Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Internet i kablówka w Redzie

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

[quote="lukasz8881]

TK Chopin przegina z kosztami instalacji

- podłączenie kablówki 500zł
- podłączenie multiroom 200zł
- podłączenie neta 369zł

to jest po prostu rozbój w biały dzień, dlatego nie skorzystałem z ich oferty[/quote]
Te kwoty obowiązują jak np. w bloku nie ma kabla, ja jak podlaczalem 3 lata temu cyfrowke z Chopena to tez mnie zrazily te koszta ale jak przyszło co do czego to koszty instalacyjne zmiescily się w 100 owce! Ale kabel był na klatce.

Internet mam z Plast-comu i bardzo sobie chwalę ale jak porównywalem ich ofertę programowa z Chopenem to słabo to wyglądało a i cena była wyższa wiec zostałem dalej przy Chopenie. Warto dodać, że przy cyfrowe można podłączyć np. Drugi telewizor do kabla (analog) i jest tam ok 40 programów przy platynowy pakiecie cyfrowym.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
stefcio1985
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Jeśli chodzi o TK Chopin, to sądzę, że nie ma drugiego takiego operatora w Redzie, który byłby w stanie zaoferować mi, to co mam w pakiecie srebrnym.Do pełni szczęścia brakuje mi tylko TVP Sport i Orange Sport.Myślę jednak, że z czasem te kanały zostaną tam "przerzucone".Na pewno minusem jest brak większej ilości kanałów HD, ale za nie się płaci znaczniej więcej.Wystarczy popatrzeć na koszt pakietu platynowego... Natomiast o internecie niewiele dobrego mogę powiedzieć.Fakt, serwis jest w porządku, ale ceny są wzięte z sufitu!Oferta Plastcomu jest nieporównywalnie korzystniejsza.Nie dość, że jest taniej, to jeszcze szybciej.Każda szanująca się kablówka oferuje już łącze 100 MB/s.W tej kwestii TK Chopin jest daleko w tyle.Niestety mam umowę jeszcze prawie 2 lata.Jeśli nie zaproponują mi lepszej umowy, to w 2015 przechodzę z netem do Plastcomu. Przez długie lata TK Chopin miał monopol na moim osiedlu.Na szczęście się to zmieniło i aktualnie jest 3 dostawców, więc jest w czym wybierać.
szubi81
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze: Warto dodać, że przy cyfrowe można podłączyć np. Drugi telewizor do kabla (analog) i jest tam ok 40 programów przy platynowy pakiecie cyfrowym.
Telewizja analogowa jest dostępna w każdym pakiecie, to jest zdecydowanie na plus.
Minusem kablówki w Chopinie jest dość częsta zmiana kolejności programów i ich częste usuwanie i zamienianie. Niestety ale nie ma o tym informacji, chyba że ktoś regularnie czyta gazetki na stronie operatora. Moim zdaniem informacje o zmianach programowych powinny być w inny sposób przekazywane klientom, np. mailem.
Co do internetu to korzystałem z Plast-Comu i nie miałem zastrzeżeń do czasu aż oferta w Chopinie została korzystniejsza. Nie wiem jak to wygląda w tej chwili ponieważ mam podpisaną umowę
Fajnym rozwiązanie jeżeli ktoś nie potrzebuje szybkiego łącza jest wybór darmowego Internet Aero2. Wiem że w części Redy jest zasiąg więc można spokojnie korzystać.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Informacje o zmianach w kanałach dostępne są w gazetce która wkładają do skrzynek a także na ich profilu na fb. Jak porównywalem ostatnio internet z Plast-comu i Chopena to oferta tego pierwszego była lepsza. Poza tym Plast-com ma serwis codziennie do 22 i nie można pod tym względem mieć do nich jakiś zarzutów, wszystkie naprawy są robione natychmiastowo. O internecie z Chopena słyszałem dużo złego, a serwis pozostawia dużo do życzenia komentarz na fb mówią same za siebie.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:O internecie z Chopena słyszałem dużo złego, a serwis pozostawia dużo do życzenia komentarz na fb mówią same za siebie.
Mamy internet z TKChopin od zeszłego roku, od września. Nie ma z nim najmniejszych problemów, awarie były może ze dwie, a i to nie zawsze z ich winy (np. brak prądu, więc padł jakiś serwer). Prędkość nawet większa niż gwarantowana w umowie.
szubi81
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Informacje o zmianach w kanałach dostępne są w gazetce która wkładają do skrzynek a także na ich profilu na fb.
Niestety ale gazetkę ostatni raz w skrzynce miałem ponad 1,5 roku temu.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ja mam co 2 miesiace chyba Poza tym mój dekoder jeśli nastąpiła zmiana kanałów czy doszły nowe informuje mnie o tym przy włączeniu
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

rkwiat pisze:Pod względem ilościowym oferta TK Chopin wygląda faktycznie dobrze, ale jak się wejdzie w szczegóły, to jest dużo gorzej.
(...) przy czym gdy przyjrzałem sie bliżej temu podziałowi, to doszedłem do wniosku, że osoba, która dzieliła programy między poszczególne pakiety, była chyba po kilku "głębszych". Różnie też bywa ze stosunkiem firmy do klientów, np zetknąłem się z arogancją personelu technicznego. Na razie jeszcze korzystam z Chopina, ale niewykluczone, że wkrótce to się zmieni.
Zgadzam się w 100% !!! Podziału na pakiety dokonywał kompletny matoł! lub tak jak piszesz - osoba po kilku głębszych..
Co do stosunku do klienta - to w Tk Chopin wszystko jest super do ... pierwszego problemu!
Wtedy zaczynają się schody!!! Na maile w tej firmie się nie odpowiada - bo po co?!
Kiedy ostatnio pisałem pod adresy ze strony odpisał tylko pan Bogdan z działu technicznego - udzielając odpowiedzi na zasadzie - "coś napiszę to może się odwali" - niestety nie odwaliłem się i wysłałem kolejne zapytania - do dziś bez odpowiedzi!!!!
Gdy miałem awarię - próbowałem zadzwonić - po wysłuchaniu komunikatu że rozmowa jest nagrywana - zostałem rozłączany! Zadzwoniłem do sekretariatu - powiedziałem że bok mnie rozłącza a nie mam TV i chciałbym się dowiedzieć czy to awaria u nich, czy może u mnie...
Pani z sekretariatu - kazała mi zadzwonić do.. boku! Ignorancja i kompletna porażka!!!
Zadzwoń do boku - do którego nie można się dodzwonić!!! Masakra..
Napisałem maila z uwagami - do dziś ZERO odpowiedzi!!!
Nadmienię, że wielu znajomych miało podobne wrażenia co do obsługi lub w zasadzie jej braku w tk chopin - jeden kolega po zgłoszeniu awarii czekał ponad tydzień na pomoc technika!!!
Efekt - rezygnacja z chopina i przejście do konkurencji!
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Internet mam z Plast-comu i bardzo sobie chwalę ale jak porównywalem ich ofertę programowa z Chopenem to słabo to wyglądało a i cena była wyższa wiec zostałem dalej przy Chopenie.
Mam dokładnie tak samo! Ale poważnie zastanawiam się nad rezygnacją z Chopina - bo jakość spada..
Mówię tu o ofercie programowej i przede wszystkim o obsłudze klienta na poziomie zerowym!!!
redziaczki pisze:Informacje o zmianach w kanałach dostępne są w gazetce która wkładają do skrzynek
Niestety - ale z tym się nie zgodzę! Zmiany w ofercie robią sobie jak chcą i kiedy chcą!
Chwalą się że dodali muzyczny Stars TV... tylko szkoda, że nie piszą że zabrali cichaczem NEXT Music..
Takich przykładów jest masa!!! W ogóle nie liczą się z abonentami!!!
A gazetka? - kiedyś ukazywała się co miesiąc.. teraz - kiedy im się zechce!!!
oczywiście o braku wydawania gazetki też nigdzie nie napisali!
Niestety - ale poczuli się monopolistą i mają wszystko w du___!!!

Ale jest też i światełko w tunelu - ostatnio znalazłem ulotkę INTERKARu w skrzynce!
Internet 50Mb/s za 30pln!!! To samo w PlastComie za 59!
I co ciekawe w moim bloku Interkar położył już światłowód - także to pierwszy operator który będzie w Redzie świadczył usługi światłowodem! Będzie też tv cyfrowa - oferta słabsza od Chopina ale cena bardzo konkurencyjna..
Może im się uda obalić pozycję Chopina - lub przynajmniej zmusić ich do poprawy i wizerunkowej i ofertowej!
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Gazetka TK Chopin jest dostępna dla abonentów na stronie internetowej Chopina. Może gdzieś w blokach jest wkładana jeszcze do skrzynek, jako mieszkający w domku od dawna jej nie otrzymuję. Z informowaniem o zmianach wygląda to z grubsza tak jak opisał powyżej Johny Bravo, za słabo jeszcze czują na plecach oddech konkurencji.
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

TK CHOPIN ZAPOWIADA OD WRZEŚNIA WPROWADZENIE NOWYCH USŁUG: http://www.telewizjattm.pl/serwis-infor ... ml?play=on
Ostatnio zmieniony |28 Sie 2013|, o 19:31 przez icc2009, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jeśli telewizja dostępna będzie on-line na urządzeniach mobilnych i tak jak mówią będzie to w ramach abonamentu bez dodatkowych opłat to szacun....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

icc2009 pisze:TK CHOPIN ZAPOWIADA OD WRZEŚNIA WPROWADZENIE NOWYCH USŁÓG:
Ulala.. Te usłógi - to może słownik języka polskiego on-line?
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

To by mogła wprowadzić TV Chopin...

http://satkurier.pl/news/89244/35-cyfro ... dvb-c.html

Uważam, że UPC gdyby weszła na nasz rynek - mogła by tylko obudzić decydentów w Chopinie...
Pomarzyć zawsze można..
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

A wlasnie, UPC jakos sie nie szykuje na podbicie redzkiego rynku ??
Mamo.... bo się potnę !!!
ODPOWIEDZ