Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Reda zbudowała swoje własne getto

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

anscenic pisze:Dziś usłyszałem że za przejście przez tory normalnie tak jak zawsze policja wystawia mandaty? czy to prawda? jak tak to przekichane. czyli jak np. zapomne czegos ze sklepu to znowu kolejne 20 minut stracone na przejażdżke gim-busem?

słabo
ja pierdziele, zamieszkaj w Szwecji, Kanadzie albo najlepiej na Alasce... to będziesz o tych "gimbusach" marzyć!

Zrobią tunele źle, nie zrobią też kicha... kurde ludzie... do lasu iść mieszkać i jagody zbierać, a nie w mieście psuć innym nastrój!
Iwa77
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ryszardzie masz 100 % rację, a ja dodam jeszcze od siebie, że mam nie odparte wrażenie, że to malkontenctwo niektórych mieszkańców Redy wynika chyba z faktu, że po prostu opłaca się być ciągle niezadowolonym, narzekającym, i widzieć wszystko w złych barwach, w końcu wtedy ludzie się nami interesują współczują nam jesteśmy w centrum uwagi ...
Jed
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Wątek Leśna-Cegelniana i przyległe obserwuje już od długiego czasu, dziś dopiero zdecydowałem się wypowiedzieć. Sprawa dotyczy mnie o tyle, iż mieszkam "za torami", jestem więc narażony na wszelkie niedogodności z tą budową związane.
Nie dziwię się Huherkowi, iż się wkurzył i napisał o gettcie. Oczywiście jest to lekka przesada, ale i ja jestem wkurzony. Tutaj należy się odpowiedź na polemikę pojawiającą się po tym postcie - nie chodzi o to, że mamy daleko do sklepów, szkół, kościoła i ogólnie do wszystkiego co znajduje się po drugiej stronie torów - chodzi o to, że mieliśmy blisko i to zostało nam zabrane (czasowo mam nadzieję). Nie wybudowaliśmy się / sprowadziliśmy się ze świadomością, że wszędzie będzie daleko - to nie jest sytuacja, która zresztą często się pojawia, iż ktoś narzeka, że ma wszędzie daleko bo wybudował się na wygwizdowie.
Inna kwestią jest cała owa inwestycja. Od lat (co najmniej kilkunastu) mówiło się o bezkolizyjnym przejeździe przez tory na ulicy Gniewowskiej by ułatwić komunikację mieszkańcom tej strony Redy. Co wybory samorządowe sprawa się pojawiała i w końcu doczekaliśmy się. Będzie przejazd. Wkrótce okazało się jednak, że ma to być ułatwienie dla podróżujących między Rumią a Wejherowem, będące "alternatywą" dla D.K. Nr6. Kwestia mieszkańców lokalnych zeszła na plan drugi. Nie dziwi więc postawa burmistrza który trochę o nas zapomniał kiedy zamykano przejście piesze. Autobus (choć nie idealne rozwiązanie) załatwili w ostatniej chwili. Mój stosunek do tej inwestycji jest ambiwalentny. Komunikacja samochodowa _być może_ się uprości, komunikacja piesza będzie gorsza. Czy przejście podziemne będzie miało windę w której zmieszczą się wózki dziecięce i inwalidzkie - zobaczymy. Przyjdzie nam poczekać (byle nie za długo) na to by się przekonać do nowego rozwiązania.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Jed pisze:Oczywiście jest to lekka przesada, ale i ja jestem wkurzony.
Zgadza się, tytuł przejaskrawiony, ale nie chodzi o to, to kwestia ukazania reszcie mieszkańcom, co tutaj się dzieje. Ludzie zostali unieruchomieni w swoich domach, a na zebraniu Rady Miasta nasi włodarze gratulują sobie wspaniałego pomysłu puszczenia mikrobusu i są z siebie niezmiernie dumni...
Ryszard pisze:ja pierdziele, zamieszkaj w Szwecji, Kanadzie albo najlepiej na Alasce... to będziesz o tych "gimbusach" marzyć!

Zrobią tunele źle, nie zrobią też kicha... kurde ludzie... do lasu iść mieszkać i jagody zbierać, a nie w mieście psuć innym nastrój!
Jak to psuć innym nastrój? czy to znaczy, że reszta Redy wstydzi się dzielnicy za torami? odciąć im dostęp do miasta i dać taki autobus, że wejdą tylko niektórzy, żeby nie wchodzili do centrum, bo psują nastrój innym mieszkańcom?

Gdybym mieszkał w Szwecji, Kanadzie, albo Alasce, miałbym prace która pozwalałaby mi utrzymać samochód, zapewniała tyle wolnego czasu, że mógłbym se po tik-taki skoczyć sam samochodem 20 km dalej, ale mieszkam w cywilizowanej, posiadającej prawa miejskie Redzie. Ja do centrum mam 400m a nie 20km a czas dotarcia jest taki sam...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

No dobra kochani, pomijając te całą retorykę wiekszych czy mniejszych złośliwostek mam pytanie:
Jak to zrobić, aby nikomu nie utrudnic zycia? Jest taka możliwość? Jeśli tak, to trzeba czym predzej przekazać ją inwestorowi i wykonawcom (pisałem juz o tym)

A , że marudzic lubimy, to fakt. :)
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Huherko pisze: Ja do centrum mam 400m a nie 20km a czas dotarcia jest taki sam...
Nie czołgaj się! - polecam rower.
Ps. Ale masz fajowy podpis :bounce: :lol: :roll: :lol:
good by my love, good bye...
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Romek pisze:No dobra kochani, pomijając te całą retorykę wiekszych czy mniejszych złośliwostek mam pytanie:
Jak to zrobić, aby nikomu nie utrudnic zycia? Jest taka możliwość?
Tak, jest. Poczekać dwa dni , bo 2 czerwca ponownie zostanie otwarte przejcie labiryntowe przez tory.

A zamiast jechać 20 km po tic-tac wystarczy przejść się do Żabki na Buczka, albo do spożywczego na Gniewowskiej.
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Żabka zamknięta .
Awatar użytkownika
Geniodekt
Forumowicz
54 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Ja mieszkam po drugiej stronie "getta", na ul. Ogrodowej. Ale nie mogę pojąć co tam się wyrabia. Nie dość, że zamknęli przejście na ul. Gniewowskiej, to skrzyżowanie rozkopali tak, że teraz bardziej przypomina ono plażę, a nie drogę :?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

goya pisze:Tak, jest. Poczekać dwa dni , bo 2 czerwca ponownie zostanie otwarte przejcie labiryntowe przez tory.
To akurat jest najbardziej pocieszające, widać, że panowie się ostro sprężają bo już dwie doby bez przerwy robią.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Geniodekt
Forumowicz
54 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Wzięli się ostro do roboty przed euro, ale i tak nie zdążą ;)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Geniodekt pisze:skrzyżowanie rozkopali tak, że teraz bardziej przypomina ono plażę, a nie drogę :?
Idzie lato, plaża moze sie przydać :sunny: :lol:
mikispace
Początkujący
12 postów
Początkujący
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

pomysł mikrobusu nie był wcale taki zły tylko pytanie dlaczego mikrobus a nie autobus który był by dla wszystkich a nie tylko dla wybranych. Autobus jest w tej części miasta tak samo potrzebny jak w Ciechocinie czy Rekowie. Na ulicę 12-go marca można było bardzo szybko uruchomić autobus który praktycznie wozi powietrze zamiast pasażerów.Przez te wszystkie lata przeszkodą był przejazd kolejowy teraz przejazdu nie ma i autobusu pewnie też nie będzie. :(
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Wydaje mi się że zależy to od , nie wiem , rady osiedla ? jeżeli taka jest ? radnego ? od wszystkich mieszkańców ? mieszkam tu od niedawna i nie wiem kto co może na tym osiedlu , może trzeba napisać wniosek do urzędu miasta i zebrać podpisy mieszkańców może wtedy będzie potrzebny autobus ? tylko kto to zrobi ?
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Radnym z tego rejonu jest Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Okrój,który przyjmuje interesantów
w poniedziałki 16:00-17:00 w biurze Rady Miejskiej pok. 26 Urzędu Miasta w Redzie, myślę, że to dobry pomysł od niego zacząć.
ODPOWIEDZ