Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

PIASEK PO ZIMIE

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Agamtb

12 lat temu

Ona czyli Ja pisze:Mąż się ze mnie śmieje, że radną powinnam zostać, bo tak bliski jest mi wygląd naszego miasta :)
Sama się dziwię, że tak się zaangażowałam....
Mój to samo....od akcji na Fenikowskiego woła na mnie społecznik :lol:
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Ona czyli Ja pisze:
Nie do końca chyba rozumiem...przecież każdy właściciel domu jednorodzinnego (bo zdaje się o takim piszesz) ma podpisaną umowę o wywóz śmieci - o! na przyklad u nas dziś wywożą :D ..... my buntujemy się przeciwko śmieciom zalegającym wszędzie i pokrywającym wszystko dookoła :shock:
Sprostowanie.
Ma być nieco inaczej niż napisałem, a podobnie jak napisała Salamandra. Otóż gmina podpisze umowy o wywóz smieci z firmą/firmami, zaś my będziemy płacili za to Urzędowi. Wysokość opłat będzie zalezna od ilości mieszkańców. Podane przez nas ilości mieszkańców będą weryfikowane przez wydział ewidencji ludności, zużycie wody itp.
Tak, masz racje wielu właścicieli domków podpisało umowy na wywóz smieci, lecz nie wszyscy i nie wszyscy posiadaja odpowiednią do "produkcji" śmieci ilość pojemników.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Ona czyli Ja pisze:
Ale powtarzam - brak miejskich śmietników, nie ma ich i kropka (może w centrum są) ...czy tego peta ktoś ma zjeść jak skończy go palić? Schować pustą paczką po chipsach do kieszeni i wyrzucić w domu? Ile osób nie skusi się wyrzuceniem na ziemię?!?
W Ciechocinie smietniki są, choć nie na kazdej ulicy. Co jakiś czas chodzi pan w pomarańczowym ubranku i kijaszkiem ze szpilorkiem zbiera smieci. Kiedyś jadąc autobusem do Wejherowa widziełem tego pana zbierającego papiery i inne smieci na Wejherowskiej
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Romek pisze:
Ona czyli Ja pisze:
Ale powtarzam - brak miejskich śmietników, nie ma ich i kropka (może w centrum są) ...czy tego peta ktoś ma zjeść jak skończy go palić? Schować pustą paczką po chipsach do kieszeni i wyrzucić w domu? Ile osób nie skusi się wyrzuceniem na ziemię?!?
W Ciechocinie smietniki są, choć nie na kazdej ulicy. Co jakiś czas chodzi pan w pomarańczowym ubranku i kijaszkiem ze szpilorkiem zbiera smieci. Kiedyś jadąc autobusem do Wejherowa widziełem tego pana zbierającego papiery i inne smieci na Wejherowskiej

A w Pieleszewie nie ma :(
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Wrócę nieco do tematu. Ciekawe co teraz mają do powiedzenia wszyscy narzekacze, którzy pierwszego ciepłego dnia zaczęli żądać natychmiastowego usunięcia piasku po zimie, kiedy teraz właśnie zima postanowiła wrócić ;)
A w kwestii śmietników w domkach - sprawa prosta. Każdy musi mieć zapewniony wywóz z domu i już. Ale problem pojawia się jak zwykle w Polsce - obywatel coś musi, ale nie ma komu tego egzekwować. W Redzie też nie ma. I co jeśli widzę sąsiada wywożącego śmieci w nieznanym kierunku, skoro nie wiem gdzie się zwrócić z prośbą o interwencję? SM nie ma, policja ma to gdzieś a urzędnik biegać po domach nie będzie. Kiedyś, za komuny chodziły komisje i sprawdzały "ład i porządek", dziś mamy wolność i ..... "nieporządek" mówiąc delikatnie :scratch:
ODPOWIEDZ