Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa Aquaparku w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

lolek1 masz rację Ale taka nasza mentalność... Wszędzie wokoło nas coś obiecają, rząd obieca itd. a jak wiadomo nic się nie spełnia.

Dobra wiadomość to taka, że wkrótce na placu budowy będzie kamera on-line i będziemy mogli na bieżąco śledzić postęp inwestycji
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

ja tam jestem dumny że taki obiekt powstaje akurat w Redzie a nie w Rumi czy Wejherowie a poza tym ten projekt może rozsławi Redę w Polsce

będzie wreszcie miejsce gdzie będę mógł spędzać wolny czas już nie mogę się doczekać !
Redzianin od urodzenia
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Patrząc na historie tego aquaparku to naprawde nie trudno być umiarkowanym optymistą, o jego powstaniu słyszy sie juz od kilku dobrych lat a nie dalej jak rok temu przedstawiciele semeko mowili że powstanie w chwili ukonczenia ostatniego budynku aquasfery. Jak powstanie w półtora roku to super jak w 2 to tez dobrze, ważne zeby wkoncu zaczeli budowe
lolek1
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Szym911 jeśli mówili,że z chwilą wybudowania ostatniego budynku to należy cieszyć się, że tak nie będzie. A wiesz dlaczego?! Bo jeśli troszkę byś się zagłębił w ofertę Semeko to byś zauważył, że kolejne segmenty drugiego budynku są przewidziane na wrzesień .... i tu uwaga 2015r. Pamiętaj, że w planie są jeszcze dwa kolejne duże budynki, których realizacja potrwa i to nie dwa lata a przynajmniej cztery jak nie więcej. Tak więc nie wypominaj czegoś co zostało poprawione - w tym przypadku przyspieszone. Jeśli będę mógł im w jakikolwiek sposób pomóc zrobię to bez dyskusji, bo naprawdę będzie to dla nas wszystkich wielki kop ku lepszemu.
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

lolek1 radze czytac ze zrozumieniem, przecież nigdzie nie napisalem że się nie ciesze że przyspieszyli inwestycje wręcz przeciwnie, natomiast jeśli słyszy sie o tej inwestycji od tylu lat i to nie od roku czy dwóch to warto chwile poczekac aż wbiją tą pierwszą łopate, inwestycji które miały powstać a jeszcze nie powstały można by wymieniać. Moje wątpliwości dotyczą nie tyle samej budowy co terminu realizacji osobiście wole jak podają termin realizacji z dużą nadwyżką i wówczas jak skonczą to jest to mila niespodzianka niż tak jak to przeważnie bywa u nas że podaje sie termin na styk i potem jest wielka dyskusja na temat opoźnien, bo kryzys bo długa zima itd.
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Jak już Bank dał kredyt czy pożyczkę, to już przypilnuje, żeby budowali na czas.
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

To kiedy pierwsze łopaty ?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Kolejna informacja na portalu nadmorski24 http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/15 ... -lata.html
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
stefcio1985
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/pan ... 0/12546609 Nawet w Panoramie powiedzieli o Aquasferze:). 5.40 min. Ja, osobiście bardzo się cieszę, że tak długo wyczekiwana inwestycja, w końcu ruszy, ale jest jedno "ALE".Nie wyobrażam sobie funkcjonowania i "prosperowania" tego kompleksu, bez gruntownej przebudowy ulicy Obwodowej na całej długości i to po 2 pasy w każdym kierunku.Tam w tej chwili, w godzinach szczytu już są korki, a cały czas przybywa mieszkańców w okolicach tej drogi... Jeśli nic się nie zrobi, to będzie bardzo trudno dojechać w to miejsce, co skutecznie odstraszy potencjalnych klientów.Moim zdaniem, budowa połączenia Obwodowa -Kosynierów, w nieznacznym tylko stopniu ułatwi dojazd do Aquasfery, ale to tylko moja opinia.
Marcin
Prawie Lider
521 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

To sie kolega rozpędził fakt, że rezerwa na drugą nitkę Obwodowej widoczna jest gołym okiem, ale nie spodziewałbym sie cudu. I chyba póki co nie będzie on tutaj konieczny... Jeśli coś miałoby pomóc na korki w tym miejscu, to przebudowa skrzyżowania z DK6 i budowa bezkolizyjnego wyjazdu z Obwodowej na kierunek Gdynia... Ale tutaj to już ja się rozpędzam

Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Hola hola.... najpierw niech zrobią porządny chodnik wzdłuż Obwodowej i poprawią jej nawierzchnie a potem niech myślą czy jej nie poszerzyć
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Po co robić dwa razy - niech zrobią dobrą nawierzchnię i rozbudowę za jednym zamachem
Rozmarzyłam się
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

nie wiem, czy Obwodowa z 4 pasami to dobre rozwiązanie.
Zakładając, że dążymy do OPATU to zrobilibyśmy w mieście 3 przelotówki z 4 pasami i jedną z dwoma pasami...
Trochę dziwne to by było

Moim zdaniem wystarczą dwa pasy z szerokimi poboczami, ścieżkami rowerowymi i chodnikami, a do tego dalej starać się o OPAT.

Po jednej stronie Obwodowej jest silnie rozwinięte osiedle, po drugiej rośnie duże osiedle i w przyszłości ma być nowe miejsce spotkań mieszkańców - czy logiczne byłoby to dzielić autostradą typu dzisiejsza Gdańska - raczej wątpię

Poza tym nie widzę tego, aby tak bardzo wzrósł ruch od strony Wejherowa do Aquaparku, żeby tworzyły się jakieś mega korki na Obwodowej - bez przesady, to nie będzie tak, że tu 1000 samochodów na godzinę będzie przyjeżdżało
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

suria pisze:Po co robić dwa razy - niech zrobią dobrą nawierzchnię i rozbudowę za jednym zamachem
Rozmarzyłam się
Popieram. To jest właśnie przejaw gospodarskiego myślenia.
Nie stać nas na robienie czegoś połowicznie. Dzisiaj chodnik i nawierzchnia a jutro będziemy rozwalać aby poszerzyć jezdnię.
A jeśli ktoś twierdzi ze nie ma korków na Obwodowej to chyba nie korzystał z tej ulicy latem.
Prosty przykład - sznur samochodów jadących od strony ronda w kierunku ul. Gdańskiej i teraz wystarczy aby samochód jadący od strony Gdańskiej chciał skręcić do Biedronki i co się dzieje? , okazuje się że ul Gdańska jest zablokowana przez chętnych na wjazd na Obwodową i nawet prawoskręt jest za krótki.
Dlatego należy dokładnie przemyśleć co zrobić zanim wyda się choć jedną złotówkę
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Budowa dwóch pasów na obwodowej nie ma sensu z prostego powodu. Gdzie te samochody będą jeździć dalej? Po wąskich ulicach na Ciechocinie wśród domków czy może Łąkową, która stanowi drogę dzieci do szkoły i ogólnie przejście z jednej części osiedla na drugą. Poszerzanie Obwodowej miałoby sens jedynie wtedy jakby wyprowadziło ruch samochodowy poza miasto.

Druga sprawa jest taka, że im szersza ulica, ma więcej pasów tym generuje większe korki.

A tu kolejny artykuł odnoście inwestycji
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... LokTrojTxt
ODPOWIEDZ