Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa Aquaparku w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:
Wicek pisze:3. Alior Bank
Ciekawe jak długo się utrzymają ;-)
banki na ogół się długo utrzymują... chyba, że wybucha jakiś kryzys :P
Poza tym mają szansę zyskać dużo klientów, bo zakładam, że na osiedlu przy młynie i w Aquasferze duża ilość ludzi ma kredyty... więc może będą chcieli przenieść kredyt do Aliora jak będzie miał lepsze warunki :P

Poza tym w Aliorze chyba można opłacać rachunki bez prowizji... więc może zamiast na Pocztę ludzie będą łazić do Aliora :P a przy okazji dostaną ofertę super lokaty, czy innego bankowego produktu :)

Ciekawe czy zdecydują się na bankomat w placówce. Alior Bank korzysta z bankomatów Euronetu... a bankomat tej sieci jest 200 metrów dalej :)

o bank w każdym razie się nie martwie, ale ciekawe jest to przedszkole o którym pisał herring... ten czwarty lokal którego nie wymieniłem ma 63 m2... to nie za mało na przedszkole?
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

już widoczny jest szyld tego Banku na witrynie
Redzianin od urodzenia
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

no i jak odbiory mieszkań , dużo niedociągnięć ? pytam ponieważ sama (mam nadzieję ,że niedługo ) bęę odbierała semekowskie mieszkanko na Gdańskiej...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

z tego co można wyczytać na forum to raczej bez większych problemów...
zrazik.wolowy
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Zapewniam, że już na wiosnę zauważalne będą bardziej widoczne postępy przy budowie aquaparku. Obecne prace projektowe, przygotowawcze i ziemne niestety nie są może tak spektakularne wizualnie, co nie znaczy, że nie postępują.
A tak z okazji majówki odgrzebię kotleta, może być na grilla ;-)

Coś tych postępów nie widać, ciekawe o wiośnie którego roku wspominał pan manager z Semeko 8-)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

a wystarczyło podejść na budowę i zagadać kierownika :)
Mi powiedział, że "już w maju będzie widoczny wylew pod pierwszy z basenów" i w maju prace zaczną być widoczne z balkonów pierwszego budynku Aquasfery... oczywiście nie poda daty oddania Aquaparku do użytku, ale zapewniał, że w maju będzie widoczna konstrukacja pierwszego basenu :)
Jak masz jakieś wątpliwości, zawsze możesz w dzień powszedni podejść pogadać z kierownikiem budowy :) Są bardzo przyjaźni i dostępni od godzinki 7.00 do 17.00 (siedziba budowy w budynku osiedla Przy Młynie tuż obok Lamexu)
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Hehe, to się coś zmieniło bo swego czasu do godzinki 17 nie pracowali :) I nie byli tacy przyjaźni i dostępni...
suchysuszi
Znam to forum
89 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Zauważyłem że na Atlanticu zamatowali kamerę, według mnie bardzo dobre miejsce bo daję "ogląd na bardzo dużą cześć redy i wobec tego mam pytanie czy to tylko na uzytek własny czy też jest gdzieś dostęp do obrazu?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Znane są już wszystkie lokale usługowe w pierwszym budynku Aquasfery.

Do działajacych już od pewnego czasu sklepu nocnego, Alior Banku i Garmażu, oraz rozpoczynającego działalność we wrześniu Ptysiowego Przedszkola dołączy jutro cukiernio piekarnia Tiramissu.

Niestety nie widać ile miejsc będzie w środku, bo okna zaklejone są zaproszeniem na jutrzejszą degustację ciastek i kawy... nie mniej jednak mam nadzieje, że bądą mieli tam pyszną kawę mrożoną :)

Jakby ktoś się skusił jutro na degustację to chętnie poczytam opinie :)
suchysuszi pisze:Zauważyłem że na Atlanticu zamatowali kamerę, według mnie bardzo dobre miejsce bo daję "ogląd na bardzo dużą cześć redy i wobec tego mam pytanie czy to tylko na uzytek własny czy też jest gdzieś dostęp do obrazu?
Dostęp do kamer ma portier w budynku, jest ich zresztą tam kilka... Kamery te są zamontowane na użytek budynku...ale pewnie gdyby coś się działo w zasięgu kamer to nie będzie problemu (dla policji) z uzyskaniem zapisu
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Wicek pisze:a wystarczyło podejść na budowę i zagadać kierownika
Mi powiedział, że "już w maju będzie widoczny wylew pod pierwszy z basenów" i w maju prace zaczną być widoczne z balkonów pierwszego budynku Aquasfery... oczywiście nie poda daty oddania Aquaparku do użytku, ale zapewniał, że w maju będzie widoczna konstrukacja pierwszego basenu
Jak masz jakieś wątpliwości, zawsze możesz w dzień powszedni podejść pogadać z kierownikiem budowy Są bardzo przyjaźni i dostępni od godzinki 7.00 do 17.00 (siedziba budowy w budynku osiedla Przy Młynie tuż obok Lamexu)
Faktycznie jest widoczny postęp w budowie aquaparku? szkoda, że w budżecie miasta redy nie ma pieniędzy przeznaczonych pod basen pływacki. Przydałby się w Redzie i to bardzo. Może chociaż w Wasko uda się w końcu otworzyć małe spa wraz z bowlingiem czy squashem.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

edzie w
antek pisze:Może chociaż w Wasko uda się w końcu otworzyć małe spa wraz z bowlingiem czy squashem.
W hotelu "Faltom" jest, a wkrótce chyba będzie w "Muracie"....tylko te ceny...godzina szybko mija:-)

Dla niezamoznych pozostaje bieg rekreacyjny po uroczych ścieżkach leśnych, prysznic w domu, kometka latem na lesnej polanie ))
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Na portalu trójmiasto.pl rozpoczął się plebiscyt na najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w 2012 roku. Zachęcam do głosowania na Redzkie osiedla AquaSfera i Reda Park.
http://dom.trojmiasto.pl/konkurs/2012/l ... Trojmiasta
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Do zorientowanych mam pytanie o szczegóły Inicjatywy JESSICA w Redzie.
Slajdy 68-72 projektu Strategii Rozwoju Miasta Redy do 2020 roku:
Strategia rozwoju do 2020 wer. 1

Jaki będzie skład spółki: Zespół Basenów Rekreacyjnych w Redzie Sp. z o.o.?
Jaki będzie udział Miasta Reda oraz zaangażowanie finansowe w tym przedsięwzięciu?

Co ciekawe, dzisiaj na stronie Urzędu Miasta dostępna jest inna wersja dokumentu, z okrojoną informacją na temat projektu.
Strategia rozwoju do 2020 wer. 2

Dlaczego?

***
Zigi: Z informacji, które uzyskałem wynika, że dokument został okrojony ze względu na obawę przed skopiowaniem. Nie za bardzo rozumiem, ale do czasu wyjaśnienia sprawy usunąłem odnośnik. A jeśli pracownicy UM chcą, by ten dokument nie był już dostępny w Sieci, to powinni go usunąć z serwerów!
"Propaganda jest matką wydarzeń"
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Zajrzyj do KRS:
https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu
nr KRS:
0000445452
Jak widać jedynym właścicielem spółki jest SEMEKO.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

OK, dzięki. Pozostaje odpowiedź na drugie pytanie.

Ze strony nt. inicjatywy JESSICA (link):
Projekt Jessica nie dotyczy tylko jednostek samorządu terytorialnego. Co istotne, o wsparcie finansowe w ramach projektu mogą ubiegać się także spółki prawa handlowego, przedsiębiorstwa, i wszelkie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (także osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą).

Finansowanie odbywa się w formie długoterminowych pożyczek, które dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniu są świetną i korzystną alternatywą dla komercyjnego finansowania inwestycji majątkowych.

Rewitalizacja obszarów miejskich jest kluczowym fundamentem dla uzyskania finansowania, ale właściwa struktura inwestycji pozwala na sfinansowanie komercyjnego przedsięwzięcia, które będzie mogło być sfinansowane z pożyczki Jessica, dzięki odpowiedniemu wdrożeniu części projektu zawierającej korzyści przyczyniające się do rozwoju i poprawy jakości życia mieszkańców danego obszaru. Pomożemy Państwu w stworzeniu takiej struktury (nawet komercyjnego) przedsięwzięcia aby możliwe było pozyskanie przedmiotowego finansowania.
Czy budowa Zespołu Basenów Rekreacyjnych w Redzie będzie przedsięwzięciem wyłącznie komercyjnym, czy też Urząd Miasta będzie miał w tym jakiś udział?
"Propaganda jest matką wydarzeń"
ODPOWIEDZ