Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa Aquaparku w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

tak dokładnie, dom z magazynem.. właściwie jego otoczenie, sam budynek i wnętrze trudno bylo nazwać domem:)
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Inwestycja dorobiła się nawet konta na fb

facebook.com/?ref=logo#!/pages/AquaSfera/131303933554434?ref=ts
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Na terenie pod pierwszy budynek ziemia wymieniana była już od ponad roku. Potem widać było zamontowany jakiś system odsączania.
W Dubaju na wodzie buduje się sztuczne wyspy, a na nich drapacze chmur...zatem wszystko jest kwestią technologi. Budynki po drugiej stronie obwodowej stoją na podobnym gruncie.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Dodałbym do technologii - koszty ! Dubaj a my - to przepaść, ale np stosowane metody dziś a np. przed 20 laty to kolejna przepaść. Wówczas nikt nie wydałby takiej kasy na mieszkania. Dziś to się opłaca.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Jak patrzę na ten projekt to się zastanawiam co będzie z tymi ogródkami działkowymi które są obok? Czy ktoś może coś wie na ten temat?
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

dorka04 pisze:Jak patrzę na ten projekt to się zastanawiam co będzie z tymi ogródkami działkowymi które są obok? Czy ktoś może coś wie na ten temat?
odsączą im cała wodę i zaczną usychać;)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

dorka04 pisze:Jak patrzę na ten projekt to się zastanawiam co będzie z tymi ogródkami działkowymi które są obok? Czy ktoś może coś wie na ten temat?
pozostają i z punktu widzenia setek działkowiczów i ich rodzin (w tym wielu forumowiczów) to dobrze
Awatar użytkownika
cinol100
Znam to forum
100 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

partagas pisze:
dorka04 pisze:Jak patrzę na ten projekt to się zastanawiam co będzie z tymi ogródkami działkowymi które są obok? Czy ktoś może coś wie na ten temat?
odsączą im cała wodę i zaczną usychać;)
Tak, trochę odwodnienia to by się na tych działkach przydało. Przez większość roku woda tam utrzymuje się na głębokości 15-20cm. A jak popada to +2cm powyżej gruntu :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

ale z drugiej strony jest to świetna retencja wody dla miasta
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Z punktu widzenia gospodarki nieruchomościami działkowicze są na zbyt cennej powierzchni dla semeko, jak bedzie opcja uwłaszczenia i te działki beda mogły przejsc na własnosc uzytkowików to semeko cyklicznie będzie ich podkupywać... Ale to taki mój scenariusz...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Postawili pierwszy dźwig.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

doktor.t pisze:Z punktu widzenia gospodarki nieruchomościami działkowicze są na zbyt cennej powierzchni dla semeko, jak bedzie opcja uwłaszczenia i te działki beda mogły przejsc na własnosc uzytkowików to semeko cyklicznie będzie ich podkupywać... Ale to taki mój scenariusz...
zwróć uwagę na bliskość Koksika, mam nadzieję, że planistom pozostały resztki rozumu w głowie i wiedzą, iż w okolicy emitorów zanieczyszczeń, zabudowań nie powinno sie lokalizowac.
Dlatego też, za PRLu naszą ciepłownię wystawiono w znacznej odległości od osiedla... i co by tu nie mówić, ale ma to sens
rabinowsky
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Ryszard pisze:
doktor.t pisze:Z punktu widzenia gospodarki nieruchomościami działkowicze są na zbyt cennej powierzchni dla semeko, jak bedzie opcja uwłaszczenia i te działki beda mogły przejsc na własnosc uzytkowików to semeko cyklicznie będzie ich podkupywać... Ale to taki mój scenariusz...
zwróć uwagę na bliskość Koksika, mam nadzieję, że planistom pozostały resztki rozumu w głowie i wiedzą, iż w okolicy emitorów zanieczyszczeń, zabudowań nie powinno sie lokalizowac.
Dlatego też, za PRLu naszą ciepłownię wystawiono w znacznej odległości od osiedla... i co by tu nie mówić, ale ma to sens
Kiedyś EC Gdynia też była poza miastem a teraz ? dookoła osiedla i przemysł. Z koksikiem będzie to samo ... przecież go nie przeniosą a tereny w końcu wokół niego jakoś zagospodarują. już odległość Szkolnej i Łąkowej jest mniejsza niż Aquasfery. A może znajdzie się kiedyś projekt wybudowania EC również i dla Redy a koksika trzeba będzie usunąć w niepamięć ... wiem że to może i kilkadziesiąt lat trwać ale IMHO nigdy nikogo nie zadowolisz do końca ;)
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

No wokół EC Gdynia to są przede wszystkim tereny przemysłowe. Jeżeli Reda zacznie się rozbudowywać na łąkach za Koksikiem to pewnie utworzą jakąś zieloną strefę wokół koksika (park , parkingi, tereny publiczne ) załóżmy nie wiem że będzie to ok 100-200 metrów wkoło i poza tą stefą pójdzie już mieszkaniówka.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Myślę, że niewiele osób widziało tą grafikę:

Obrazek
ODPOWIEDZ