Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa wspólnota na osiedlu SM"SŁoneczna"

Sprawy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Redzie
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

g63361pd pisze:
bomba pisze:Dziś przyjechał szlaban ,ale jak przyjechał tak szybko odjechał,widziałam,jak ktoś robił zdjęcia.Co jest grane?
pewnie zdjęcia były potrzebne do protokołu zniszczenia ;) a koszt jakoś wrzucimy w nieruchomość
Ba, tylko w którą nieruchomość,bloku 22 ,czy np mój na Spokojnej?
R Ochódzki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Pewnie przyjdzie nam zapłacic więcej niż za poroniony pomysł ze szlabanem.Jak zapłacimy za pojemniki na śmieci poprzedniej firmy która wywoziła odpady
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

R Ochódzki pisze:Pewnie przyjdzie nam zapłacic więcej niż za poroniony pomysł ze szlabanem.Jak zapłacimy za pojemniki na śmieci poprzedniej firmy która wywoziła odpady
O co chodzi z tymi pojemnikami? czy masz na myśli pojemniki Saniporu-swego czasu były składowane na terenie szkoły. :idea:
R Ochódzki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Tak a sanipor upomina się o swoje pojemniki a gdzieś przepadły
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Widzę,że wasze pojemniki na śmieci zostały obsadzone pięknymi iglakami/duże i grube/ i tak trzymać,zieleń jest jak najbardziej wskazana,ładnie kamufluje i dodatkowo cieszy oko,a na wiosnę to może ptaki tam znajdą miejsce i poćwierkają.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

No właśnie,kiedy żeście zdążyli to zrobić?Jeszcze w piątek nic nie było tzn. było po staremu, a tu nagle las iglaków przy "kiblach"
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

no wiesz Zuza, to dla zachowania intymności:D
bomba
Bywalec
173 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Zuza pisze:No właśnie,kiedy żeście zdążyli to zrobić?Jeszcze w piątek nic nie było tzn. było po staremu, a tu nagle las iglaków przy "kiblach"
Przyznam,że nawet ja mieszkając we wspólnocie jestem zaskoczona,bo w piątek po pracy jak wracałam zieleni nie było,a nazajutrz rano już stały drzewka.Więc chyba, tak jak ostatnio sadzono je wieczorem. Pewnie jak zwykle "dobre duszki wspólnoty" zrobiły swoje i mamy żywopłot przy śmietniku. :D tak jak było w planach.Dobrze,że pogoda sprzyja i mam nadzieję,że się przyjmą.
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dobrze jest mieć takie"dobre duszki"
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Mam pytanie,czy Wasza Wspólnota miała jakikolwiek wpływ na to,czy szlaban będzie czy nie? Tzn,czy jesteście bezpośrednio lub pośrednio zaangażowani w tę akcję szlabanową,bo krążą ploty,że to przez Was zamkną wjazd.Proszę odpowiedzcie,bo mnie to męczy.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Zuza pisze:Mam pytanie,czy Wasza Wspólnota miała jakikolwiek wpływ na to,czy szlaban będzie czy nie? Tzn,czy jesteście bezpośrednio lub pośrednio zaangażowani w tę akcję szlabanową,bo krążą ploty,że to przez Was zamkną wjazd.Proszę odpowiedzcie,bo mnie to męczy.
Nie widzę powodu,aby miało Cię cokolwiek w tym temacie męczyć,albowiem w żadnym stopniu Wspólnota nie odpowiada za instalację szlabanu.Nie mieliśmy w tym żadnego interesu,chęci czy nadmiaru pieniędzy do wydawania,zwłaszcza na taki cel.Nikt z nami tego nie konsultował,nicze-
go nie proponował,ani niczego od nas nie oczekiwał w tej kwestii. :wink:
Tak zupełnie prywatnie od siebie mogę jedynie dodać,iż mając sklep w budynku Jana Pawła II,tak jak wielu innych kolegów kupców, to jesteśmy przeciwni odcinaniu dostępu do parkingu dla klientów.Poza tym wiele kłopotów przysporzy to Biedronce przy dostawach towaru,nie wspomnę o dostępie mieszkańców wspólnoty Jakob do ich własnego terenu i parkingów.Konkludując muszę zdementować owe jak piszesz plotki,bo całkowicie mijają się z prawdą.A swoją drogą zastanawia mnie skąd takie pomysły przychodzą ludziom do głowy,czyżby ktoś" szył wspólnocie buty" :wink:
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Ziombalowy
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Aż się zarejestrowałem aby napisać ten wątek dla odpowiedzi pani wyzej.
Więc :
Po pierwsze przy bloku 22 to nie jest teren parkingu dla klientów tylko to jest parking Bloku 22 , parking dla klientów jest pod wejściem do biedronki , to że biedronka nie zadbała o parking dla swoich klientów to już ich problem , Codziennie gdy wracam z pracy samochodem prosze mi uwierzyc nie ma kompletnie nie ma gdzie zaparkować ! Pod własny blokiem same obce samochody dostawczaki do biedronki jeszcze rozumiem nie zalegają zbytnio , Jestem jak najbardziej ZA szlabanem ponieważ parking będzie pusty dla mieszkańców ! A nie dla klientów sklepu , mało tego zamiast szlabany mógł by również byc taki wysuwany słupek w dół i górę co na pilota jest sterowany.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

to fakt, ten słupek byłby lepszy.... może by tak nie kuł w oczy. Ale zastanawiam się co np. ze strażą pożarną w razie akcji... o ile jestem w stanie zrozumieć frustrację mieszkańców, bo CH Reda wcisnęło się w osiedle, bez odpowiedniej infrastruktury, o tyle uważam, że w Polsce powinniśmy zrozumieć, że czasy kiedy auto stoi pod oknem się skończyły.
Piotr_
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

też mieszkam w bloku 22 i jestem tego samego zdania co Ziombalowy, my zmotoryzowani mieszkańcy bloku 22 naprawdę nie mamy gdzie za dnia parkować. Nikt nie widzi, że stoi tam znak zakazu, mimo to dzień w dzień można na parkingu zobaczyć jak ludzie z innych miejscowości stają sobie pod blokiem w którym mieszkam, (najlepszy przykład, że mało kto patrzy na znaki a jeździ na pamięć). Jestem za szlabanem chociaż dobrym rozwiązaniem dla mieszkańców bloku 22 było by też wydzielenie miejsc parkingowych i zamknięcie ich takimi blokadami jakie są za blokiem wspólnoty, to też rozwiązało by problem dostępu straży pożarnej i innych służb.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Chyba panowie Piotr i Ziombalowy nie zrozumieli mojej wypowiedzi ,ponieważ nie neguję prawa bloku 22 do parkowania i rozumiem trudności,nie mniej jednak proszę na to spojrzeć bardziej obiektywnie.Miejsca parkingowe przy 22 powinny być wyznaczone i w jakiś sposób zabezpieczone dla mieszkańców i z tym się zgadzam,tylko nie rozumiem dlaczego ma być odcięty cały teren na tyłach Biedronki,włącznie z wjazdem pomimo,że teren wyłożony kostką do spółdzielni nie należy/ 3/4 placu /.Spójrzcie na mapkę swojego terenu,zorganizujcie na nim swoje miejsca z blokadami i po problemie.W ten sposób chronione będzie Wasze prawo do swojego terenu i prawo innych do swojego.Popatrzcie na to z innej strony-gdyby Jacob zamknął po granicy swój teren to okazało by się,że Wasz blok 22 tak naprawdę ma b.mało miejsca i dalej będą problemy z parkowaniem,a blok 28 położony w głębi wogóle zostanie bez dojazdu i praktycznie bez miejsc parkingowych.Istnieją jeszcze aspekty społeczne ,zachowanie dobrosąsiedzkich stosunków i czynniki czysto ludzkie.Podkreślam,że jest to moje osobiste zdanie.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
ODPOWIEDZ