Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Skutery,jednoślady problem ?

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
czoko12
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Witam
Jako iż powinien zaczać sie nam powoli sezon motocyklowy a że zima za oknem jezcze ani jednej maszyny nie słyszałem.
Chciałem zapytać mieszkanców co sądzą o skuterach,ścigaczach w naszym mieście. Macie jakies zastrzezenia uwagi ? sam jestem posiadaczem jedno śladu i jestem bardzo ciekawy jakie opinie o nas mają mieszkańcy
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Podobają mi sie motocykle i skutery. Też kiedyś miałem. Zupełnie nie przeszkadzają mi motocykliści jeżdżący zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Opinie psują wam debile tzw dawcy pędzący po ulicach.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jest taki jeden operator ścigacza który rozpoczyna swój rajd na początku Łąkowej i ile uda mu się wycisnąć pędzi w kierunku Gdańskiej. DEBIL. Mam nadzieje, ze w tym roku go nie będzie.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Czarny Szwagier
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Motory owszem ale co do skuterów mam mieszane uczucia bo jak wiadomo żeby poruszać się skuterem do poj. 50cm3 nie trzeba prawo jazdy , wystarczy tylko dowód. A nie brakuję takich ludzi którzy nie maja pojęcia o przepisach a poruszają się w ruchu miejskim - chore prawo ...
Tym bardziej że teraz mamy skrzyżowania równorzędne w Redzie
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Problemem jest postawa kierowców jednośladów - crossów, oraz dwuśladów - quadów. To plaga i kompletna dzicz. Zagrożenie jakie stwarzają w lasach, oraz ich dewastacja nie mieszczą się w głowie. Kilka razy napatoczyłem się na takich. Kiedyś prawie dziecko mi rozjechali na spacerze. Szkoda słów na to zjawisko- bo cisną się na klawiaturę najgorsze słowa. Pytanie brzmi - jak radzić sobie z tym czymś? Tu dzwonienie gdziekolwiek nie ma sensu - przecież zanim ktoś zareaguje - Ci będą na drugim końcu lasu. Jakieś pułapki zastawiane na ich trasach mogą obrócić się przeciw innym w lesie - spacerowiczów, biegaczy, jeźdźców konno itd. Zauważyłem, że leśnicy przewracają drzewa na szlakach - może to coś daje, ale nie za dużo ............
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Dziś całe popołudnie, podobnie jak z pewnością Damian, musiałam słuchać wycia motorów krążących po lesie i ul.12-Marca.
Mam taką filmową wizję: Słuchać motory, z wszystkich domów na Betlejem wychodzą w milczeniu ludzie z kosami na sztorc, idą w kierunku lasu, potem już tylko cisza i śpiew ptaków.
Serio mówiąc, sprawa jest trudna i też nie mam pomysłu.
pi
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Niekoniecznie słuchałem wycia motorów , ale problem nie dotyczy tylko 12 Marca. Słyszy się o tym w całym kraju, a w naszej okolicy - z reguły w każdym mieście graniczącym z lasami - szczególnie. W Redzie duży problem z tą plagą odczuwają mieszkańcy ul.Buczka i Gniewowskiej. Cóż, prócz filmowych wizji niczego dotychczas nie wykombinowaliśmy. Temat filmu jednak naprowadził mnie na pomysł z kamerą. Dziś wszystko jest rejestrowane, więc nie widzę problemu w rejestrowaniu któregoś z wjazdów do lasu. Pytanie tylko, czy taka rejestracja na coś może się przydać ..... Co z tego, że złapie takiego na motorze? Czy nasze super służby nie znajdą sposobu na .... umorzenie kłopotliwej sprawy?
POLANA
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Faktycznie jak tylko zrobiło się ciepło,na drogi wyjechali motocykliści,szkoda tylko że na koniec sezonu jest ich sporo mniej niż na początku.
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Sporo mniej jest tez kierowców innych pojazdów silnikowych, miej ich tez na względzie skoro, jak sądzę, Twoja wypowiedź dotyczy smiertelności na drogach.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Wypowiem się jako kierowca trzech pojazdów: samochodu, motocykla i roweru: rozsądek jest potrzebny wszędzie. Złych kierowców można spotkać na każdym z wyżej wymienionych. Ze względu na to, że motocykli jest dużo mniej, z natury bardziej na siebie zwracają uwagę. A jak driver się jeszcze popisuje to tym bardziej. Kij ma dwa końce, kierowcy samochodów praktycznie nie zwracają uwagi na motocyklistów. Kiedyś jadac z dzieckiem, mało mnie "Pani" kierowca do blach nie przycisneła, bo zjechała na mnie z lewego bez patrzenia co robi. Ostatnio rowerzysta jechał dalej mimo auto po prawej stronie, tylko czujność tego kierowcy, spowodowała, że gość pojechał dalej cało.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

HarrY pisze:Ostatnio rowerzysta jechał dalej mimo auto po prawej stronie, tylko czujność tego kierowcy, spowodowała, że gość pojechał dalej cało.
Zależy w którym miejscu jechał. Jeśli główną, a samochód wyjeżdżał z podporządkowanej, to rowerzysta miał prawo jechać prosto. Podobnie jeśli jechał drogą dla rowerów - wówczas miał pierwszeństwo, o czym kierowcy samochodów nie zawsze wiedzą.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Cóż napisałem o tym w zwiazku z ostatnimi zmianami w Redzie, nie licząc od 5.04.2013 drogi nr 6, obwodowej i łąkowej na wiekszości skrzyżowań mamy obecnie zasadę prawej strony. Wewnątrz osiedli nie mamy już dróg głównych. Gdyby ta sytuacja taka była, to bym o tym nie wspomniał. Co gorsza, widać, ze wielu kierowców nie wie, co oznacza droga wewnętrzna i wyjeżdżając z takowych uważają, że mają pierszeństwo, bo są po prawej stronie. !!!
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Harry, a skąd miałam wiedzieć o jakiej sytuacji i jakim miejscu pisałeś? Z Twojej wcześniejszej wypowiedzi to nie wynika. Poza tym nie w całej Redzie obowiązuje zasada skrzyżowań równorzędnych. Na Ciechocinie, w Rekowie, Pieleszewie czy Betlejem jest "po staremu".
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

OK następnym razem będę bardziej precyzyjny
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ku przestrodze dla motocyklistów quadowców jak i ludzi którzy mogą wpaść na tak głupi pomysł.

http://www.scigacz.pl/Linka,w,lesie,kol ... 20863.html
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ