Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Srające psy!

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Kusinox
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Mam natomiast za złe kiedy pies robi na trawnik na którym moje dzieci grają w piłkę.
Teraz latem dzieci przecież graja w fife, a zima także, tylko z dodatkiem na śnieg. A poza tym nawet jeśli któreś zdecydowałoby się pograć na dworze, to są od tego boiska ( a jest w Redzie kilka).

Właściciel psa powinien mieć zawsze przy sobie torebkę, nawet jeśli się ona nie przyda - a służby miejskie powinny móc każdą osobę spacerującą z pieskiem o torebkę zapytać. Jeżeli by jej nie miała to już by wystarczyło na mandat - bo przecież pies za chwilę mógłby rzeczywiście się załatwić na chodniku i odchody by tam pozostały.
Trochę nie te czasy, już nie mamy komunizmu :) Niema już oddziałów ZOMO które pałowałyby "niewygodnych" właścicieli psów.
Awatar użytkownika
signature
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Czyli dochodzimy do wniosku, że psia kupa to nic złego pod warunkiem, że nie jest na prywatnej działce lub trawniku, którego jestem właścicielem.
Pieskowi nie pozwolę załatwić jego naturalnej potrzeby na mojej posesji, bo mógłbym w to co wydali wdepnąć, lepiej go wyprowadzić do przestrzeni publicznej. Tam piesek może robić wszystko.
Jeżeli jest w miejscu publicznym, trawniku, który jest wspólnym dobrem, z którego pomimo pewnych wątpliwości przedmówcy korzystają w celach rekreacyjnych również moje dzieci – to wtedy jest OK.
Z pełnym przekonaniem biję brawa dla Kusinox. Szczególnie za ostatnie zdanie. Na pewno było wynikiem głębokich przemyśleń.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Kusinox pisze:
Mam natomiast za złe kiedy pies robi na trawnik na którym moje dzieci grają w piłkę.
Teraz latem dzieci przecież graja w fife, a zima także, tylko z dodatkiem na śnieg. A poza tym nawet jeśli któreś zdecydowałoby się pograć na dworze, to są od tego boiska ( a jest w Redzie kilka).

Właściciel psa powinien mieć zawsze przy sobie torebkę, nawet jeśli się ona nie przyda - a służby miejskie powinny móc każdą osobę spacerującą z pieskiem o torebkę zapytać. Jeżeli by jej nie miała to już by wystarczyło na mandat - bo przecież pies za chwilę mógłby rzeczywiście się załatwić na chodniku i odchody by tam pozostały.
Trochę nie te czasy, już nie mamy komunizmu :) Niema już oddziałów ZOMO które pałowałyby "niewygodnych" właścicieli psów.
co za beton...aż żal :(
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

goya na tym forum dyskutujemy a jesli coś oceniamy to tylko wypowiedzi a nie obrażamy osobę.
DarKow
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Kusinox pisze:
Właściciel psa powinien mieć zawsze przy sobie torebkę, nawet jeśli się ona nie przyda - a służby miejskie powinny móc każdą osobę spacerującą z pieskiem o torebkę zapytać. Jeżeli by jej nie miała to już by wystarczyło na mandat - bo przecież pies za chwilę mógłby rzeczywiście się załatwić na chodniku i odchody by tam pozostały.
Trochę nie te czasy, już nie mamy komunizmu :) Niema już oddziałów ZOMO które pałowałyby "niewygodnych" właścicieli psów.
Być może to co napisałem brzmi dosyć drastycznie, kategorycznie, ale nie tylko ja mam takie zdanie na ten temat. W niektórych miastach (m.in. w Łodzi) jest to zapisane w lokalnych przepisach porządkowych. Nie jestem zwolennikiem mnożenia przepisów, najlepiej gdyby w kwestii sprzątania po psach i nie tylko tej obowiązywały normy zwyczajowe, zwykła grzeczność, poszanowanie dobra innych ludzi i liczenie się z nim. Jednakże rzeczywistość skrzeczy i ludzie są jacy są. Dla młodego pokolenia, jeżeli od małego będzie wychowywane w szacunku dla przestrzeni publicznej, sprzątnięcie po swoim pupilu będzie normą, czymś tak normalnym, że nawet się nad tym nie będą zastanawiać, tylko to zrobią. Nie będzie konieczności rozmowy o takich sprawach bo nie będzie tematu :)
Wolności swobodnego chodzenia po chodniku, bez konieczności patrzenia pod nogi, niestety jeszcze nie mamy, ale wolność słowa - owszem i z niej korzystam.
Przyznam, że nie wiem jakbym się czuł, gdyby partol straży miejskiej, zapytał się mnie (na pewno grzecznie i kulturalnie) o to czy mam torebkę będąc na spacerze z psem.
Ale wiem jak się czułem, kiedy mój piesek zrobił kupę na chodniku, a ja nie miałem nic przy sobie, aby to posprzątać - nawiązując do pewnej reklamy - spojrzenia ludzi bezcenne :). Ja osobiście wolę już krótką wymianę zdań z przedstawicielem służby publicznej - to przecież też człowiek, jak Ty czy ja, nie ma wobec mnie brutalnych zamiarów, a na pewno nie użyje swojej pałki - jeślibym tej torebki nie miał. Domyślam się że chciałeś bardzo przejaskrawić sytuację dla lepszego efektu, ale nawet wtedy aż tak źle nie było.

pozdrawiam
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Dorma pisze:goya na tym forum dyskutujemy a jesli coś oceniamy to tylko wypowiedzi a nie obrażamy osobę.
ja własnie oceniłam wypowiedź, dlatego "beton" napisałam z małej litery :]
Kusinox
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

co za beton...aż żal Sad
Nie ma to jak post bez żadnej wartości merytorycznej. Zabierając zdanie w dyskusji, najlepiej mieć jakiś argument, który przynajmniej w jakimś stopniu poprze własne poglądy.
ja własnie oceniłam wypowiedź, dlatego "beton" napisałam z małej litery
W takim razie gratuluje umiejętności argumentowania.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Kusinox pisze:Nie ma to jak post bez żadnej wartości merytorycznej. Zabierając zdanie w dyskusji, najlepiej mieć jakiś argument, który przynajmniej w jakimś stopniu poprze własne poglądy
Jakbyś uważnie czytał/ła wątek od początku, to pewnie zauważył/łabyś jaki mam pogląd na tę sprawę. I pewnie zrozumiał/łabyś, dlaczego reaguję na takie posty, jak Twoje.
A woreczki noszę w kieszeniach i wożę w samochodzie, bo byłoby mi wstyd,gdyby ktoś zwrócił mi uwagę ,że mój pies załatwia się w miejscu,z którego wszyscy mają prawo korzystać.
Pozdrawiam i życzę więcej empatii :wink:
Kusinox
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Jakbyś uważnie czytał/ła wątek od początku, to pewnie zauważył/łabyś jaki mam pogląd na tę sprawę.
Czyli rozumiem, ze wystarczy jeden post z sensowna treścią na początku tematu, a potem można już tylko nabijać posty?
A woreczki noszę w kieszeniach i wożę w samochodzie, bo byłoby mi wstyd,gdyby ktoś zwrócił mi uwagę ,że mój pies załatwia się w miejscu,z którego wszyscy mają prawo korzystać.
To już chyba podchodzi pod manie jakąś. Myślę starczyłby jeden woreczek w kieszeni na spacer z psem. No chyba że charytatywnie chcesz wysprzątać wszystkie trawniki.

Też pozdrawiam.
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

DarKow
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Kusinox pisze:Myślę starczyłby jeden woreczek w kieszeni. No chyba że charytatywnie chcesz wysprzątać wszystkie trawniki.
Wbrew pozorom, posiadanie przy sobie więcej niż jednego worka nie jest złym pomysłem, nadmierną gorliwością. Niekiedy po piesku trzeba posprzątać co najmniej dwa razy, np. idąc na spacer i wracając z niego. A tak prawdę powiedziawszy, woreczki również nie były by potrzebne, przecież najczęściej zwykła chusteczka higieniczna już może wystarczyć, oczywiście pod warunkiem, że było by więcej koszy na śmieci :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

g63361pd pisze:Jeszcze jeden patent :)

http://demotywatory.pl/2415544/Nowatorskie-rozwiazanie
Dobre. Muszę to zaproponować mężowi, może sie przekona :). Bo zwykła chusteczka o której napisał DarKow na pewno go nie przekona.. Nawet mnie by nie przekonała :)
Awatar użytkownika
bieniek2910
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Baster pisze:Kolega Kusinox ma całkowitą racje***
o mało
O mało się nie wpakowałem w taką psią minę wczoraj. Lubię zwierzaki ale takich właścicieli powinno się eksterminować albo sąd którzy nie sprzątają i kara śmierci czy coś zamiast zwierząt. A co do ciebie baster frajerze, powinieneś być jako pierwszy do e........
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Obowiązkowa lektura dla posiadaczy psów..:)

http://www.youtube.com/watch?v=wCyhy4JUGMg
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Baster pisze:Kolega Kusinox ma całkowitą racje***
Co to w ogóle ma znaczyć?! Za takie obraźliwe wypowiedzi powinieneś dostać bana a post powinien być usunięty
ODPOWIEDZ