Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycje w Redzie - dyskusja ogólna

Planowane, realizowane i zrealizowane inwestycje w Redzie
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Ale tam sciezka będzie zastawiana samochodami.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

pewnie będzie ... jak zwykle ktoś nie pomyślał ... wogóle, ta całą polityka jest zła, jeżeli ktoś coś wybuduje, a okaże się to bzdurą, to taką osobę powinno się z buta wyrzucić ze stanowiska, bo zwyczajnie się nie nadaje, a nie czekać, a nuż może za którąś bzdurą wymyśli coś dobrego. Bo na razie trzyma się jakiegoś kretyna któr nie wie co z pieniędzmi zrobić i takie efekty są, jakie są ...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Huherko w naszym społeczeństwie nie jest to możliwe.
Osoby które robią bzdury są świecie przekonane że robią dobrze bo patrza na to z punktu widzenia kierowcy samochodu.
A ten punkt widzenia to won z rowezzrzystami drogi dla samochodów, ich ich mniej tym szybciej można jeżdzić, tym mniej potencjalnych poszkodowanych ktorym agresywna jazda może wyszkodzić krzywdę. Pdobnie jest z pieszymi, pod ziemie z nimi lub nad ziemie cóż tam podrałuja góra dół -4m + 4m kilak razy na dzien a że inwalidzi po schodach nie jeżdza to winde im zbudować. Liczy się Autostrada musi być najlepiej z pod drzwi.

Punkt widzenia pieszecgo czy rowerzysty jest inny, wszyscy mają prawo kożystać z infrastruktury i nikt nie powinien być spychany na margines pod przykrywką robienia mu dobrze która niesie za sobą własnie ową jazdę prostopadłą do samochodów na przejazdach, zamist jeżdzić równolegle do samochodów ulicą.
O wydłużeniu czasu i drogi nie ma co mówić bo typowy kierowca na myśł o rworzyscie natychmiast zapomina iż on też może chcieć dojechać jak najszybciej do kądś. Oczy przesłonięte sa wizją rowerzysty chodnikowca co nie zna przepisów i boi się jeżdizc ulicą ale kompletnie nei rozumie że naraża się na śmierć jeżdzac po przejściach czy przejazdahc rowerowych.

itd itp

Tak więc pojęcie bzudry zależy od punktu widzenia a ten zalezy od punktu siedzenia.

Taki wynalazki jak w PL są nie do pomyślenia w Dani czy Holandi bo to przy ich poziomie wiedzy świadome sprowadzanei nie bezpieczeństwa tam gdzie można go uniknąc np uspokajając i integrując ruch na drogach.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

No właśnie, tylko że skoro tak jest w Polsce, to znaczy, że tym zarządza jakaś nieodpowiednia osoba.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Sejm i kolejne Rządy - bo od 10 lat nie potrafi przyjąc przepisów podstawianych przez np rowery.org.pl , nie potrafią zrozumieć w czym problem, nie chca zrozumieć bo nasi przedstawieciele sa ograniczeni do wizji Autostrada dla każdego najlepiej z pod domu.

Przez brak rozsadnyc przepisów i istnienie idiotycznych powstaja takie kurioza jak w Rumi.
Choć są osoby trzeba przyznać np Pani Burmistrz Rumi potrafi przeanalizowac co się do niej mówi, zaprosić na spotkanie i nauczyć się na błedach.

Stare bzdury zostąły albo zlikwidowane prawnie (choć pod przymusem w skutek mjej interwencji w kppwejherowo przez powiat) albo pozostawione jako dla chcacych bez wymogu prawnego do korzystania z nich. Nowa postała niedawno na żwirki wigóry już jest 10 razy lepsza niż poprzednie inwestycje coś się zaczynają uczyć, ale nadal ma podstawowe błedy które popełnił projektant.
Najtrudniej jest zrozumieć i przyjąc idee uspokajania ruchu i integracji użytkowników a nie ich separacji.
Choć i tu P. Burmistrz Rumi daje popis że jest cywilizacyjnie bliżej Holandi niż Polski, systematycznie wprowadza rozwiązania uspokojenia ruchu jak podnoszenie tafli przejśc dla pieszych czy zmiana skrzyzowan na ronda lub skrzyżowania równorzedne.
długi
Znam to forum
146 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Jeżyk pisze:Ale kto miał by tam grać?? Celtic ma swoje boisko(a i tak nie raz gra na głównej płycie), Błyskawica grała na tym boisku jak swoje miała w przebudowie, a z tego co wiem to UKS gra na głównej płycie(fakt że zajmują niecałą połowę boiska)
Widzę że nie masz pojęcia o sytuacji na Moksir. Boczne boisko nie jest Celticu tylko treningowe, powinni grać wszystkie mecze na głównym tak jak Błyskawica. Oni swojego boiska też de facto nie mają. Skoro UKS może grać zajmując całe boisko. Z resztą ogólnie polityka Pana Dyrektora jest mocno wątpliwa także w innych obszarach działalności obiektu co mam nadzieję się zmieni po najbliższych wyborach.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

wszystkie rozwiązania ida zbyt powoli, a co gorsza często są źle dopracowane.
Awatar użytkownika
Jeżyk
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

długi pisze:
Jeżyk pisze:Ale kto miał by tam grać?? Celtic ma swoje boisko(a i tak nie raz gra na głównej płycie), Błyskawica grała na tym boisku jak swoje miała w przebudowie, a z tego co wiem to UKS gra na głównej płycie(fakt że zajmują niecałą połowę boiska)
Widzę że nie masz pojęcia o sytuacji na Moksir. Boczne boisko nie jest Celticu tylko treningowe, powinni grać wszystkie mecze na głównym tak jak Błyskawica. Oni swojego boiska też de facto nie mają. Skoro UKS może grać zajmując całe boisko. Z resztą ogólnie polityka Pana Dyrektora jest mocno wątpliwa także w innych obszarach działalności obiektu co mam nadzieję się zmieni po najbliższych wyborach.
Błyskawica miała/ma swoje boisko fakt że to wyglądało jak byś grał na jakimś stoku ale było, a teraz z tego co wiem to Błyskawica ma już swoje boisko po remoncie i gra u siebie. A o tym boisku treningowym to tam gra Celtic(sami zawodnicy mówią że to jest ich boisko) ale napisałem że na głównym też nieraz grają. Zauważ jakie dokonania ma UKS( a po za tym jak wcześniej napisałem zajmują niecała połowę boiska) a jakie Celtic, Błyskawica czy nawet Orlęta ??
Dzięki tym kortom tenisowym co i tak korzysta bardzo mało osób to miasto się promuje poprzez organizację różnych turniejów rodzinnych etc.
Orliki wg. Mnie działają bardzo dobrze, chcesz grać w kosza grasz w kosza, chcesz grać w siatkę rozkładasz siatkę i grasz, chcesz grać w piłkę nożną grasz(jak masz wolne boisko lub wcześniej zarezerwujesz) więc wg. Mnie żaden problem.
Ostatnio zmieniony |27 Lis 2009|, o 07:55 przez Jeżyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Budowniczy
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Spoko jest ok
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Chyba w końcu wzięli się za wykończenie boiska przy ul. Wojciecha. Z tego co widziałem to układali nawierzchnie a i linie są chyba już wymalowane.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

ze sztucznej trawy tak to wyglądało za dnia przynajmniej, taka rozwijana w matach koloru zielonego.
Codziennie przejeżdżam i cały czas coś robią z małymi przerwami.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

ale widac, ze sie dopiero uczą, jak jeden drugiego pyta co i jak:) no nic orlik to nie jest, ale jak ladnie poloza to tez bedzie miło i fajnie:)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Też się cieszę, ale liczyłam, że zrobią to juz na to byłe lato.

P.S. Boisko chyba nie jest na Wojciecha. Albo Ceynowy, albo Brzechwy. Może się mylę, to mnie poprawcie
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Najbardziej to chyba Brzechwy tam pasuje.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Ceynowy
ODPOWIEDZ