Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Opinie o Opel Vectra B

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Witam jesteśmy zainteresowani kupnem tego auta . Słyszeliśmy jednak kilka różnych opinii dlatego jesteśmy ciekawi jakie są wasze opinie . Chciałbym abyście wyróżnili plusy i minusy tego auta :)

pozdrawiam
Redzianin od urodzenia
shanimenIam
Forumowicz
63 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

hm...
to jest tak, że wszystko zależy od kogo kupisz,jak było używane,jak dbał poprzedni właściciel,a części mechaniczne nie są wieczne i zawsze może się coś zepsuć,dlatego nie warto słuchać opinii ze ople są wadliwe
to ogólnie bardzo dobre auto,ma moc,jak na powiedzmy 1.6 benzynę(spalanie mieści się od 7-9,zależy jak ciężka noga,ale myślę że to nie dużo)wygodne,gabarytowo duże,a dobrze się prowadzi,dla mnie samochód warty kupna :)
moim zdaniem jedynym"minusem"są lusterka,które przybliżają,ale to tylko moje odczucie.
pozdrawiam... :)
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Co do tego auta...
Rok temu też się przymierzałem do kupna auta używanego - jednakże wybrałem inną markę. Jest to dobry samochód - wszystkie samochody mają jakieś wady, a te ukryte wychodzą po paru miesiącach od kupna :P heh
Co do zalet tego auta, jest dość duże - jeśli chodzi o kombi. Musisz zwrócić uwagę na nadkola i progi - opel lubi rdzewieć właśnie najbardziej w tych miejscach. Co do silników to jest GM - więc większych problemów nie powinieneś mieć, a i części są stosunkowo nie drogie (samochód to jak drugie dziecko:P) heh
shanimenIam
Forumowicz
63 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

nadkola i progi... jak w każdym aucie,zależy jak często myte,jaki stan był w momencie kupna,z mojego doświadczenia wiem,że nawet rodzaj kosmetyków do auta,warto nie żałować grosza na lepszy płyn do mycia,czy wosk...
samochody nie mają wad,po prostu posiadają części mechaniczne,które normalnie w świecie się zużywają,czy wyrabiają :P
polecam VECTRE :)
foxik
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Osobiście jeżdźę Vectrą A juz 5 rok i jak dla mnie jest to auto suuuper. Świtetnie znosi zasilanie gazowe (1,8), części niedrogie. Mój egzemlarz nad wyraz moło się psuje. Nigdy mnie nie zwiódł na drodze. Przestronne, wygodne, ciche. Kupiliśmy dla szanownej małożnki 2 auto (peugeot 206 sw), mimo, że o wiele młodszy, daleko odbiega jakością i solidnością od Opla. Następny tylko Opel Vectra B albo C. Przekonałem się do tej marki, chociaż podobno w nowszych rocznikach trzeba zwrócic uwagę na korozję. Ogłądałem niedawno Viki B na witominie, 2001 rok, 1,6 benzyna, wersja 2000 limited. Przepiękna, zadbana i za ok 11 tyś. No ale trzeci samochód w rodzinie nie jest potrzebny. Moim zdaniem, warto kupic to auto, ale zachowaj rozsądek i nie napalajmy się na pierwszy lepszy egzemplarz. Pzdr.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

dzięki za opinie na pewno przydadzą się :) pozdrawiam miłej niedzieli :)
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Zależy jaki silnik. Diesle odradzam. Montowano 2.0 oraz 2.2. Wadliwe pompy wtryskowe, lubi padać turbina, problemy z EGR. Wysokie jak na diesla spalanie. Sprzedawcy często montują tzw. oszukiwacze albo zalewają bak powyżej 20 litrów ropy. Jak nie jesteś mechanikiem to nie poznasz, że pompa na wykończeniu chyba, że ktoś zostawi zawór zwrotny na wierzchu.
Benzyna jest OK. Polecam nie mniejszą pojemność jak 2.0 - bardzo dobre opinie, trwałość oraz możliwość zagazowania.
Gdybym sam kupował to wybrałbym silnik 2,2 benzyna - 147 KM lub 2,5 V6 - 170 KM. Wersja wyposażenia CDX.
Tanie części i łatwość naprawy.
ODPOWIEDZ