Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Internet i kablówka w Redzie

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

narek pisze:Kopanie wzdłuż 12 marca to za mało, mieszkańcy w większości mieszkają w bocznych uliczkach. Po za tym wczoraj przeanalizowałem ofertę "Chopina" i nie powala ...
Myślę, że najpierw położą główny kabel, a potem w miarę zainteresowania rozwiną odnogi do poszczególnych uliczek. Ja szczerze mówiąc też na razie nie jestem zainteresowana, bo czekając rok na łaskę Chopina, zdecydowałam się na satelitę i przynajmniej do przyszłego roku umowy zmienić nie mogę. A ponieważ jestem zadowolona, to nie wiem, czy w ogóle kiedykolwiek zmienię ;-) No chyba, że zdecyduję się na sam internet w Chopinie, ale nie wiem, czy tak można, czy trzeba mieć cały pakiet.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Można.Tylko zobacz ile kosztuje załozenie tego internetu itp.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

narek pisze:Kopanie wzdłuż 12 marca to za mało, mieszkańcy w większości mieszkają w bocznych uliczkach
Wczoraj kopali na Karłowicza, dziś już na Miłosza, więc nie jest tak źle :)
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

oj to poczekam :-)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Czy ktoś korzysta z internetu TK Chopin i mógłby się podzielić uwagami? Dostaliśmy właśnie ulotkę i mam chęć na stały internet, ale zastanawiam się nad jakością usług. Czy jesteście zadowoleni? Czy różnica między 8Mb/s a 24Mb/s lub 64Mb/s jest zauważalna? Teoretycznie powinna być, ale wiem, jak to czasem bywa w praktyce, że zamawia się szybszy internet, płaci więcej, a jakość jest taka sama, jak dla internetu wolniejszego.

Narek - dokopali się do Was czy jeszcze nie? :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Hmm, właśnie zrobiłem test i powinienem mieć 24 Mb/s, a z testu wyszło mi 9,8 Mb/s, więc wygląda na to że płacę za to, czego nie dostaję ;( W poprzednim mieszkaniu miałem 8 Mb/s i w zupełności mi wystarczało...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ja w Gdyni (Multimedia) miałam nawet mniej, bo tylko 1Mb/s i też właściwie wystarczyło, ale nie ukrywam, że mnie kuszą te większe prędkości. Tylko właśnie martwię się, żeby to nie było jak w Twoim przypadku :) W sumie zawsze można wziąć mniejszą prędkość i potem ew. zmienić na wyższą. Odwrotnie z reguły się nie da w trakcie trwania umowy.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Ja tylko bałbym się podpisywania umów na długie okresy. Technologie bezprzewodowe, w tym głównie LTE rozwijają się bardzo szybko. Za kilka lat, moim zdaniem, internet przewodowy dla użytkowników domowych przestanie mieć rację bytu.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

A tak na marginesie, ma ktoś w Redzie LTE? Z map zasięgu LTE wynika, że w Redzie powinien być bardzo dobry zasięg, którego nie ma nawet w Rumi, czy Wejherowie...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Mam chopin od poczatku istnienia obecnie 24MBit , transfery sa realnie 24 do nawet 32 MBit/s. Raz na pare lat zdarza sie powazna awaria, wiec stosunkow rzadko. Salamandra dla zwyklego uzytkownika nie sciagajacego flmowz sieci na dysk a wiec ogladajacego je w necie wysatrczy 8MBit , realnie dla typowego usera wazniejsze sa czasy dostepu a tych nikt nie gwarantuje zadnych bo zaleza od wielu czynnikow. W chopin w ich zakresie sieci sa to bardzo dobre osiagi, do wyjscia na zewnatrz z wejherowa sa to pojedyncze ms. Z obecnej ofery na rynku w Redzie , IMHO Chopin ma najlepszą/najwydajniejsza realizację techniczną (światłowody). Inne rozwiązania klasyczne kablowe wlan czy radiowe beda zawsze miec gorsze parametry w zakresie czasow dostepu.
Artur
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Lte srednio sie oplaca z racji limitu transferow ktore latwo przekroczyc glupim youtube - odpalasz cos , obejrzysz chwile a przez wysoka szybkosc zbuforuje CI caly teledysk czy jakis filmik i transfer topniej ew oczach. testowalismy w firmie w cisowej i niestety zasiegu nie bylo...
z tego co wiem szkielet plastkom tez ma na swiatlowodzie ;)
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

ArturB pisze:Mam chopin od poczatku istnienia obecnie 24MBit , transfery sa realnie 24 do nawet 32 MBit/s. Raz na pare lat zdarza sie powazna awaria, wiec stosunkow rzadko. Salamandra dla zwyklego uzytkownika nie sciagajacego flmowz sieci na dysk a wiec ogladajacego je w necie wysatrczy 8MBit , realnie dla typowego usera wazniejsze sa czasy dostepu a tych nikt nie gwarantuje zadnych bo zaleza od wielu czynnikow. W chopin w ich zakresie sieci sa to bardzo dobre osiagi, do wyjscia na zewnatrz z wejherowa sa to pojedyncze ms. Z obecnej ofery na rynku w Redzie , IMHO Chopin ma najlepszą/najwydajniejsza realizację techniczną (światłowody). Inne rozwiązania klasyczne kablowe wlan czy radiowe beda zawsze miec gorsze parametry w zakresie czasow dostepu.


To jest prawda ja mam tez taki i dobrze się spisuje , mam również telewizję , tez jest OK.
pawelb
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

No ja jednak mam wrażenie, że Chopin ofertą internetową znacząco przegrywa z Plastcomem.
Nie mówiąc o tragicznej ofercie kablowej, jeżeli chodzi o multiroom, bo takiego wynalazku to ja jeszcze nigdzie nie widziałem.
winnie
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Witam,
Mieszkam w Redzie już parę lat i widzę, że brakuje alternatywy (oprócz oczywiście talerzy i lokalnych małych operatorów) dla naszego "poczciwego" Chopina.
Co o tym sądzicie? Może warto poruszyć temat wejścia innego operatora?
Pozdr,
W.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Niestety , przynajmniej na Ciechocinie nie mamy wyboru , a szkoda bo jakość jest tragiczna .... TVN wcale już nie oglądam bo mam wrażenie że przez cały rok u mnie pada śnieg...
ODPOWIEDZ