Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Reda się rozwija

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Znam przypadek wyrzucenia dziewczyny z pociągu przez ludzi z wejherowa.

Ale wszystko jest uwarunkowane historycznie. Szczególnie można to zauważyc w Wejherowie i w starych zabudowaniach Gdańska.
bbmmog
Ja tu zaglądam
17 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Dorma pisze:Na tym całym rynku też syf a sklepy nic ciekawego nie oferują. Atrakcji nie dużo więcej niż ma Reda, pracy też tam nie ma jak w Redzie.
Dorma, nie masz racji. Rynek w Wejherowie jest piękny. Jest to jeden z najładniej zadbanych rynków w Polsce. Widziałaś rynek w Lublinie? A zimą w okolicy świąt to już wogóle bajka! Oświetlenie rynku robi ogromne wrażenie, szopka również... Mało jest tak ładnych i zadbanych rynków jak w Wejherowie. Do tego odrestaurowany park.

Co do atrakcji Wejherowa, niebawem będzie filharmonia ;) A tak na poważnie to wystarczy spojrzeć na samych wykonawców, jacy potrafią zawitać do amfiteatru... Z ostatnich lat można wymienić Dodę, Perfekt, Wilki, Norbi czy ostatnio Rodowicz. Nijak się to ma do redzkich imprez... Czy coś zmieni wybudowanie amfiteatru? Wątpie... bo kasy nie będzie... a po za tym zbyt dużo buraków w Redzie. Już raz zawitała do tego miasta duża impreza - Inwazja Mocy na której Chylińska podczas koncertu ONA dostałą butelką i kto był pamięta jak nazwa redzką publiczność. I miała racje. A tamtej pory znani wykonawcy omijają to miasto szerokim łukiem. Pod względem organizacyjnym to osoba odpowiedzialna za kulturę w mieście już dawno powinna pożegnać się ze stanowiskiem. Kto widział organizować koncert znanej kapeli - tutaj ma na myśli ostatni występ Leszczy - w hali sportowej, gdzie nie da się zapewnić przyzwoitej akustyki! I to na dodatek biletowany koncert... Żenada...

Co do buraków, to czy jest sens budować park w redzie? Jak było z obecnym zalążkiem parku? Zawładnęli nim dzikusy, którzy pierwszy raz zobaczyli staw i ławki i niewiedząc do czego to służy, wrzucili ławki do stawu i moczyli sobie nogi...

Powstanie park, będzie amfiteatr, a w nim w większości dzikusy na imprezach discopolo...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Tylko że Wejherowo jest stolicą powiatu i dostaje więcej pieniędzy od starowstwa .Szczególnie na drogi.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Zgadzam się z przedmówcą. Wejherowo pięknieje od lat i chwała mu za to, jednak dzieje się to po części za .... nasze pieniądze. Ktoś zabawił się w kolejne podziały administracji a to skutkuje kolejnymi urzędami, kolejnymi kosztami i budżetami. Jakoś nie chcieli zająć się ul. 12 Marca w Redzie choć to droga powiatowa. Gdyby była to ulica leżąca w Wejherowie zapewne od wielu lat byłaby pięknie wybudowana. Generalnie ilość urzędów i zwyczaje urzędnicze w tak małym mieście jak W-wo przerażają. Proponuję załatwić coś w ich UM ;) Wolę Redę gdzie mieszkaniec ma bezpośredni dostęp do UM - w W-wie jest pałac któremu tylko fosy brakuje :)
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

po co nam tu takie centra handlowe skoro wszędzie mamy blisko a Reda to spokojne miasto co mi bardzo odpowiada . co do koncertów byli w naszym mieście Boney M i Gipsy Kings Band a nawet Farba i Leszcze ( więcej nie pamiętam ale pewnie było) i co nie było na nich większych zdarzeń a mieszkańcy nie marudzili , taka jest moja opinia
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

No nie wiem jak Wy, ale ja traktuję coraz częściej tereny Redy, Rumii, Wejherowa a nawet Gdyni jako jeden wpólny teren. Co za róźnica gdzie leży centrum handlowe? Aby było w miarę blisko. Zapewne jakby Auchan wybudowano w Redzie to byłyby narzekania że blisko, że korki, że hałas i kto wie co jeszcze. Dla mnie liczy się funkcjonalność miasta i najbliższego terenu i wg mnie MTK taką zapewnia
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Nie ma co się dziwić. Ile pieniędzy ma na to Reda a ile Wejherowo? Nawet nie ma porównania i nie powinienes tego porównywać. To jest też odpowiedź na porównanie zespołów jakie występują na imprezach. Reda na lepszych nie ma pieniędzy. Trochę biednie będzie w tym naszym amfiteatrze, ale uważam, że to zawsze coś w porównaniu z tym co było kiedyś.

A co do rynku to reda by sie napewno cieszyła jakby w ogóle jakikolwiek rynek miała. A napewno by sie przydał.

Co do centrów handlowych. Na przykładzie góry w biedronce widać, że takie rzeczy u nas ciężko sie przyjmują. Nawet gdyby znalazły się pieniądze na to, to i tak takie centrum umarłoby śmiercia naturalną
Marcin
Prawie Lider
522 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Dorma pisze:Wiedziałam, że sie ktos zaraz obrazi. Nie chciałam nikogo obrazić.
To było chyba do mnie. Mnie nie obraziłaś.
Pienio pisze:Znam przypadek wyrzucenia dziewczyny z pociągu przez ludzi z wejherowa.

Ale wszystko jest uwarunkowane historycznie. Szczególnie można to zauważyc w Wejherowie i w starych zabudowaniach Gdańska.
Ja nie znam. Znam za to przypadek wyrzucenia dziewczyny przez Łodzian. Czy to coś zmienia?

Jakie to uwarunkowania łączące stare zabudowania Gdańska z Wejherowem? Co ma piernik do wiatraka? Podasz żródła tej informacji?
bbmmog pisze: ... Chylińska podczas koncertu ONA dostałą butelką i kto był pamięta jak nazwa redzką publiczność. I miała racje. A tamtej pory znani wykonawcy omijają to miasto szerokim łukiem.
O ile dobrze sobie przypominam to Chylińska nawet nie wiedziała za bardzo gdzie się znajduje, bo skomentowała publiczność z Rumi :) I razcej to nie ten fakt spowodował, że nie mamy tu gwiazd podczas festynów...

bbmmog - nie przeceniaj tak walorów kulturalnych Wejherowa - tam się bardzo narzeka na tendencyjność tych zespołów "imprezowych" - choćby w tym roku, na poważne ograniczenie wydatków na kulturę w tym roku (np. jednodniowy jarmark, zamiast dwóch dni), nie bardzo tez widać sens budowania wielkiej – pewnie deficytowej "filharmonii" i zadłużania miasta na długie lata, co raczej spowoduje zmniejszenie nakładów z kasy miejskiej na inne potrzebne inwestycje przez kolejne lata…nie wspomnę już o wycofaniu się miasta z wspomagania jedynego klubu piłkarskiego…

My tu w Redzie mamy wielki atut - wszędzie blisko, nad morze, do Trójmiasta, do centrum handlowego itd... I dla nas nie ma większego znaczenia czy to Rumia, Reda czy Wejherowo :)
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

a pamiętacie festiwal rafinerie, której gwiazdą był OSTR i inni. wolę 100 razy bardziej ostrego niż dodę. a wiecie czemu festiwal przeniósł się do poznania - z powodu małego zainteresowania mieszkańców redy jak i okolic, więc to co się dzieje kulturalnie w redzie to po części też nasza wina bbmmog.

a w sierpniu czeka nas prog rock festiwal.
Ostatnio zmieniony |29 Lip 2010|, o 14:34 przez partagas, łącznie zmieniany 1 raz.
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

tylkoniestety po przeniesieniu do poznania frekfencja spadla, a mozna byl dalej w redzie robic, ale w inny terminie zeby nie kolidowalo z innymi imrezami w 3miescie
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Jeśli chodzi o wydarzenia - faktycznie interesować się trzeba i bywać. Imprezy towarzyszące dniom Redy nie miały zbyt dużej frekwencji, a koncert gospel, który zbiegł się z dniami Redy zachwycił nie tylko mnie.
Co do traktowania aglomeracji jako całość to zawsze tak traktowałem te miasta łącznie z Gdańskiem. Jeśli jednak chodzi o detale to jednak różnice występują zarówno pomiędzy miastami MTK, jak dzielnicami Trójmiasta. W mojej ocenie obecnie w MTK bardzo wybija się Rumia jeśli chodzi o jakość usług.
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Damian pisze:Jeśli chodzi o wydarzenia - faktycznie interesować się trzeba i bywać. Imprezy towarzyszące dniom Redy nie miały zbyt dużej frekwencji
Tak szczerz mówiąc część mieszkańców dowiaduje się o imprezach dopiero po a nie przed :D Może za mało jest słupów ogłoszeniowych, w okolicach bloków są, ale już tereny za pętlą w Ciechocinie nie mają takich słupów. Jak nie obejrzy się TTM lub nie dowie się z internetu lub przez pocztę pantoflową to zostaje się w domu.
Gregory
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

tola pisze:
Damian pisze:Jeśli chodzi o wydarzenia - faktycznie interesować się trzeba i bywać. Imprezy towarzyszące dniom Redy nie miały zbyt dużej frekwencji
Tak szczerz mówiąc część mieszkańców dowiaduje się o imprezach dopiero po a nie przed :D Może za mało jest słupów ogłoszeniowych, w okolicach bloków są, ale już tereny za pętlą w Ciechocinie nie mają takich słupów. Jak nie obejrzy się TTM lub nie dowie się z internetu lub przez pocztę pantoflową to zostaje się w domu.
No ale sorry, czy Rudi Schuberth jest w stanie przyciągnąć tysiące mieszkańców Redy?

Ja trochę nie rozumiem włodarzy Redy, przecież mają doświadczenie. Wiadomo, że gdy przyjedzie fajny zespół, który jest ogólnie znany i lubiany, to przychodzi masa ludzi. (Przykład: Imprezy Semeko). Rudi Schubert wiadomo, że nie przyciągnie publiczności. Fajna postać, ale to trochę odgrzewany kotlet. Przyjdzie setka osób by posłuchać Córki Rybaka czy Moniki dziewczyny ratownika i koniec. Już zdecydowanie lepszym pomysłem jest ściąganie kapeli disco polo, jak kiedyś semeko zrobił z Classic'iem.

Nie trzeba daleko patrzeć. Trzeba wziąć przykład z Wejherowa, gdzie co roku przyjeżdżają bardzo fajne zespoły. Myslovitz, Dżem, Perfect, a nawet nie lubiana przeze mnie Doda. Kto był na jakimś występie w Wejherowskim Parku to wie, jaka tam jest frekwencja.
Rafik26
Bywalec
241 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Gregory pisze: Nie trzeba daleko patrzeć. Trzeba wziąć przykład z Wejherowa, gdzie co roku przyjeżdżają bardzo fajne zespoły. Myslovitz, Dżem, Perfect, a nawet nie lubiana przeze mnie Doda. Kto był na jakimś występie w Wejherowskim Parku to wie, jaka tam jest frekwencja.
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, jaki jest koszt organizacji koncertów takich zespołów? Jest on strasznie spory (ściągnięcie zespołu, zaplecze techniczne, ...) Musimy pamiętać, że Reda jest najmniejsza w MTK, jak i równiez najbiedniejsza...
Natomiast sądzę, że wielu z Was (jak ja) wolało by przyjść dwa razy do roku na zajebisty koncert jednego z w/w zespołów niz podziwiać gwiazdy pokroju Rudiego... Brakuje plakatów i informacji o imprezach a nie każdy zna stronę moksiru, gdzie te inforamcje sa umieszczane. Wina za taka sytuację powinno sie obarczyć ludzi z UM odpowiadających za promocję miasta. Jak w W-wie się cos dzieje to plakaty są porozwieszane w całym MTK i we wszystkich okolicznych gminach.
Trzeba się cieszyć z tego co mamy i domagać się więcej. Za kadencji obecnych władz dzieje się więcej niż za poprzednich wszystkich razem wziętych i tu jest wielki plus.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Rafik26 pisze: Musimy pamiętać, że Reda jest najmniejsza w MTK, jak i równiez najbiedniejsza...
Nie ma żadnych znaczących dochodów, ludzie wydają pieniądze w okolicznych miastach, nie panuje - nie ma zadnego prawnego wplywu na rozwój głownych ciagów komunikacyjnych, przez lata pozwolono przerobić centrum na droge tranzytową przez co centrum nie istnieje i dlatego jako miasto nie ma racji bytu, to zwykła dzielnica wsio ryba czy Gdyni, Rumi czy Wejherowa.
Artur
ODPOWIEDZ