Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

27 kwietnia 2012 DISCO KICZ PARTY w SALI KULTURY

Gdzie się bawić, co zobaczyć... Wydarzenia kulturalne
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

27 kwietnia, godz. 19.00, sala kultury*, od lat 18
Disco Kicz Party
impreza przebierana :idea:

PLAKAT: http://dl.dropbox.com/u/29085850/_plaka ... COKICZ.JPG

*ul. Łąkowa 59 (2 piętro)
**poniżej propozycja stylizacji :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

hahaha.. Świetna fotka :D
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Nie rozumiem - co w tym kiczowatego?
My się tak ubieramy na co dzień ;-P
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Kicz - dzieło sztuki ...to odwieczny przedmiot wielu dyskusji. Dotyczy to i ubranek, muzyki, filmu, literatury, malarstwa itd....
Dla kogoś dzieło sztuki bedzie kiczem, dla innego przysłowiowy "Jeleń na rykowisku" będzie dziełem sztuki.

Dla jednego słuchanie muzyki disco - polo jest czyms nagannym, a innego np rap odrzuca ... Ja też smigam po domu i ogrodzie w dresie, jeżdżę w dresie na rowerze, biegam w nim. no moze nie jest on (ten dres) różowy, ale niebieski jest.
No to jestem dresiarzem i symbolem kiczu :-) do ogrodu i na rowerek zakładam jeszcze czapeczkę z daszkiem....ale kicz:-)
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Romek pisze:Kicz - dzieło sztuki ...to odwieczny przedmiot wielu dyskusji. Dotyczy to i ubranek, muzyki, filmu, literatury, malarstwa itd....
Dla kogoś dzieło sztuki bedzie kiczem, dla innego przysłowiowy "Jeleń na rykowisku" będzie dziełem sztuki.

Dla jednego słuchanie muzyki disco - polo jest czyms nagannym, a innego np rap odrzuca ... Ja też smigam po domu i ogrodzie w dresie, jeżdżę w dresie na rowerze, biegam w nim. no moze nie jest on (ten dres) różowy, ale niebieski jest.
No to jestem dresiarzem i symbolem kiczu :-) do ogrodu i na rowerek zakładam jeszcze czapeczkę z daszkiem....ale kicz:-)
Romku kicz nie jest dziełem sztuki ;)
Słowo kicz pochodzi od niemieckiego "bubla, tandety", natomiast owszem jest wykorzystywany w sztuce (np. rzeźby Jeffa Koonsa: porcelanowa złota rzeźba Michaela Jacksona, czy też jego gigantyczne niby pieski wzorowane na "skręcanych rzeźbach z baloników" - link: http://www.jeffkoons.com/ ).

Natomiast co do samego kiczu, czyli tandety, bubla - jest to zwyczajowo - wytwór który przez ogół uznawany jest za zjadliwy, jednocześnie nie posiadając żadnych wartości artystycznych.

Dzieło aby nim być (w sensie artystycznym) musi posiadać kontekst, dlatego też wymieniony przez Ciebie jeleń na rykowisku na tle lasu to kicz, jednak gdy dodamy coś do tego obrazu co zaburzy jego pierwotną ideę, przez co sam obraz nabierze innego wydźwięku może stać się on sztuką :)
Tu przykład: http://decollage.pl/2010/08/20/chad-wys/

Myślę, że w Twoim wypadku byłoby kiczem gdybyś do dresu na rower założył białe kozaczki ;) ;)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Kultura MOKSiR Reda pisze: Myślę, że w Twoim wypadku byłoby kiczem gdybyś do dresu na rower założył białe kozaczki ;) ;)
No to w końcu kiczem czy sztuką?
Bo w myśl tego co napisałaś :
Kultura MOKSiR Reda pisze: Dzieło aby nim być (w sensie artystycznym) musi posiadać kontekst, dlatego też wymieniony przez Ciebie jeleń na rykowisku na tle lasu to kicz, jednak gdy dodamy coś do tego obrazu co zaburzy jego pierwotną ideę, przez co sam obraz nabierze innego wydźwięku może stać się on sztuką :)
kozaczki Romka jako coś co zaburza pierwotną idee naszego obrazu czyli dresu sprawią, że jednak dresy nabiorą innego wydźwięku.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Kozaczki to za mało. Żeby to się stało sztuką musiałby dorzucić do tego zestawu jeszcze hełm strażacki :-D
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Droga Kulturo....ja nie napisałem, że kicz jest dziełem sztuki, jeno, ze te określenia bywają często przedmiotem niekiedy zażartych dyskusji.
Twórczość Andy Warhola bywa uznawana za kicz, a inni widza w niej dzieło sztuki, "Trylogia" Sienkiewicza podobnie, wspólczesne instalacje artystyczne podobnie. O kiczowatych dziełach (niektórych) mówi sie w przypadku Rubensa, Rafaela, TYcjana czy mistrza Leonarda da Vinci....
Gdzie jest granica kiczu? O ile w ogóle jest. Często jest to kwestia naszych upodobań
Czasy sie zmieniają. kiedyś nie do pomyslenia było, aby mężczyzna założył białe butki do ciemnego ubranka. Teraz Robert Janowski prowadzi swoje programy w podkoszulce (tzw t-shirt) , a K.Wojewódziki w trampkach...o tempora, o mores :)
Za parę lat ktos uzna, że trampki są passe....

A białe kozaczki? No cóż....był taki czas, że dziewczeta chodziły w nich. Były modne. Teraz uznano je za "wiochę"
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Jeśli kozaczki będą miały kontekst to oczywiście może być to sztuka traktowana jako np. performance ;)
Złożoność kiczu i sztuki na jego pograniczu jest spora i tak jak napisał Romek -
trafnie zauważył, że kicz - powiedzmy "w mocnym znaczeniu słowa" może być utożsamiany z tzw. "wiochą", a ta z kolei zależnie od punktu siedzenia się zmienia ;)
Trzeba by zrobić warsztaty "z kiczu" dla dorosłych ciekawe ile nowych idei kiczowych by się pojawiło, o których wcześniej nikt nie wiedział ;) Po dadaistycznym przewrocie artystycznym każdy może zostać artystą i każdy może nadać kontekst nawet konewce na parapecie :)

Obrazek

muzeum kiczu w wawie: http://kultura.wp.pl/gid,11626134,galeria.html :wink: :wink:
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Ach dadaiści....utworzyli wiele "ciekawych" dzieł...np "Roczna hodowla kurzu" czy przedstawiony na wystawie pisuar. jeden z przedstawicieli tego nurtu uważał, że plwocina artysty jest równiez dziełem...no tak o gustach sie nie dyskutuje.

Nie dotknęliśmy tu bardzo wielu zagadnień, ot chociazby malarska twórczość amatorska powstająca często pod okiem fachowców czy np wiele dziedzin sztuki ludowej (malowanki na szkle, rzeźbione ptaszki czy inne figurki) Przecież niektóre to takie straszydła, że zapiera dech w piersiach, no ale ponieweaz to twórczość ludowa (?) to fachowcy zachwycaja się.

Wracając do "Disco kicz party"...kto bedzie stwierdzał, że uczestnik jest odpowiednio, tzn kiczowato odziany?
Tak czy owak z pewnościa będzie dobra zabawa, a o to przecież chodzi. Z satysfakcją zauważam znaczny wzrost aktywności działu "Kultura" Brawo. :D
Kultura MOKSiR Reda
Znam to forum
136 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Obrazek

ku pamięci ;)
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ja takie kicz party miałam w sylwestra ;))
ODPOWIEDZ