Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Złapany za posiadanie narkotyków

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

kolego, o ile z częścią Twojej wypowiedzi mogę się zgodzić (w temacie łapania płotek i kosztów odsiadek, - choć nie są to dzieci i wiedzą, że "bawią" się w zabawę, która jest zakazana i grozi za to kara, więc bez rozczulania się) to trochę pojechałeś z tym, że biznes narkotykowy jest kontrolowany przez Policję - na takie teorie trzeba mieć choć cień dowodu, a tak jesteś podobny do Macierewicza stwierdzającego, że coś tam ma, ale nie pokaże... łatwo jest oskarżać i rzucać takie teksty popularne w środowisku kiboli
Karol S
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

To czy młodzi ludzie są dziećmi czy już dorosłymi stwierdza ustawa, więc to sprawa dyskusyjna. Nie mam dowodów na takie czy inne działania "góry" Policji, jednak z "zielarzami" to im dobrze idzie, gorzej z kibolami, o których wspomniałeś. Jeżeli uważasz, że ten kto decyduje o tym czy: kogoś zatrzymać, ostrzec, zamknąć konkurencję itp. nie ma wpływu na biznes to po prostu jesteś naiwny lub pogodnie nastawiony do świata:). Policja wie o nas wszystko, bo ma ku temu narzędzia, inaczej była by to co najwyżej Straż Miejska.
Chciałem po prostu zwrócić Państwa uwagę na fakt, że obecna walka z narkomanią polega na wyłapywaniu szczeniaków aby dobrze wyglądały statystyki, sztuka to sztuka. Ta pseudo walka rujnuje młodym ludziom życie. Oni potrzebują rodziców i wzorów do naśladowania a ich staruszkowie tym czasem zasuwają w robocie aby zarobić na pozorne akcje przeciw narkomanii i koło się zamyka. A kto na tym korzysta? Policja i handlarze. Nie mam nic do zacnych Policjantów bo wykonują swoją pracę, mam żal do Ustawodawcy, że narzucił na nich taki obowiązek a nas obciąża kosztami.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

i tutaj muszę się z Tobą zgodzić w całości - pozdrawiam i jeśli byłem złośliwy, to przepraszam
życzliwie nastawiony do świata
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Karol S pisze: Chciałem po prostu zwrócić Państwa uwagę na fakt, że obecna walka z narkomanią polega na wyłapywaniu szczeniaków aby dobrze wyglądały statystyki, sztuka to sztuka. Ta pseudo walka rujnuje młodym ludziom życie. Oni potrzebują rodziców i wzorów do naśladowania
A co ma policja robić z takimi szczeniakami, przyzwalać na to???? już wystarczy nam zdemoralizowanej młodzieży. Co im rujnuje życie? Odsiadka? Oni narkotykami zrujnują sobie je prędzej czy później, najgorsze, że nie tylko siebie ale również innych.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Nie , bo odsiadka + grzywna kilka tysięcy na pewno im wszystkim pomoże "Zamkną ich z magistrem a wyjdą z doktoratem" A życie i tak sobie ten kto ma do etgo potencjał zniszczy, tyle że legalnym alkoholem.
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

To chyba oczywiste, że legalizacja maryśki obcięłaby dochody narkotykowych bossów, a obecna ustawa doskonale je nakręca, przy czym jak wspomnieli słusznie przedmówcy wpadają płotki lub wręcz użytkownicy z handlem nie mający nic wspólnego. A tak to mamy status quo, mafia zarabia, dzielni policjanci kręcą statystyki, a przeciętny kowalski jest zadowolony, że u nas w kraju walczymy z tą zarazą, w odróżnieniu od Holandii....panie antek, to co wsadzamy tą Korę do więzienia czy starczy, że sobie życie zmarnowała dragami?
Jarek

11 lat temu

Dziękuję za cenną uwagę, figaro. Sam też zastanawiam się, jak zakończy się sprawa znanej celebrytki. Bo to, że są u nas "równi i równiejsi", wiadomo nie od dzisiaj, prawda? Pewnie do pierdla wsadzą... jej psa
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Chciałbym, żeby do pierdla trafili tacy ludzie jak Miro, Rysiu i Zbycho, bo uważam, że oni nam szkodzą. Komu szkodzi Kora? Co najwyżej sobie, a skoro tak, to nic nam do tego.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

antek pisze:
A co ma policja robić z takimi szczeniakami, przyzwalać na to???? już wystarczy nam zdemoralizowanej młodzieży. Co im rujnuje życie? Odsiadka? Oni narkotykami zrujnują sobie je prędzej czy później, najgorsze, że nie tylko siebie ale również innych.
W całej tej dyskusji chcę zwrócić uwagę na jeden fakt : nikotyna i alkohol to też narkotyki! W pewnym stopniu groźniejsze od innych. One też ( i to w znacznie większej skali ) rujnują życie użytkownikom jak i ich rodzinom. Różnica polega na tym, że w przypadku wspomnianych używek zarabia na nich państwo, zaś w pozostałych przypadkach półświatek. Ot co.
Jarek

11 lat temu

figaro pisze:Chciałbym, żeby do pierdla trafili tacy ludzie jak Miro, Rysiu i Zbycho, bo uważam, że oni nam szkodzą. Komu szkodzi Kora? Co najwyżej sobie, a skoro tak, to nic nam do tego.
Chyba nie o tym pisałem Prawo jest teoretycznie takie samo i w ten sam sposób dolegliwe dla wszystkich. Ale tym ze świecznika zwykle wpadka zawsze się upiecze, a szczeniaków ze skrętem wsadza się do pudła. Czy oni bardziej "szkodzą"?
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Trochę po czasie, ale temat ważniejszy niż nowy mięsny na osiedlu...
Kwestia fundamentalna, to ustalenie, czym się Policja powinna zajmować, a mówiąc inaczej, jakie są granice naszej wolności. Im więcej restrykcji tym gorzej dla nas, a ci którzy sądzą że penalizacja zastąpi edukację...po prostu tego nie rozumieją. Oczywiście 460 pasibrzuchów ma ważniejsze sprawy na głowie, a nawet gdybyśmy zebrali jakieś tam podpisy, pod jakąś tam petycją...pewnie spotka je taki sam los jak podpisy pod żądaniem okręgów jednomandatowych. Temat wart zgłębienia polecam linka http://zmieleni.pl/
Skoro takie rzeczy uchodzą w tym kraju, to już po prostu najlepiej niech ostatni zgasi światło.
ODPOWIEDZ