Skrzyżowania równorzędne Reda

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

ArturB pisze:Fajne z was trole, walczyć o to by na osiedlu rozjerzdzać pieszych, załamka.
Pieszych na osiedlu to nie za długo będą rozjeżdżać rowerzyści,którzy zasuwają po chodnikach.
Mija cię taki od tyłu,nawet nie dając sygnału ,że jedzie,jeden nieopatrzny krok i masz rower w tyłku.Skoro rowerzyści nie jeżdżą po jezdni,to im najbardziej te garby ,podniesienia i pachołki przeszkadzają,woli taki po chodniku.A już ewenementem jest jak rowerzysta przez
przejście dla pieszych zsiada z roweru i przeprowadza go na drugą stronę-tak jak mówią przepisy. :evil:
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Zuza pisze:
ArturB pisze:Fajne z was trole, walczyć o to by na osiedlu rozjerzdzać pieszych, załamka.
Pieszych na osiedlu to nie za długo będą rozjeżdżać rowerzyści,którzy zasuwają po chodnikach.
czyli "nie za długo" czy może "za niedługo"? :twisted: rowerzyści na chodnikach... to ewentualnie dzieci :D
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

ArturB pisze:Fajne z was trole, walczyć o to by na osiedlu rozjerzdzać pieszych, załamka.
Arturze znamy doskonale Twoje poglądy, wiemy, że dwa razy byś rozbił samochód na Szkolnej i w związku z tym postulujesz, żeby jeździć rowerem lub samochodem 10 km/h, ale proszę pozwól mieć innym swoje zdanie i powiedz ilu to pieszych zostało rozjechanych na osiedlowych uliczkach Redy w ciągu ostatnich pięciu, albo dziesięciu lat żeby podeprzeć swoje twierdzenie?
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Arturze znamy doskonale Twoje poglądy, wiemy, że dwa razy byś rozbił samochód na Szkolnej i w związku z tym postulujesz, żeby jeździć rowerem lub samochodem 10 km/h, ale proszę pozwól mieć innym swoje zdanie i powiedz ilu to pieszych zostało rozjechanych na osiedlowych uliczkach Redy w ciągu ostatnich pięciu, albo dziesięciu lat żeby podeprzeć swoje twierdzenie?
Tym bardziej przydałby się statystyki wypadków o których pisał Janne. Nie rozumiem, jak można mówić o prewencji i ogromnej liczbie kolizji nie przedstawiając takich statystyk i nie konfrontując ich z ilością wypadków na innych ulicach? Skoro miasto jest takie mądre i wszystko wiedzące to niech opublikuje i opracuje statystyki wypadków w obrębie całego miasta.

Wniosek nasuwa się jeden - rządzący robią organizację ruchu na wariata, nie przestrzegając warunków technicznych i rzucając kiełbasę wyborczą (ciekawe dlaczego skrzyżowanie na ul. Łąkowej powstało przed wyborami) nie skonsultują i nie biorą pod uwagę opinii MZK Wejherowo.

Nie chce pisać miał w ulotce wyborczej "autor pomysłu modernizacji skrzyżowania na ul. Łąkowej". Należy zadać pytanie - kto zapłaci za szkody i usunięcie naruszeń prawa? Zarządca drogi czyli gmina Reda z naszej kieszeni.

ArturB skoro masz wypadki to już wiem kto jest piratem drogowym 8-) hehe
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

herring pisze:
ArturB pisze:Fajne z was trole, walczyć o to by na osiedlu rozjerzdzać pieszych, załamka.
Arturze znamy doskonale Twoje poglądy, wiemy, że dwa razy byś rozbił samochód na Szkolnej i w związku z tym postulujesz, żeby jeździć rowerem lub samochodem 10 km/h, ale proszę pozwól mieć innym swoje zdanie i powiedz ilu to pieszych zostało rozjechanych na osiedlowych uliczkach Redy w ciągu ostatnich pięciu, albo dziesięciu lat żeby podeprzeć swoje twierdzenie?
podpisuje sie pod tym co napisał herring w 100%. A co do odpowiedzi na pytanie - takich wypadków nie było, albo ja nie słyszałem.

A jak gadam ze znajomymi to jakos nikt nie zauważa tych czychających na każydm kroku niebezpieczeństw i ja również ich nie widzę, jest kilka miejsc, które są wyjątkowo źle zaprojektowane (zakręt przez SP2 na przykład), ale bez przesady...A jak ArturB ma tyle "podbramkowych" sytuacj to moze nalezy się zastanowić, czy jest dobrym kierowcą a nie zwalać wszystko na miasto i źle zaprojektowane ulice...

A tak w temacie - generalnie jadąc powoli można zachaczyć na tej wysepce na Łąkowej (sprawdzone).
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

@Maximreality nie wiem czy widziałeś pisma, które zostały umieszczone w wątku. Są one na wcześniejszych stronach.
A tak w temacie - generalnie jadąc powoli można zachaczyć na tej wysepce na Łąkowej (sprawdzone).
To niech miasto ściągnie swój bubel, którego w ogóle nie powinno postawić. Łąkowa jest najprawdopodobniej drogą gminną i miasto odpowiada na niej w 100% uszkodzenia podstałe w wyniku tego partactwa. Jeśli będzie chciał ktoś ubiegać się o odszkodowanie od zarządy drogi to proszę do mnie.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:
Zuza pisze:
ArturB pisze:Fajne z was trole, walczyć o to by na osiedlu rozjerzdzać pieszych, załamka.
Pieszych na osiedlu to nie za długo będą rozjeżdżać rowerzyści,którzy zasuwają po chodnikach.
czyli "nie za długo" czy może "za niedługo"? :twisted: rowerzyści na chodnikach... to ewentualnie dzieci :D
Do błedu stylistycznego się przyznaję,a rowerzyści po 20 -tej to nie dzieci lecz dorośli.Zresztą widać codziennie rowerowych piratów,chodnik ich a jezdni to się boją-może garby im przeszkadzają,he? :wink:
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ad rowerzystów na chodnikach:
- dzieci do lat 10 moga i mają obowiązek jecać chodnkiem, idiotyczny obowiązek ale jednak (a opiekun wraz z dzieckiem).
- dorosili jezdzacy po chodnikach czymkolwiek to patologia i to sa zazwyczaj osoby ktore na co dzien zachowuja sie po chamsku na drodze stad ich zachowanie wiedza czego moga sie po takich jak oni spodziewac.

Mnie na chodniku nie zobaczycie poza sytuacją gdy mi wolno np jadac z synem do przedszkola choc czesciej jezdzimy ulica z uwagi na zbyt duzo pieszych.
bomba
Bywalec
173 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dziś na podniesieniu skrzyżowania na Łąkowej ,na przejściu dla pieszych o włos ,a rozjechałby mnie ........rowerzysta! też przechodził przez pasy,o przepraszam przejeżdżał przez pasy na drugą stronę po mojej skromnej osobie.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Zwróciłaś/ciłeś mu uwagę że po chodniku się nie jeździ ?
wazka
Forumowicz
72 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Dzisiaj tez bylam swiadkiem takiego zdarzenia.chlopak wysiadal z autobusu miejskiego a tu na niego najezdza kobieta na rowerze.I bylo zderzenie uslyszalam tylko ze gdyby to byl facet to by dostal a ze kobieta to skonczylo sie na uwadze slownej.Kobieta przeprosila a na swoje usprawiedliwienie miala to ze po chodniku jezdzi sie bezpieczniej;)
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Rowerzyści na chodnikach to nagminne-jeszcze czekają,że zejdzie się z drogi ,bo to oni mają pierwszeństwo.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

To chyba nie temat o rowerach ;-) ale ja chyba nie wiem
Ostatnio zmieniony |12 Maj 2011|, o 21:46 przez brzezins, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Mleczkins
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

a piesi to co? święte krowy? soryy Wielki Panie, ale jakoś nie za bardzo z wypadkami z udziałem pieszych w naszym mieście, a te cholerne progi są zdecydowanie przesadzone. Moje podwozie jest już dosyć podrapane przez te cholerne cegły ponad asfaltem... Kto mi pokryje koszty naprawy? Burmistrz? Może sam Pan Bóg? ... !!!
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Napisz na PW to powiem Ci co zrobić, aby uzyskać odszkodowanie od miasta. Masz jakąś dokumentację dotyczącą szkody, świadków etc.?
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
ODPOWIEDZ