Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

osiedle Bocianie Gniazdo

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Martek
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Właśnie chciałabym uzyskać od Frani bardziej szczegółowe informacje.Dawno nie byłam na budowie i szczerze mówiąc nie wiem co się tam dzieje.Termin oddania całości jest na grudzień tego roku ale część ma być oddana na dniach a jak oni mają zamiar to zrobić bez przyłączy.Nie wiem o co chodzi w wypowiedzi Frani.Franiu wiesz może o jakiś problemach w uzyskaniu pozwoleń na przyłącza?
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Pozwoleń?? Kobieto.....realia! Kanalizacja została wykopana rok temu jest fizycznie w ulicy i mimo, że istnieje nie możemy sie podłączyć....... Nie ma odbioru- inwestycja jest nieskończona (ponoć brak jeszcze przepompowni) i do tego momentu w/g PEWIK po prostu jej nie ma!!
Co z tego, ze mieszkania będą wykończone jeśli nie ma czynnej kanalizacji ( bo nikt nie widział aby budowano szambo dla 90 rodzin!!)....
Radzę dowiedzieć się konkretnie kiedy to wszystko ruszy....my od ponad roku czekamy na podłączenie....
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Teraz doczytałam, że to Wy będziecie zaglądać do kuchni mojego kuzyna ;)....stanowczo za blisko...ale bez pytania wiadomo co na obiad;)
lena
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Mówiliście coś o przystępnych cenach- ile kosztuje 1m^2 mieszkania na tym osiedlu? Tak z ciekawości pytam ;)... podobno w najbliższym czasie ceny nieruchomości nie będą już drożały, a za kilka lat mają spadać! To akurat jak ja będę szukać czegoś dla siebie ;)
Martek
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Alez mnie frania teraz nastraszylas!!!!Jak to nie ma przepompowni??a co oni maja zamiar robic?!Skoro Wasko dostalo pozwolenie na budowe to musieli juz miec zgode na przylacze a skoro ostateczne oddanie osiedla jest w umowie na grudzien to tego terminu raczej z palca nie wyssali tylko musieli miec potwierdzenie tego ze beda juz przylacza wszystkie zalatwione, czyli przepompownia tez.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

nooo...tylko nie zapominaj, ze mieszkamy w Polsce ( a konkretnie w Redzie!!) Nie wiem jak ( i kiedy) to się skończy ale aktualnie na teren osiedla nie można wjechać samochodem i w związku z tym auta przyszłych mieszkańców odwiedzających osiedle blokują wyjazdy z domów na Długiej. Od samego początku ta budowa nie cieszyła się sympatią "tubylców" a teraz jest jeszcze gorzej. Ciężko Wam tu będzie...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Ania Frania pisze:Zapominacie, że Długą przy której są te nowe budynki jeździ 9- a budynków jest 10 a w każdym 9 mieszkań....
Dorma chyba myśli o 2 domach " Osady Darżlubskiej" przy ul Puckiej!
Tak, chyba właśnie o tych budynkach myślałam
Martek
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Nie rozumiem dlaczego ktos mialby miec cos przeciwko temu osiedlu.To normalne ze przyszli mieszkancy interesuja sie budowa swoich mieszkan.Na razie blokuja ulice ale jak juz tam bedziemy mieszkac to samochhody beda na terenie osiedla a nie przed.Nie wiem skad sie bierze taka zawisc ludzka i niezrozumienie.Ale z czyms takim spotkac sie mozna tylko w Polsce.Sadzilam ze Reda to fajne przyjazne miasteczko.Jeszcze sie nie wprowadzilam a juz pierwsze oznaki niezyczliwosci.Okropne
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Jakbyś mieszkała w domku i ktos ciągle zastawiałby ci brame np. to bys się nie wkurzała?
Martek
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Nie wiem jak tam wyglada sytuacja ale jakos nie chce mi sie wierzyc ze komus blokowane sa bramy wjazdowe na posesje.Bo tak sie po prostu nie robi.Jesli wystepuje taka sytuacja to tel na straz miejska po mandat i tyle i sie naucza jak parkowac.Mysle jednak ze mieszkancom generalnie nie podoba sie ruch wokól tego osiedla i widok wiekszej ilosci samochodow.Uwazam jednak ze nie powinni byc od samego poczatku negatywnie nastawieni do nowych.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Martek pare zasad
1. w Redzie od ładnych paru lat nie ma straży miejskiej
2. zablokowane bramy wjazdowe... - to norma... (i tu wypowiedziałbym się nt. niekorzystnych czynników migracji wewnątrz danego kraju:D)
3. takie nowe osiedle dla tubylca/ów może być a może są i już takie plany - źródłem nowych dochodów np. z obrotów w lokalnym spożywczaku etc.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Widzę Martek, ze nie znasz jeszcze realiów tego miejsca. Nie chodzi tu o nieżyczliwość "tubylców" do których i ja należę w stosunku do przyszłych mieszkańców- ale do sposobu w jaki narzuca nam to sąsiedztwo. Myślę, że inwestor(przedstawiciel czy właściciel Wasko) nie opowiadał przyszłym lokatorom o swoich wojnach z mieszkańcami okolicznych ulic np. o rozebraniu bocianiego gniazda, rozryciu dróg dojazdowych na których nie powinno być ruchu pow. 3,5 itd..). Była tego cała masa- nie mówiąc o samym stosunku człowieka do starych mieszkańców. A teraz samochody: gdzie one maja stać?- przecież nie ma miejsc parkingowych dla tylu pojazdów.....a mam niestety wrażenie, że przyszli mieszkańcy traktują ul Długą jak wiejską ścieżkę i parkują "gdzie popadnie". Widziałam samochód zostawiony prawie na środku ulicy- bo na poboczu było błoto....... Straż miejska to wspomnienie- można iść " do Pana Boga na skargę"- ale kto wytrzyma codzienne poszukiwanie właścicieli samochodu zaparkowanego przed bramą wyjazdową..... Wszyscy musimy się nauczyć tolerancji. Ja się cieszę, ze będzie więcej ludzi bo może pójdzie za tym rozwój infrastruktury- moze sklepy, może usługi...a może tylko duuużo dłuższe kolejki w osiedlowym sklepiku- zobaczymy!
Martek
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Masz racje, nic mi nie wiadomo na temat kłótni pomiedzy deweloperem a mieszkancami. Mam nadzieje ze wszystko szybko sie dobrze ułóży.Zależy mi na dobrych układach z "tubylcami".Rzeczywiscie tam nie ma gdzie parkowac przynajmniej narazie:(Mam nadziej ze osiedle bedzie szybko wykonczone w takim stopniu zeby mozna bylo wjezdzac do srodka.Ja wybralam to miejsce bo jest spokojnie i pieknie.I mam nadzieje ze tak zostanie:)
Martek
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Witam,Dowiedzialam sie wczoraj ze PWIK ma odebrac osiedle najpozniej w pazdzierniku i bedzie kanaliza :) Wszystko idzie zgodnie z planem :)
lena
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Oby tak było... gdyby jeszcze tylko do mnie doszli z tą kanalizą w tym roku... to byłby ósmy cud świata! ;)
ODPOWIEDZ