Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

wygląda z tych planów na to, że jest szansa, że w stosunkowo nie długim czasie powstanie kolejny układ drogowy pozwalający minąć zatłoczoną Gdańską by dostać się do Wejherowa (od Auchan Kosynierów - Obwodowa, dalej Obwodową, mostek przy Kazmierskiej, stamtąd do 12 marca i dalej ma być droga do Fenikowskiego w Wejherowie.
Czy coś pokręciłem?
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Nie pokręciłeś Tylko czy to będzie dobra alternatywa? No, nie wiem. Należy pamiętać, aby dostać się na ul. 12 Marca czeka nas włączenie się do ruchu z Kazimierskiej na Pucką, co w sezonie graniczy z cudem.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Pienio pisze:Nowy, ciekawy (zwłaszcza przed Świętami) sklep:

http://swojskieprzysmaki.pl/index.php
Byłem i śmiało mogę polecić! Rozmawiałem ze sprzedawcą/właścicielem i tak:
Nabiał mają ze Śnieżki
Wędliny od Sobolewskiego z Bolszewa (Bardzo dobre, wędzone naturalnie dymem)
Pieczywo, hmmm zapomniałem
Garmaż z jakiejś małej firmy z Redy
Soki i przetwory z jakiegoś gospodarstwa agroturystycznego bodajże

Poza tym co nowego?
Lokal po Małpim Gaju zostaje prawdopodobnie podzielony na mniejsze lokale, bo trwają tam jakieś prace.

A na Łąkowej, za maglem w stronę Polo otworzyli Pracownię Cukierniczą Vanilla. www.pracowniavanilla.pl ale strona jeszcze w budowie. Mają tam wyroby cukiernicze i pieczywo. Nie wiem czy tylko dzisiaj ale byłem tam i po 15 wszystkie ciastka i drożdżówki 50% taniej
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Wicek pisze:wygląda z tych planów na to, że jest szansa, że w stosunkowo nie długim czasie powstanie kolejny układ drogowy pozwalający minąć zatłoczoną Gdańską by dostać się do Wejherowa (od Auchan Kosynierów - Obwodowa, dalej Obwodową, mostek przy Kazmierskiej, stamtąd do 12 marca i dalej ma być droga do Fenikowskiego w Wejherowie.
Czy szansa? Ja bym to raczej nazwał czarną perspektywą Spokojna dotąd dzielnica miasta, jaką jest Betlejem, zmieni się w przelotówkę dla niecierpliwych.
To tylko u nas w Polsce jest normą, że zamiast puścić ruch poza miastem i w taki sposób zrobić alternatywę, robi się drogi przez środek miasta, przez osiedla. Pewnie tak jest taniej, a że ludziom to nie w smak... A kogo obchodzą ludzie ...
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Też mam nadzieje że nie dojdzie do budowy tej drogi, jeden alternatywny dojazd z pominięciem Gdańskiej już jest i w zupełności wystarczy, są w Redzie ważniejsze drogi wymagające remontu np. Aleja Lipowa.
laki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:
Pienio pisze:Nowy, ciekawy (zwłaszcza przed Świętami) sklep:

http://swojskieprzysmaki.pl/index.php
Byłem i śmiało mogę polecić! Rozmawiałem ze sprzedawcą/właścicielem i tak:
Nabiał mają ze Śnieżki
Wędliny od Sobolewskiego z Bolszewa (Bardzo dobre, wędzone naturalnie dymem)
Pieczywo, hmmm zapomniałem
Garmaż z jakiejś małej firmy z Redy
Soki i przetwory z jakiegoś gospodarstwa agroturystycznego bodajże

Poza tym co nowego?
Lokal po Małpim Gaju zostaje prawdopodobnie podzielony na mniejsze lokale, bo trwają tam jakieś prace.
Też polecam Swojskie Smaki. Większość rzeczy bardzo smaczna a za jakość trzeba trochę więcej zapłacić. Ciekaw jestem jak sobie poradzą po okresie świątecznym.
Dość komicznie wygląda nabijanie produktów na kasę
W połowie lokalu po Baśniowym Gaju powstaje Kancelaria Adwokacka przeniesiona z lokalu obok fryzjera, który jest do wynajęcia (wisi baner).
Michalek
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Co budują na "cieplaku" na ulicy Łąkowej przy tym podwyższonym skrzyżowaniu? Wyłożone zostało kamieniami, wygląda na fontannę albo podest do pomnika.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

hehe, oni chyba tylko obudowują zejsciówkę do jakiejś rozdzielni ciepłowniczej, wcześniej to była betonowa bryła teraz będzie to ciut lepiej wyglądało
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

http://www.sm-sloneczna.pl/index.cgi?ac ... 2%20i%2034 nowy projekt zieleni SM Słonecznej
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Apteka na Jana Pawła po zmianie nazwy/właściciela "Pod lipami" już jest otwarta.

Budka z pieczywem na Łąkowej JL zmieniła nazwę/dostawcę i teraz jest zaopatrywana w pieczywo z Piekarni Tradycyjnej.
Michalek pisze:Co budują na "cieplaku" na ulicy Łąkowej przy tym podwyższonym skrzyżowaniu? Wyłożone zostało kamieniami, wygląda na fontannę albo podest do pomnika.
Odpowiedz jest na tym zdjęciu http://www.sm-sloneczna.pl/ftp/Do%20pob ... ak%202.jpg

Całkiem fajnie to będzie wyglądało, ale gdzie się teraz przeniesie mój ulubiony warzywniak??
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

też mi się ten projekt podoba, bo w głównej mierze dotyczyć będzie rejonu mojego bloku
redziaczki pisze:
Całkiem fajnie to będzie wyglądało, ale gdzie się teraz przeniesie mój ulubiony warzywniak??
właśnie też się nad tym zastanawiałem myślę że znajdą swoje miejsce
Redzianin od urodzenia
wuujtas7
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

A czy ktos na forum ma lub mial jakies doswiadczenia z Mat Bud Rumia deweloper?Kotkretnie chodzi mi o Lesne Tarasy i Przystan Rumia ktore sa w ich ofercie aktualnie.
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

W Leśnych Tarasach kolega miał zamieszkać w sierpniu a wciąż wynajmuje mieszkanie, bo ciągle są jakieś "niezależne od firmy problemy".
wuujtas7
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

No to nie zle wiec podaruje sobie tego dewelopera i decyduje sie na Semeko ul.Willowa
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze: Budka z pieczywem na Łąkowej JL zmieniła nazwę/dostawcę i teraz jest zaopatrywana w pieczywo z Piekarni Tradycyjnej.
Nic bardziej mylnego! Tradycyjnej już nie ma! Połączyli się z JL i jakość pozostała z JL...
A że opinie mieli taniej średniej piekarni - to skorzystali z nazwy Tradycyjna...
Ale poza nazwą nie ma to nic wspólnego z dawnym pysznym pieczywem!
Sama Pani sprzedająca powiedziała kiedyś - że mieli kilka punktów to było ok - po połączeniu mają około 30 więc musieli zejść z jakości na ilość.
Została słaba piekarnia ze słabym pieczywem...
ODPOWIEDZ