogi bylby może też impulsem,aby ruszyła w końcu budowa OPAT.
Masz rację, ale:
1. Może w końcu przez tą inwestycję modernizuje się trochę część Redy za torami, bo tam niektóre posesje wyglądają tak, jak wyglądały 50 czy 100 lat temu, a to rzut beretem od centrum Redy.

2. Ta inwestycja ma wg mnie za zadanie odciążyć centrum, żebyśmy mogli oboje dojechać do Biedrony czy Polo nie denerwując się co skrzyżowanie.

3. Myślę, że budowa Leśnej-Cegielnianej nie przeszkadza w budowie OPATu, a jest jedynie zakrojoną na szeroką skalę rewitalizacją istniejącego (aczkolwiek prawie nieprzejezdnego) połączenia drogowego pomiędzy Rumią a Redą

Nie myśl też w ten sposób, że skoro po tej stronie torów nie ma żadnych inwestycji, to należy postawić na stałe szlaban i zrobić swego typu getto ...
@ Huherko
Jasne,że jestem za tym ,aby w całej Redzie były piękne drogi.
Ale znów,chodzi o to,aby skromne środki przeznaczać tam gdzie są najbardziej potrzebne,a nie tam,gdzie "wicie rozumicie".
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

LUDE pisze:
Ryszard pisze:oj LUDE widzę, że i Tobie również brak tej wiedzy...
@ Ryszard
A tobie wyraźnie wyobraźni. Ograniczone środki finansowe pakuje się tam gdzie są priorytety.
Jak wyobrażasz sobie,aby ludzie z Ciechocina,Rekowa,osiedli Semeco,przejeżdżali za tory,aby dostać się np. do Rumii ?he he :lol:
tunelem mój Drogi, tunelem

poza tym część drogi w stronę Kosynierów zrobi Semeko... i po czasie okaże się, że miasto nie musi na to połączenie z Rumią wydać ani grosza.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1799 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

LUDE pisze:Jak wyobrażasz sobie,aby ludzie z Ciechocina,Rekowa,osiedli Semeco,przejeżdżali za tory,aby dostać się np. do Rumii ?he he :lol:
A wyobrażasz sobie to aktualnie (Gdańską) w sezonie podczas wymiany turnusów? W poprzek Redy nie idzie przejechać, a co dopiero gdzieś dojechać.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ODPOWIEDZ