Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Grill & chill w parku

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ciekawa propozycja na niedzielne popołudnie
Zapraszamy na wspólne grillowanie w parku

Wielkie wspólne grillowanie i darmowe kiełbaski przy akompaniamencie gitar w niedzielne popołudnie w Parku Miejskim!

Miejski Dom Kultury w Redzie zaprasza na darmowe kiełbaski z grilla! Czas umili gitarowy koncert w wykonaniu Kuby i Kamila, którzy na co dzień grają w rockowej trójmiejskiej kapeli Target. Specjalnie na potrzeby imprezy zaprezentują taneczne utwory w akustycznej aranżacji.

Spotykamy się w przystani kajakowej nad rzeką Redą w Parku Miejskim 22 czerwca. Start o 17:00. Zapraszamy!
http://miasto.reda.pl/2014/zapraszamy-w ... nie-parku/
Załączniki
grill.jpg
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

I to mi sie podoba;) Mam proste pytanie. Kilka lat tu mieszkam, a nie wiem gdzie znajduje sie miejsce zwane przystania kajakowa?
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Patrząc od Parku w stronę Ciechocina to na prawo od mostka , jest tam taki występ betonowy i bodajże znak informujący o kajakach (chyba)
ARKA TO MY FANATYCY !!!
Dorocia
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Super! Mieszkam tu od niedawna a ciągle coś się dzieje Fajne miasteczko
valencianistas
Forumowicz
74 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Świetna inicjatywa. Brawo!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

ale w Redzkim Parku możesz legalnie grilować kiedy chcesz
Jest tam nawet murowany grill do publicznego użytku, więc wystarczy, że weźmiesz kiełbasę, węgiel i działaj
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

A piwko do tego grillowania mogę pić ?
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Pewnie, ze mozesz. Straz miejska Cie nie namierzy. Tak apropo niedzielnego grilla. Mimo, ze pogoda byla srednia zalapalem sie na 3 kielbaski i posluchalem fajnych kawalkow. Oby wiecej takich inicjatyw w naszym pieknym miescie;)
Mamo.... bo się potnę !!!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

A propos grilla w parku, było miło. Może częściej? Już nawet nie chodzi i wyżerkę za darmochę:-)
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

No właśnie, widziałem ludzi którzy sobie na luzie piwkowali w parku, w Berlinie jest to zupełnie normalne ale w PL oczywiście tylko czekać na represje, 100 zł mandatu nie uśmiecha mi się. Z drugiej strony policji w parku jeszcze nie widziałem
Robin
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

To właśnie jest jednak problem kulturowy. Ostatnio w Niemczech właśnie zdarzyło mi się znaleźć w bezpośredniej bliskości pijących grup małolatów i ...... nic. Bez problemu. Bez burd, wyzwisk i takich tam. Jak bywa u nas .....tłumaczyć nie trzeba. Chyba trzeba wielu lat, żeby tych umiejących się zachować było więcej niż jest teraz i wówczas będzie normalnie.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

W Europie i na swiecie jest różnie
http://natemat.pl/8021,w-niemczech-mozn ... ta-butelke
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

to temat rzeka

Ja od zawsze jestem za tym, żeby zmienić prawo. Pić można by legalnie wszędzie z tym, że za wykroczenia i przestępstwa popełniane pod wpływem alkoholu kara powinna być 2 krotnie wyższa...

i tak za oddawanie moczu w miejscu publicznym zamiast 200 zł było by 400 zł
za zaśmiecanie zamiast do 500 zł było by 500 zł
za pobicie zamiast od 0 do 3 lat, od 1 do 6 bezwzględnego więzienia (lub zadość uczynienie osobie pobitej)

ale jak zawsze w tym kraju... problemem nie będzie system karny, tylko nieuchronność kary i tak patologi nic nie grozi (bo się policja boi) i robią co chcą, a porządni ludzie mają zakazy i muszą w knajpach płacić za piwo po 9 zł...albo pić w domu.

Mi osobiście się to podoba, ze w parku tylu ludzi piwkuje... ale BARDZO nie podoba mi się to publiczne oddawanie moczu (bo do TOI TOIa za daleko), albo rzucanie kapski, butelek i co popadnie (choć śmietników jest pełno)... Gdyby raz drugi trzeci do takiej osoby po zaśmieceniu Parku podjechał radiowóz (nawet po opuszczeniu Parku) i wstawił mandat (powołując się na zdjęcia z monitoringu) 500 zł... to gwarantuje, że za któryś razem jeden z drugim nauczyłby się wyrzucać śmieci do śmietnika, albo wypróżniać się w TOI TOIu

*******
a co do samego grilla - super inicjatywa i także życzyłbym sobie częściej. Nawet wolałbym żeby było płatne (ale symbolicznie np. 3 zł - tak żeby zwróciły się w części koszty organizacyjne, a nie jak to często jest 12 zł za kiełbasę).

Brawo dla MDK, brawo dla śpiewaków, grillmenów, Pani od waty cukrowej, Pana od gofrów i wszystkich którzy przyczynili się do tego, że część ludzi ruszyła się z domu w niedzielne popołudnie

Bis, bis, bis
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Wyjatkowo sie z Wickiem zgadzam;) Bis bis bis !!! A tak w ogole wlasnie, wg mnie wiekszosc tych zakazow picia, np na plazy to ruchy wlascicieli knajp. Zamiast normalne w miare piwo za 2,5 na piachu masz pic siki za 9 zeta. Zenada... Dobrze ze redzki klimat jest inny;) To sie chwali !!!
Mamo.... bo się potnę !!!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Mazur pisze:Wyjatkowo sie z Wickiem zgadzam;) Bis bis bis !!! A tak w ogole wlasnie, wg mnie wiekszosc tych zakazow picia, np na plazy to ruchy wlascicieli knajp. Zamiast normalne w miare piwo za 2,5 na piachu masz pic siki za 9 zeta. Zenada... Dobrze ze redzki klimat jest inny;) To sie chwali !!!
jak to wyjątkowo?

Wydawało mi się, że dość często mamy zbieżne poglądy
ODPOWIEDZ