Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

OPAT - Obwodnica Północna Aglomeracji Trójmiejskiej / Via Maris

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Całkowicie się zgadzam z Arturem. OPAT to dobry pomysł, ale jego rozwiązanie w Redzie powoduje kompletne rozbicie miasta. Moim zdaniem powinni ominąć Redę tak jak Rumię i węzły zrobić w terenach niezabudowanych. Wiadomo, trzeba się przebijać przez las, ale skoro dało się to zrobić w przypadku ul.Kwiatkowskiego to nie widzę powodu by w Redzie się nie dało. Hałas jaki będzie nam towarzyszył wypędzi z miasta tych, którzy teraz tak chętnie tu przybywają.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Dodam że te rozgległe wielo km węzły zjazdowe to juz kompletny absurd, po co do Redy ślimaki jak z skrzyzowania autostrad.
Damian - pełna zgoda, samochody nie sa napedzane siła ludzkich mięśni tylko paliwem i to one powinny omijać miasto a nie mieszkańcy robić po 3km aby przejść na drugą stronę osiedla która w lini prostej jest 50m na przeciw.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

ArturB - oni już mi robią obwodnicę pod domem, więc dla mnie to OPAT mógłby lecieć nawet środkiem Redy zawijać się w serpentynki i kokardki. Wg tego planu Redę miałoby przecinać wzdłuż torów, czyli równie dobrze możesz powiedzieć, żeby wyburzyć tory, bo one rozdzielają Redę.

Wydaje mi się, że to właśnie Ty mieszkasz zbyt daleko od głównej arterii i nie przeszkadzają Tobie stojące w korkach ulice ...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Przeszkadzaja i jestem przeciwny temu co zrobili Ci pod domem , to miała być uspokojona ulica a nie przelotówka i w przyszłości dołożę starań aby taka była ale jest problem że przez 5 lat nic nie mogą ruszac inaczej będą zwracać pieniadze, IMO debilizm !.
Jestem za i popieram opat ale w wariancie obwodnicy a nie kolejnego elementu robiącego z Redy poszarpane autostradami i torami tereny zabudowane. Ja chce żyć w mieście a nie gettcie otoczonym Autostradami.
PS: Mieszkam 50m od głownej nitki i bardzo mi przeszkadza.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

dziś w Gdańskiej Panoramie był reportaż o OPATcie (przy okazji wizyty wiceministra)

link do Panoramy (pierwszy news)
http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/pan ... 11/4520085

po Panoramie był program "Komentarze dnia" w całości poświęcony OPATowi, gdzie gościem był Marszałek Województwa i Wice-prezydent Gdyni

link do Komentarzy:
http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/kom ... 11/4520074

tym razem było nieco bardziej optymistycznie, data 2020 - 2030 zmieniła się w 2014, ale konkretów niestety za wiele nie padło :(
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Artur, więc czy nie byłoby lepiej gdyby znaczna część transportu która jedzie z Gdyni na Hel lub w stronę Wejherowa nie musiała przelatywać przez centrum Redy tylko poleciałaby łąkami a tylko w najcieńszym obszarze zamieszkania "przeskoczyłaby" na drugą stronę obecnej ul Puckiej i wyleciałaby za wiaduktem kolejowym?
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Nie dopóki przecina na kolejne elementy miasto, co zostanie z Redy ?
Zbiór dzielnic społecznie oderwanych od siebie ?

Takich ślimaków nie robi się w prawie Centrum miasta!
Londyn jest tysiąc, mln ? krotnie większy od Redy a mimo to NIE jest tak poszarpany i spierniczony jak Reda bo mieszkańcy NIE pozwolili na to.
Nic poza finansami nie stoi na przeszkodzie budowy OBWODNICY Redy a nie no w zasadzie czego ? Autostrady w Centrum ?

Polecam obejrzeć ze zrozumieniem do czego Polskie miasta dążą i co ostatecznie nas czeka i czy aby na pewno musimy sobie to zafundować.



Artur
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Jak to na tym filmiku jest "ring roads" Tylko, że w 2:10 gdzie tak ładnie pokazuje jak nitki objeżdżają Londyn na mapce jest tylko i wyłącznie teren miasta, a w rzeczywistości jest to bardziej zbite niż Reda:

http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s ... 3&t=h&z=12

W Redzie masz pola którymi może to iść, w stricte tereny zabudowane wchodzi tylko na krótkim odcinku dalej znów idą polami. Moim zdaniem ta obwodnica nie podzieli tak znacząco Redy, ale masz prawo mieć swoje zdanie :)
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ring Roads - posłuchaj co mówi autor okazały się porażką, bo wszyscy nawet nie jadący do Londynu jako aglomeracji jadą nimi więc Mka jest najbardziej zakorkowana obwodnica.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Huherko pisze:Wg tego planu Redę miałoby przecinać wzdłuż torów, czyli równie dobrze możesz powiedzieć, żeby wyburzyć tory, bo one rozdzielają Redę.
Dodatkowo te akurat tereny wzdłuż torów są niezabudowane (poza kilkoma zakładami przemysłowymi), więc nie ma obaw, że OPAT biegłby pod czyimś płotem.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

ArturB pisze: Jestem za i popieram opat ale w wariancie obwodnicy a nie kolejnego elementu robiącego z Redy poszarpane autostradami i torami tereny zabudowane.
Obwodnica nie ma sensu, jeśli nie będzie z niej zjazdów do poszczególnych dzielnic miasta (tak jak to jest w przypadku Obwodnicy Trójmiasta).
Owszem - dla samych turystów mogłaby powstać jedynie prosta nitka łącząca Obwodnicę Trójmiasta z ul. Pucką już za Rekowem czy nawet na wysokości Połchowa, ale czy takie rozwiązanie rozładuje korki w Rumi i w Redzie generowane przez samych mieszkańców MTK i okolic? Nie sądzę.
Dla mnie OPAT w takiej postaci, jak przedstawiony na wizualizacji jest w miarę w porządku. Jest to oczywiście jedynie zarys, koncepcja, więc nie ma sensu na tym etapie narzekać, że węzły za duże albo filary za wysokie. Jedyne, co faktycznie można byłoby zmienić, to poprowadzenie OPATu z Ciechocina przez las w kierunku Wejherowa, bo w kierunku centrum Redy nie ma to większego uzasadnienia. Tu mógłby być jedynie wąski zjazd.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Salamandra pisze:
narek pisze: (np węzeł z drogą czerwoną, wielka estakada w Redzie)
Z ciekawości - gdzie przebiega/ma przebiegać "droga czerwona" (albo chociaż jej zarys), bo nie do końca jestem w stanie uchwycić to na wizualizacji.
Nikt nic nie wie? :)
Marcin
Prawie Lider
522 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Zdaje się , że kolega miał na myśli przedłużenie ulicy Wiśniewskiego w kierunku północy, czyli drogi równoległej do Hutniczej - i jej węzeł z OPATem...

A droga czerwona to przedłużenie Drogi Różowej od Redłowa w kierunku Sopotu i dalej na Gdańsk.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

tak dokładnie :-) Pisząc "Droga czerwona" zasugerowałem się wizualizacją OPATu ale faktycznie chodzi o przedłużenie ul. Wiśniewskiego do Opatu
ODPOWIEDZ