Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa Aquaparku w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Marcin pisze: A tam jest jakieś dojście w ogóle do klatek schodowych?O dojeździe raczej nie wspominając.Budując rondo - nie zablokują błota prowadzącego do bloku?
Spokojnie... jeszcze mają 29 dni, aby to zrobić :) Skończyli już prace wewnątrz budynku, teraz zajmują się właśnie wykończeniem terenu przed budynkiem... Dojście do portierni oczywiście już jest...ale prowizoryczne, do 30 marca 2012 ma być już normalnie wykończony teren przed budynkiem :D

Raczej nie zdążą z zakończeniem budowy ronda, ale to dlatego, że chcą na jak najkrótszy czas zamknąć Obwodową... ale to nie przeszkodzi w tym, aby ludzie odebrali swoje mieszkania :D
suria pisze:Ciekawe za co płacą ci, którzy kupili mieszkania na niskich piętrach od strony kolejnego bloku. Chyba za totalny brak słońca.
dla niektóych bardzo ważna jest bliskość swojego auta, a w drugim budynku (w drugiej części) będą na poziomie 1 i 2 hale garażowe... dla innych pewnie kusząca była cena...a pewnie na niższych piętrach było taniej
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Narazie są zajęci zbyt wysokim poziomem wód gruntowych.Ta osoba która dała tam zezwolenie na tak duży obiekt powinna poniesc konsekwencje.Tam może w każdej chwili dojsc do katastrofy budowlanej.
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

A na jakiej podstawie twierdzisz, że może dojść do tej katastrofy?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Nie przesadzaj. Popatrz sobie choćby na SeaTower w Gdyni czy ostatnio oddany do użytku Transatlantic przy Pl. Kaszubskim. Tam woda jest już 2-3 metry pod poziomem gruntu (SeaTower stoi praktycznie "w zatoce"), też początkowo były problemy z jej odprowadzeniem, a ostatecznie zdołano zrobić nawet poziomowe garaże podziemne (Transatlantic). Wszystko to kwestia odpowiednich technologii. Przecież wiadomo, że nikt nie buduje ot tak sobie bez solidnego zbadania gruntu i tradycyjnymi metodami.
vibra_bober
Forumowicz
78 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Coś co mnie zaskakuje zawsze gdy czytam wypowiedzi forumowiczów o tej inwestycji to coś co bym określił "malkontenctwo na wyrost". Mam wrażenie, że chodzi nie o aquapark, ale o jakieś wysypisko czy oczyszczalnię ścieków. Co chwile jakiś domorosły specjalista ds. tego typu inwestycji wysnuwa jakies katastwoficzne wizje, niepoparte żadnymi argumentami. Polacy ogólnie znani sa z takiej postawy i zdążyłem się przyzwyczaić, jednak jak czytam niektóre wypowiedzi to aż mi nóż w kieszeni się otwiera.

Ja osobiście bardzo się cieszę, że w Redzie powstaje inwestycja, która jest w stanie przyciągnąć ludzi czymś więcej niż tylko miejscem do spania. Jak dotąd w Redzie przewagę mają inwestycje mieszkaniowe. Młodzi ludzie z Gdyni, Wejherowa i Rumii kupują mieszkania bo sa tańsze niż w ich miastach, ale pracują i spędzają czas wolny poza Redą. Wkońcu w Redzie powstaje inwestycja, której ewidentnie brakuje w Gdańsku i Gdyni, co tym bardziej powinno nastrajać pozytywnie.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Torfowiska to coś innego niż tereny w Gdyni.Mam na myśli ciągłe pękania scian w mieszkaniach.W Gdyni nie budowali takich systemów odwodnień.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Sporą część Gdyni zbudowano na błotach. Bardzo podobnych jak w Redzie :) Moście Błota praktycznie niczym nie różnią się w ukształtowaniu czy strukturze terenu i gruntu od miejsca, w którym powstał port gdyński, stocznie i całe ich zaplecze.
Naprawdę więc uważam, że nie ma sensu panikować. Nie w takich trudnych miejscach powstają wręcz całe miasta.
No chyba, że sami budowniczowie Aquasfery powiedzieli Ci, że katastrofa wisi na włosku ;-)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:Sporą część Gdyni zbudowano na błotach. Bardzo podobnych jak w Redzie :) Moście Błota praktycznie niczym nie różnią się w ukształtowaniu czy strukturze terenu i gruntu od miejsca, w którym powstał port gdyński, stocznie i całe ich zaplecze.
Naprawdę więc uważam, że nie ma sensu panikować. Nie w takich trudnych miejscach powstają wręcz całe miasta.
No chyba, że sami budowniczowie Aquasfery powiedzieli Ci, że katastrofa wisi na włosku ;-)
W Wenecji i Amsterdamie tez nieźle sobie poradzili :)
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Miałem możliwość oglądania dzień w dzień budowy płyty fundamentowej pod SeaTowers, na moje oko pochłonęła kilkakrotnie więcej betonu niż cała Aquasfera zamierza skonsumować na wszystkie obiekty. Tygodnie, jeśli nie miesiące wylewania w dzień i w nocy. No i na zakończenie płyta poświęcona osobiście przez samego biskupa Gocłowskiego. Dla pewności ;)
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Aquasferę też poświęcił arcybiskup Gocłowski.;).. http://test.semeko.pl/news/76.html
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Żeby nie było, że każde odświeżenie tego tematu to jakaś czarno wizyjna plotka, to wklejam link do facebooka, gdzie są świeże zdjęcia Atlantica… fajne wrażenie budynek robi szczególnie z przodu… faktycznie wygląda jak statek :D

http://www.facebook.com/AquaSfera
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

tak,jak wielki wycieczkowiec ;)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

nie wiem na ile to wiarygodne źródło, ale na jednym forum Aquasfery ( http://forum.trojmiasto.pl/AQUASFERA-RE ... ,1,55.html) pojawiła się informacja, że w lokalach usługowych pojawi się sklep monopolowy typu "Alkohole Świata"
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Wicek pisze:nie wiem na ile to wiarygodne źródło, ale na jednym forum Aquasfery pojawiła się informacja, że w lokalach usługowych pojawi się sklep monopolowy typu "Alkohole Świata"
Hmm, a to taka ważna informacja? Monopolowych chyba nie brakuje w Redzie? ;)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

nie nie ważna :) a na forum pisze się, tylko ważne informacje?
ODPOWIEDZ