Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budowa Aquaparku w Redzie

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

tylko spójrz Dorma na to jak przebiegają granice miast, a nie umowne postrzeganie :)
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Biała Rzeka jest częścią Rumi, nie Redy. Auchan na moje oko leży dość daleko od granicy Reda-Rumia.
Zgadzam się, że skoro Aquasfera leży na terenie Redy, to tak powinna być opisywana i że władze powinny jakoś z tego skorzystać.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Nie wiedziałam, że Biała Rzeka nalezy do Rumii. Jak chodziłam do szkoły podstawowej to dzieci z Białej Rzeki były przypisane do Redzkiej podstawówki
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

W Białej Rzece była kiedyś podstawówka a teraz zawodówka.Ale to zawsze była Rumia .
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Nie wiem czy tam była podstawówka, ale wiem, że dzieci które tam mieszkały choziły do Sp2 do Redy
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Biała Rzeka w większej części leży w Rumi, w części mniejszej w Redzie. Powracając do tematu, to własnie o PR chodzi. Wystarczy, że przyjmie się dana formuła i dalej będzie już trudno odkręcić np. sformułowanie o obiekcie na granicy. Lokalizacja to jedno, a nazwa to drugie. Dawna nazwa Reda Nova Park daje więcej niż "Aquasfera" na granicy miast, prawda?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2885 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Zważywszy, że istnieje już Reda Park, koncepcja Nova Reda Park odpada.

Faktem jest, że osobom z Trójmiasta Reda często myli się z Rumią. Może dlatego, że częściowo są to zbliżone nazwy. Dodanie członu "Reda" do nowej inwestycji z pewnością korzystnie wpłynęłoby na wizerunek miasta. Ale myślę, że nie zawsze jest to możliwe.

Nie wiemy, czy miasto zabiegało o to. Jeśli tak, to trzeba się pogodzić z tym, że w toku negocjacji postąpiono inaczej. Ewentualne pretensje można by mieć wtedy, gdyby miasto o to nie zabiegało.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

A zabiegało? Ktoś wie coś na ten temat? Zresztą teraz można wszystko powiedzieć, liczą się efekty, a jak napisałem stracone jeszcze nie wszystko, coś można uzyskać.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Po prostu pewnym osobom z SEMEKO nie podoba się określenie "W Redzie". Pewno o to się rozchodzi
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
długi
Znam to forum
146 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Zibi pisze: troska wśród radnych miasta o promocyjne dla Redy wykorzystanie budowy AQUAparku na pewno jest
Można prosić jakieś konkrety ? Fakty ?
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

A kiedy ma być wydane pozwolenie na budowę. Mają rozpocząć w marcu, więc już czas najwyższy na wydanie decyzji administracyjnej.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

... niemniej m.in. z powodu konfliktów władz samorządowych sąsiadów wybrano lokalizację Redy; każdą, nawet najlepszą inwestycję /pomysł/ przeciwnicy polityczni mogą kwestionować, ośmieszać itp. , troska wśród radnych miasta o promocyjne dla Redy wykorzystanie budowy AQUAparku na pewno jest
Brzmi, jakby kolega Zibi był radnym. Proszę o odpowiedź czy faktycznie, i przy okazji o podanie ewentualnych odpowiedzi na zamieszczone w tym temacie pytania. "Troska" to piękne słowo, "fakty" - jeszcze piękniejsze. Co konkretnie zrobiono w negocjacjach z Semeko, co zrobić jeszcze można?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

swoją drogą, w Rumi zaczyna brakować terenów pod zabudowę, które ma na sprzedaż miasto... nie wydaje mi się, aby rozpatrywano tutaj ewentualną lokalizację inwestycji w Rumi
ODPOWIEDZ