Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

30km /h...?

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Przed chwilą mój tata (mieszka w Gdańsku) poinformował mnie radośnie, że w Redzie tak jak i w Sopocie wprowadzono na terenie zabudowanym ograniczenie prędkości do 30km/h.... to prawda?
Gdzie był taki komunikat? Tata widział w tv...
Agamtb

11 lat temu

I bardzo dobrze, choć niestety idioci jeżdżący....znacznie szybciej, jak byli, tak będą....
Awatar użytkownika
cinol100
Znam to forum
100 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Takich ograniczeń nie wprowadza się za pomocą komunikatów. Musi powstać oznaczenie takiej strefy. Gdzieś na forum był poruszany temat "strefy zamieszkania" w Redzie. Ciekawy pomysł. Może ktoś wie co się dzieje z tym projektem?
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Będzie w końcu strefa tempo30/Skrzyzwan rownorzednych na przełomie września/pazdziernika w środkowej czesci Redy. Jak juz bedzie to pojawia sie stosowne znaki i znikna znaki A-7 , D-1, D-2.
Jak by ktos nie zauwazyl t reszta Redy poza jej centrum juz ma oznacenia stref Tempo 40 lub Tempo 30.
Ostatnio zmieniony |11 Wrz 2012|, o 09:40 przez ArturB, łącznie zmieniany 1 raz.
Artur
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Agamtb pisze:I bardzo dobrze, choć niestety idioci jeżdżący....znacznie szybciej, jak byli, tak będą....
Beda mieli mocno utrudnione szalenstwo.
Dla przykladu obecnie zmora jest Mickiewicza po wprowadzeniu skrzyz. rownorzednych beda az 2 posrednie punkty w ktorych bez zwolnienia lub spokojnej plynnej jazdy nie da sie przejechac na pelnym gazie.
Artur
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Wiem, że "komunikat" to za mało i stąd moje zdziwienie, bo tata powiedział, że to już obowiązuje (pewnie przekłamanie), a ja jakoś znaków nie widziałam.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

ArturB pisze:Będzie w końcu strefa tempo30/Skrzyzwan rownorzednych na przełomie września/pazdziernika w środkowej czesci Redy. Jak juz bedzie to pojawia sie stosowne znaki i znikna znaki A-7 , D-1, D-2.
Jak by ktos nie zauwazyl t reszta Redy poza jej centrum juz ma oznacenia stref Tempo 40 lub Tempo 30.
No nie zauważyłam przyznaję...
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

8 minuta 25 sekunda wczorajszej Panoramy: http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/pan ... 12/8479931
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

o kurczę, będzie strefa 30km/h ... współczuję pracującym w Redzie, za niedługo bardziej się będzie opłacać pchać samochód niż nim normalnie jechać ... jak dla mnie, paranoja - pomysłodawca był wg mnie na tyle ograniczoną osobą, że nie był w stanie wymyślić inteligentnego sposobu, by pozbyć się wariatów, więc wprowadza kosmiczne ograniczenia by panowie z radarem mogli sobie stanąć i łapać szalejących mieszkańców jeżdżących z [prawie] prędkością światła 40km/h ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Ja pracuję w tej części Redy w której będzie zmiana i się bardzo cieszę z uwagi na fakt że co dzień jeżdżę z dzieckiem do przedszkola. Już teraz większość jeździ ok 30km/h a niektórych miejscach nawet 15-20km/h np na Brzechwy pod szkoła. Po wprowadzeniu skrzyzowań równorzednych będzie tylko bezpieczniej i spokojniej. Samo ograniczenie formalne do 30km/h niczego nie zmieni , jedynie wyniesienia i skrzyżowania równorzędne poprawią sytuację bo w Polsce nie ma tradycji przestrzegania prawa w ogóle , a tym bardziej ograniczeń prędkości ze znaków.
Co do tego że miasto sobie poradzić nie może ..,w tym kraju się nie da bo piraci są chronieni i bezkarni przez nasz system skrajnie niskich mandatów , zerowego egzekwowania i brak konsekwencji za piractwo. Miasto nie może zmienic stanu rzeczy jeśli chodzi o niskie mandaty i ograniczenia w punktach karnych. Ostatnia zmiana w prawie np osobie ktora lamie wszelkie mozliwe przepisy na np 60pkt karnych, ogranicza ilosc punktow uzyskanych na raz do 10. Totalny kretynizm prawny opracowany przez piratów drogowych (np mr Kurski) dla innych piratów na drogach.
Jednego jestem pewny nasz Burmistrz wybral drogę architektonicznego uspokajania ruchu zamiast nabijania kasy z mandatów jak gdzie indziej, intencje są jasne i czyste i zarzucanie ze ktos to robi dla pieniedzy jest niepoważne. W centrum Redy odkąd tu mieszkam nikt niegdy nie łapał za prędkość i ten stan rzeczy się nie zmieni u nas nie ma strazy miejskiej. Ponadto nie bede takiej potrzeby wymuszenie stosowania się bedzie zrealizowane porpzez skryzownia rownorzedne i architektonicznie , to wystarczy.
Artur
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

ArturB pisze:Po wprowadzeniu skrzyzowań równorzednych będzie tylko bezpieczniej i spokojniej.

[...]
ArturB pisze: w Polsce nie ma tradycji przestrzegania prawa w ogóle , a tym bardziej ograniczeń prędkości ze znaków.
Zaprzeczyłeś sam sobie.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Nie ma żadnej sprzeczności.
Artur
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

To po co wprowadzać ograniczenia, skoro nie są one respektowane? Obecnie przejazd przez Redę (przez centrum, nie "szóstką") jest całkiem nie najgorszy, jak wprowadzą wszędzie skrzyżowania równorzędne i ograniczenia, to przejazd chociażby na posterunek policji z jakiegokolwiek osiedla to będzie masakra.

Nie rozumiem czasem toku myślenia ludzi, jak jest rozmowa np o elektrowni atomowej mówią: "Nie bo to szkodliwe, tylko wiatraki i solary, bo nie produkują zanieczyszczeń", a na ulicy najlepiej miliony leżących policjantów, zatrzymywać się na każdym skrzyżowaniu, nie ważne, że samochód spali w tym momencie ze 3-4 razy więcej niż przy normalnej jeździe i się będziemy truć własnymi spalinami, ważne, że będę mógł wejść chamsko na ulicę nie spoglądając się na prawo i lewo bo samochód mający 5km/h na liczniku jedzie wolniej niż ja idę ...

Poza tym, żeby ktoś nie pisał później że zamawiał coś z pizzeri/restauracji i dojechało to zimnie, bo jak przejazd przez miasto sobie tylko utrudniamy to się potem nie dziwcie.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ODPOWIEDZ