Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa wspólnota na osiedlu SM"SŁoneczna"

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Ale płace tak jak wspólnota i wszystkie zasady przyjmujemy od wspólnoty, nie mam na to wpływu, zostało mi to narzucone. Wiec jestem jakby we wspólnocie ale i w spóldzielni.. Sama jeszcze tego nie ogarnełam :)
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ryszard pisze:Jak to "nas czyli wspólnotę" skoro jesteś członkinią spółdzielni?:D
Można być członkiem wspólnoty i spółdzielni jednocześnie.Prawo tak stanowi.Jeśli jednak posiada się lokal nieuwłaszczony t.j. spółdzielczy własnościowy lub lokatorski wówczas członkiem wspólnoty jest spółdzielnia ,która posiada udziały tych lokali.Relacje między spółdzielnią a lokalami spółdzielczymi reguluje ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych.Wspólnota zaś to właściciele posiadający udziały w nieruchomości/lokale spółdzielcze takowych nie posiadają,bo ich nie wykupiły od spółdzielni aktem notarialnym/ Czyli stricte wspólnotę stanowią lokale uwłaszczone wraz ze spółdzielnią jako członkiem wspólnoty działającym oficjalnie jako jeden z właścicieli .Relacje miedzy właścicielami reguluje ustawa o własności lokali.Prawidłowe funkcjonowanie takiego ustrojstwa/wspólnota nie jest podmiotem prawnym ani nie prowadzi działalności gospodarczej/ polega na tym,że spółdzielnia zawiaduje swoimi lokalami na bazie prawa spółdzielczego a wobec wspólnoty występuje jako jeden z właścicieli na podstawie ustawy o własności lokali.Czyli czynsze lokali spółdzielczych powinny być odprowadzane do spółdzielni ,a spółdzielnia jako właściciel zgodnie z ustawą o w.l.
powinna płacić należności właścicielskie do wspólnoty.Reasumując powyższe spółdzielcze lokale płacą czynsz spółdzielczy,natomiast lokale właścicielskie czynsz wspólnotowy.
Niestety z uwagi na interpretacje prawną ze strony tej spółdzielni zostało to ujednolicone,wprowadza to w bład wielu lokatorów spółdzielczych i komplikuje wzajemne relacje członków wspólnoty i mieszkańców.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

I jak tam wspólnota ze Spokojnej?Sprawdziły się moje przewidywania co do haraczy na rzecz spółdzielni? Już coś wiecie?
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

...
Ostatnio zmieniony |29 Sty 2012|, o 01:21 przez Dorma, łącznie zmieniany 3 razy.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dormo na nic nie czekałam /zebranie itp/. Nawet nie wiedziałam o zebraniu.O przejęciu drogi przez miasto też nic nie wiedziałam,jesli to prawda to bardzo dobrze,inne bloki też na tej ulicy będą miały dostęp do drogi miejskiej i nie będzie komplikacji przy powstawaniu nowych wspólnot.Cały czas liczę,że mój blok się ruszy.Oby.....
Awatar użytkownika
Przyjaciel Pana Prezesa
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Dorma pisze: Rzeczywiście dostaliśmy pismo od spóldzielni z określeniem kwoty opłaty za te drogę, ale z tego co wiem to zarząd wspólnoty nie zamierza nic odpisywac i pominąć ten temat gdyż prawdopodobnie roszczenia prezesa są niezgodne z prawem.
W imieniu Pana Prezesa, dziękuję za info. Dzięki takim newsom mamy (Pan Prezes i jego management) więcej czasu na przygotowanie odpowiedniej strategii pogrążającej Wspólnotę... Proszę pozostać na miejscu i dalej nadawać ...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

a ja znowu o grodzeniu, przed minutą dosłownie na TVP Info w programie Raport z Polski, zamieszczono krótki materiał o grodzeniu się bloków w Krakowie w spółdzielni Krak-System. Same pozytywy: droga na przystanek z 3 wydłuża się do 20 minut, ludzie chodzą wkurzeni, a i komentarz o gettcie się znalazł.

Tym samym pozdrawiam wszystkich bojaźliwych wielbicieli wysokich ogrodzeń

http://tvp.info/raport-z-polski/wideo/2 ... 10/6098715
Ostatnio zmieniony |23 Sty 2012|, o 22:17 przez Ryszard, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ryszardzie co ma do tego wspólnota? Wszak teren ogrodzony przy jednym bloczku nie wydłuża nikomu drogi o hektary.Inaczej ma się sprawa z terenem rozległym np dużej spółdzielni,ale to inny wątek..... :wink:
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

bo tu było sporo rozmów o grodzeniu:)
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

redziaczki pisze:Powiedzcie mi a co ze szlabanem????????????? Z tego co pamietam to byl jedna noc i potem znikl.....
Szlabanu podobno nie będzie-zakaz jego postawienia.Słupek już jest krzywy/walnięty samochodem/ a śrubki w kolumnie z urządzeniem uwalniającym ramię rdzewieją.Super inwestycja-pogratulować wydanych pieniędzy! :cry:
Ewa302
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Na najblizszym zebraniu trzeba bedzie spytac p.prezesa ile ta "INWESTYCJA" kosztowala i kto poniesie te koszty.Chociaz z gory wiadomo kto.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

i kto wpadł na pomysł jego samowolnego ustawiania, kto w ogóle wpadł na ten pomysł...
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ryszard pisze:i kto wpadł na pomysł jego samowolnego ustawiania, kto w ogóle wpadł na ten pomysł...
Pomysł wyszedł /prawdopodobnie/od rady bloku 22,zwłaszcza od jednego jej członka bardzo zabiegającego o to, by teren ten ograniczyć tylko do korzystania przez ich mieszkańców. Argumenty były takie jak wszędzie-mało miejsc do parkowania,problem z postawieniem samochodu itp,itd.Inne bloki podjęły decyzje o zrobieniu parkingu kosztem swojego trawnika i własnego terenu,zaś ta nieruchomość chciała zrobić to kosztem terenu wspólnego wszystkich spółdzielców.Jakoś nie chętni byli zrobić swój parking na swoim terenie,gdzie mogliby faktycznie sami korzystać i oznaczyć miejsca parkingowe, podejrzewam ,że koszt byłby porównywalny a efekt skuteczniejszy,bo teraz mają nadal problem z parkowaniem a wjazdu zamknąć nie można.Kto poniesie koszty? gdyby blok 22 zrobił parking na swoim terenie to koszt przypisany byłby do ich bloku,ale skoro szlaban miał stanąć na gruncie ogólnospółdzielczym to wydaje mi się,że koszt poniesiemy my wszyscy. :cry: Dziwi jedynie,że nikt z rady nadzorczej ani zarząd spółdzielni nie wgłębił się w temat od strony formalnej,nie wytłumaczył mieszkańcom bloku sprawy, tylko pomysł wdrożył w życie.A teraz mamy to co mamy-niszczejące urządzenie i wydane pieniądze i :evil:
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

No, a najlepsze jest to, że każdy z nas, spółdzielców mógłby ubiegać się o taki pilot... do szlabanu, w końcu takie jest prawo spółdzielcy. nawet jeśli jakiś blok postawi znak z podpisem "tylko dla mieszkańców bloku X", a będzie należał do naszej spółdzielni to tak czy siak, możemy tam parkować
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dziś o mało nie połamałam nóg po wyjściu z samochodu na sławnym parkingu na tyłach Biedronki.Jest tam żywy lód,kompletne lodowisko,jedynie na kawałku wspólnoty Łąkowa jest zupełnie sucho.Reszta zagraża bezpieczeństwu ,można poważnie się poturbować.Rozumiem,że jest spór między spółdzielnią a biedronką,ale to nie upoważnia do zaniedbywania obowiązku odśnieżania czy odladzania.Wydaje mi się,że każdy z właścicieli powinien ogarnąć swój teren. :twisted:
ODPOWIEDZ