Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

wolontariat

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
marabutka
Ja tu zaglądam
27 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Rodzinny Dom Dziecka w Wjherowie potrzebuje wolontariuszy- z języka angielskiego, niemieckiego, matematyki- poziom gimnazjum i I lic. Z podstawówką dajemy radę, ale gimn i lic często nas przerasta.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

posłałem wiadomość na priv.:)
dinky
Forumowicz
45 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Ja również:-)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

x
Ostatnio zmieniony |20 Paź 2009|, o 23:09 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Dorma pisze:Dajcie komuś w końcu normalną pracę, a nie tylko ciagle za darmo, albo na zlecenie studentów itd. to sobie poradzicie. nię bedziecie sie mogli opedzieć od propozycji. I każdy sie będzie starał
Nie ma forsy, koszt utrzymania więźnia jest trzykrotnie większy od kosztu utrzymania wychowanka w domu dziecka. Taka jest niestety prawda i nikt tego nie chce zmienić, po obecnie rządzących nie ma czego się spodziewać odnieśli druzgocące zwycięstwo w zakładach karnych.
Aferzyści trzymają z bandytami to oczywiste.
Pozdrawiam Ziomali
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

x
Ostatnio zmieniony |20 Paź 2009|, o 23:10 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Więźniów do domu dziecka? :shock:
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

x
Ostatnio zmieniony |20 Paź 2009|, o 23:10 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Dorma, oddałabyś swoje dziecko pod taką opiekę?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Do wolontariatu nikt nikogo nie zmusza.Są ludzie którzy w ten czy inny sposób pomagają innym.Każdy z nas może kiedyś takiej pomocy potrzebować.A korona z głowy nie spadnie jakby ktoś kto zna języki obce dał by parę lekcji tym dzieciom.
marabutka
Ja tu zaglądam
27 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Myslałam,ze pomaganie innym nie musi byc za kasę. Sama byłam wolontariuszką, nie pytałam o pieniądze. Dorma , wyslij 9 dzieci na korki z angielskiego, matmy i niemieckiego. Nie mają mamy ani taty,zeby im zasponsorowali. Jak to powiedziały dziewczyny z klasy naszej podopiecznej- "dom dziecka - ta patologia ma dosyc kasy, nie trzeba im pomagac". I to powiedziały przyszłe wolontariuszki. I my sobie sami poradzimy, tylko to wymaga troche czasu. pozdrowienia dla wszystkich "sprzyjajacych"
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Boże.. Chyba ktos tu nie umie odczytac ironii.. Dobra.. kasuje wszystkie posty i juz sie nie wypowiadam..
Marabutko jestes wolontariuszką.?. z tego zyjesz? to jest dobre jak sie ma inne źródło utrzymania.. sama jestem po odpowiedniej szkole i przygotowaniu więc nie musisz mi mówic jak to jest bo widziałam.Nie jednokrotnie pomagałam , ale tym sie nie najem i nie utrzymam rodziny.
Ale Ty chyba musisz wiedziec jak to jest skoro sie wypowiadasz.Zwróciłam tylko uwage na inny aspekt.. ale niektórzy nie rozumieją
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

skoro tyle osób jednocześnie nie zrozumiało ironii to była ona niesmaczna, ale mniejsza.
ja też studiuję i to od pazdziernika w podwójnym wymiarze godziny np do 7.00 do 18.00 (wrzeszcz-przymorze-gdynia), a w ciagu dnia np. obiad trzeba zjesc, a ten kosztuje (jak nie zjesz to zasniesz, padniesz albo nie bedziesz funkcjonowac).

Więc mimo notorycznego deficytu mam ogrom chęci i odrobinkę wolnego czasu by podzielić się tym z innymi. A zwrot "dajcie komuś normalną pracę" kierowany do osób prowadzących rodzinny dom dziecka hmm nie wymaga komentarza. Może sama przyjmiesz choć jedno dziecko pod swój dach?
1 to spory wydatek, więc nie wymagaj by ktoś kto poświęca się dla 9ciorga sierot miał z kosmosu wynaleść pieniądze na korepetycje dla nich
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

A czy ja tego wymagam? Nic takiego nie napisałam.Mam wrażenie, że mówimy o dwóch innych sprawach i może niech tak zostanie.10 razy można pisać to samo a z każdym nowym postem znów trzeba sie tłumaczyć.. Nie rozumiem tego i nie lubię sie powtarzać.Dlatego bez dalszego komentarza
ODPOWIEDZ