Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wywóz śmieci w Redzie po 1 lipca 2013 (nowy system)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Moi rodzice mieszkają w Suchym Dworze(gm Kosakowo) i tam też mają worki-poprzednio mieszkali w Rumi i też były worki-zawsze można było dokupić więcej worków( biurze lub u śmieciarzy) i zabierali bez problemu-teraz się okaże worki tata wystawia w dzień zbiórki-ale maja dużą piwnicę,więc trzymają tam.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

MarcinGTD pisze:Mi właśnie przywieźli 120l na 4 deklarowane osoby. Trochę porażka z tym małym śmietnikiem same pieluchy już zapełnią kawałek tego śmietnika a nie mówię już o reszcie rzeczy
Ale chyba w tej całej "rewolucji śmieciowej" o to chodzi, by jak najwięcej śmieci segregować i dlatego kubły na odpady zmieszane nie są wielkie jak do tej pory. W Niemczech jest segregowane 90% odpadów, w Polsce do tej pory tylko 10%. Pewnie u nas długo to potrwa zanim dojdziemy do takiego wyniku, ale może warto już zacząć?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ale jak tu segregować, jak tak jak wcześniej pisałem na 130 mieszkań stawiają jeden kosz na plastik?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

A macie już na osiedlu pojemniki od Remondis? Ja wczoraj dostałam nowy wymiar czynszu, z nowymi opłatami za śmieci i instrukcją segregacji śmieci, z SM Reda z adnotacją, że w lipcu po zabudowie śmietników otrzymamy klucze i myślę, że wtedy nowa firma wstawi swoje pojemniki do segregacji. Jeśli okaże się, że są niewystarczające, to pewnie będzie można zgłosić ten problem w UM, bo przecież został tam zatrudniony na tę okoliczność specjalista ds. gospodarki odpadami komunalnymi.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

bloki przy Spokojnej bez pojemników, dobrze, że z ZUKu na zmieszane zostały.

Tak to jest jak firma jest nieprzygotowana, jakby wygrała Agora, PUK czy ZUK myślę, że byłoby sprawniej. Poza tym przetargi późno rozstrzygnięte... to i firma miała mało czasu na przygotowanie się.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ryszard jeszcze dużo czasu minie zanim to wszystko będzie tak jak powinno być.

Czy gdzieś na osiedlach są już śmietniki nowe? Jeśli tak to ile i jakie?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
olla
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

My na zadeklarowane 4 osoby + male dziecko (pieluchy) też jak wszyscy dostaliśmy jeden pojemnik. Dzwonilam do Remondis , nikt nie podnosi słuchawki i chyba ze 2 razy ktoś rozłączył. Zero kontaktu. SKANDAL !
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Hehe... ciekawie się zapowiada.... Ludziom śmieci będą zalegały to nie będą ich trzymać w domu.... Ja bym zawiózł pod UM
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Przed godziną widziałam samochód z dużym kontenerem Remondis, wyjeżdżał na Obwodową. Może zbiera worki, tam gdzie nie wymienili jeszcze pojemników?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jeśli chodzi tobie @goya o śmieciarkę ich firmy, to rano koło 8 stała przed moim blokiem ze 30min.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Nie, to był kontener, taki jak wystawiali do śmieci wielkogabarytowych.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Mija kolejny dzień a Remondis w korkach stoi.....
Nie ma pojemników, nie ma worków za to okoliczni sąsiedzi /łącznie z nami/ powystawiali wszystkie możliwe wory zapakowane posegregowanymi odpadami- zajmują większość pobocza /dobrze, że nie ma chodnika /

Codziennie rano obserwuję jak w Gdyni radzą sobie ze śmieciami "po nowemu" Firma Sanipor nadal wywozi ale ponoć w/g umowy mieli zabierać kubły z ulicy...hm...w ścisłym centrum /Świętojańska i okolice/ wyglądało to bajecznie- rano dodatkowe atrakcje na chodnikach- kubły czekały. Większość kamienic ma bramy na podwórka i tam śmietniki ale cena z przetargu nie obejmuje zabrania pojemnika z podwórka.......no i zaczęło się aneksowanie umów /a tym samym podnoszenie stawek za dodatkową usługę/
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:Hehe... ciekawie się zapowiada.... Ludziom śmieci będą zalegały to nie będą ich trzymać w domu....
Skończy się tak, że niezabierane śmieci będą lądować w lesie. A tego właśnie mieliśmy uniknąć
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2884 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

torgal pisze:Ale bałagan to jest
my dostaliśmy śmietnik wczoraj a sąsiedzi obok nie i gdzie tu logika? Mają wywozić co 2 tyg a taki 1 śmietnik to nam na tydz starcza - masakra
Ale 1 śmietnik na tydzień z segregowanymi w środku, czy bez, bo to jest różnica.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Całe Ciechocino ma wystawione worki a firmy ani widu.Tak samo z pojemnikami na smieci których nie ma ani Lipowa ,Brzozowa czy Łubinowa.Normalne j... z nas robią.
ODPOWIEDZ