Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Cordylus
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

Wicek pisze:
1 rok temu
Inna plotka dla mnie dużo bardziej wiarygodna głosi, że częściowa likwidacja ogrodniczego przy Obwodowej (na przeciwko Biedronki) związana jest z tym, że to teren Semeko i Semeko chce coś tam budować... ale co i kiedy to nawet z plotek ciężko się dowiedzieć.
chodzi o jedną działkę 849/4 (tak przynajmniej ją widać na geoportalu)
połowę działki aktualnie zajmuje parking, który rozumiem powstał na potrzeby realizacji inwestycji AquaSfera; deweloper ma obowiązek zapewnić 1,4 (?) miejsca parkingowego na jedno mieszkanie, czego Semeko na pewno nie zapewniło w dwóch halach garażowych osiedla;
i teraz wyobraźmy sobie, że właściciel działki likwiduje parking, bo chce tam np. postawić 18 kondygnacyjny wieżowiec, bo może... (może nawet wyższy, gdyby się uparł); no ja sobie takiej opcji nie wyobrażam!
moim zdaniem, na terenie części byłego sklepu ogrodniczego powstanie... parking! a to z uwagi na realizowaną obok inwestycję firmy Atal;
a może właścicielem działki jest już miasto?
InicjatywaObywatel
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

Z tego co można znaleźć na stronie atalu, prezentacji inwestycji, to na terenie tego dawnego ogrodniczego będzie parking.
Tam de facto były dwa sklepy ogrodnicze i właściwie dwie działki. Jedna została wyczyszczona natomiast druga może jakimś cudem z tym ogrodniczym przetrwa, ale coś tak czuje, że i tamten właściciel bądź właścicielka się zwiną.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

Cordylus pisze:
1 rok temu
...moim zdaniem, na terenie części byłego sklepu ogrodniczego powstanie... parking! a to z uwagi na realizowaną obok inwestycję firmy Atal;
a może właścicielem działki jest już miasto?
bardzo bym się zdziwił :shock:
Semeko praktycznie kończy już Aquasfere i zbudowało spory parking dla mieszkańców tego osiedla. Ta działka jest atrakcyjniejsza niż teren piaskowy czy tuż przy rondzie Morska - Bosmańska... jeśli już Semeko musiałoby z jakiegoś nie znanego mi powodu budować parking to budowało by bliżej Morskiej niż Obwodowej... tak myślę.

Miasta raczej ta działka nie jest. Chyba, że przegapiłem nabycie gruntu przez miasto :)
Zresztą co w zamian miasto mogłoby dać Semeko?

ale byłoby fajnie gdybym się mylił :P
InicjatywaObywatel pisze:
1 rok temu
Z tego co można znaleźć na stronie atalu, prezentacji inwestycji, to na terenie tego dawnego ogrodniczego będzie parking...
wizualizacje na stronie Atalu są od strony ulicy Morskiej i parking, który jest na wizualizacji to istniejący parking Aquasfery.
W tle widać ogrodniczy, a dalej Biedronkę.... chyba, że piszesz o jakiejś innej wizualizacji, której nie widziałem :)
Załączniki
atal.jpg
https://niebieskibursztyn.pl/galeria-wizualizacje-osiedla
InicjatywaObywatel
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

A czemu miasto miałoby cokolwiek dawać prywatnej firmie semeko? Firma semeko z tego co się zorientowałem jakoś nadzwyczajnie nie wspiera miasta w usługach publicznych czy też mieszkańców.
Przez wiele poprzednich lat firma nie pomyślała, a samorząd nie wynegocjował nawet jednego mieszkania na rzecz miasta.
Jakoś nie zauważyłem również żeby firmie zależało na ekologii w dobie kryzysu energetycznego, na dachach paneli fotowoltaicznych nie widziałem.
Te budynki atalu też jakoś nie epatują ekologią, a miejsce jest żeby zamontować panele, ale po co ?
Te wizualizacje jakoś do mnie nie przemawiają, mam wrażenie ( być może błędne), że są sztuczne.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

1 rok temu

Co to za pomysł z tymi mieszkaniami komunalnymi? Mało jeszcze rozdawnictwa ? Jedni mają pracować całe życie na swoje M a inni dostać? Komuna już upadła …
InicjatywaObywatel
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

Spójrz na tą paranoje masz tyrać całe życie żeby mieć gdzie mieszkać, taki jest cel życia.
A niektórzy to nawet tyrając całe życie nie dorobią się pieniędzy na sensowne mieszkanie.
Nie chodzi o mieszkania za darmo. Niech miasto buduje mieszkania na wynajem z normalnymi cenami. Komuna upadła, ale starsze pokolenie jakoś nie marudziło jak się uwłaszczali na mieszkaniach i gruntach wybudowanych za komuny. Za pół darmo przejmowali publiczne grunty, zaczynali kręcić małe interesy w czasach transformacji, a jak dorobili się paru złotych to ,, wciągnęli za soba drabinę " z tekstem wy macie tyrać do śmierci na mieszkanie, na które i tak was nie stać, a szczytem marzeń jest kawalerka w redzie za 350 tysięcy 🤦🤦🤦
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

1 rok temu

Cudna teoria. Jednak życie i praktyka jest tu i teraz. Jakie miasto stać na takie rzeczy? Redę? Trochę realizmu.
InicjatywaObywatel
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

To o czym pisze w innym wątku to właśnie powiew realizmu, nikt nie każe każdej gminie budować od razu molochów na 20 pięter.
Samorządy totalnie skapitulowały w kwestii budownictwa społecznego i nic nie robią, więc niech zaczną cokolwiek robić. Te parę milionów rozłożone na lata to nie będziesz duże obciążenie, a poza tym z budżetu krajowego można wnosić o dofinansowanie budownictwa, z nową ustawą będzie to ( mam nadzieję ) 85% wartości inwestycji, to naprawdę nie zawali budżetu takiej Redy.
Następna realna sprawa w Rumi lada moment będą zaczynać budowę mieszkań komunalnych ze wsparciem z rządowych środków.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

1 rok temu

Rządowych ....? Czyli naszych, zabranych z naszych podatków? Tak Rumia faktycznie mocno zbratała się z obecnie rozdającymi, to ma.
InicjatywaObywatel
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

Z tego co widziałem w innym wątku to przecież firmy podatki płacą, a teraz widzę, że podatki są zabierane.
Z tych podatków są finansowane wszystkie inwestycje strukturalne, infrastrukturalne i społeczne. Chciałbyś jeździć autem po błocie, bo przecież podatki są złe.
Nfztu też by nie było, a ludzie by zwyczajnie umierali, bo nie byłoby ich stać na opiekę zdrowotną.
Poprzednia władza też dała ciała na linii mieszkalnictwa społecznego.
A poza tym 84% wartości budżetu Redy pochodzących z podatków zostało okrojone nowym ładem.
W Rumi miasto może miało się obrazić na rządzących i nic nie robić tylko trwać przez 8 lat w nadziei, że może władza się zmieni?
InicjatywaObywatel
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

To są te dane na które się powoływałem
Załączniki
IMG_20230330_084617.jpg
IMG_20230330_085158.jpg
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

InicjatywaObywatel pisze:
1 rok temu
A czemu miasto miałoby cokolwiek dawać prywatnej firmie semeko? ...
Te wizualizacje jakoś do mnie nie przemawiają, mam wrażenie ( być może błędne), że są sztuczne.
A ja nie pisałem o dawaniu? :P
Cordylus napisał "a może właścicielem działki jest już miasto? " więc odpisałem "Miasta raczej ta działka nie jest. Chyba, że przegapiłem nabycie gruntu przez miasto :)
Zresztą co w zamian miasto mogłoby dać Semeko?"

Swego czasu miasto informowało, że prowadzi rozmowy z jednym z właścicieli terenów, aby wygospodarować przestrzeń na tereny rekreacyjne... mogło więc teoretycznie kupić, albo zamienić się gruntami... ale bardzo w to wątpię.

Na podstawie tych wizualizacji, które do Ciebie "nie przemawiają" rozpoczęła się już sprzedaż. Pewnie efekt finalny nie będzie identyczny, ale wątpię, żeby deweloper wykupywał atrakcyjny grunt, żeby postawić tam parking... choć oczywiście mogę się mylić :)
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

1 rok temu

Robin pisze:
1 rok temu
Co to za pomysł z tymi mieszkaniami komunalnymi? Mało jeszcze rozdawnictwa ? Jedni mają pracować całe życie na swoje M a inni dostać? Komuna już upadła …
No widzisz to nie komuna tylko jeden z obowiązków gminy.

Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie Kodeksu Cywilnego obowiązkiem gminy jest tworzenie warunków do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych wspólnoty samorządowej12. Oznacza to, że gmina ma obowiązek tworzenia mieszkań komunalnych dla osób, które nie są w stanie samodzielnie zapewnić sobie mieszkania na rynku prywatnym.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

1 rok temu

A obowiązkiem rządu jest wspierać samorządy, a nie je grabić bez ograniczeń. Od wielu lat samorządy są systematycznie obciążane wydatkami, a wpływy krojone. Skąd ma wziąć Reda pieniądze na takie cele? Jakiś czas temu oddano spory budynek tego typu na Leśnej. Czy dba się odpowiednio o jego stan? Kontroluje sposób użytkowania? Czy mieszkają tam ludzie naprawdę potrzebujący? Mam nadzieję, że MOPS spełnia swoje zadania i na te pytania można odpowiedzieć twierdząco. Pomoc ludziom w trudnej sytuacji jest ok. Muszą być jednak na to środki, a sama pomoc umiejętnie dozowana.
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

1 rok temu

W roku 2022 jedynym przetargiem z tego co widzę to była ... sprzedaż nieruchomości. Tak źle w Redzie jeszcze nie było.
ODPOWIEDZ