Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

goya pisze:Może jeszcze podjazd na peron dla wózków zrobią, bardziej by się przydał, niż pomalowanie ścian, które i tak za niedługo będą bohomazami zapaćkane.
Brak podjazdu to jakaś kpina ale była już o tym mowa i jak widać chyba się go za szybko nie doczekamy
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Czy parking przy dworcu jest znów darmowy? Dziś był full samochodów, w piątek tak samo.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Ja też na to uwagę zwróciłam kilka dni temu, ale wtedy strasznie lało i pomyślałam, że może przez deszcz nie ma parkingowego.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

mi się podobają nowo odmalowane zejścia z peronów, byle tylko tego jacyś chuligani nie po bazgrali to będzie dobrze
Redzianin od urodzenia
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Michał pisze:mi się podobają nowo odmalowane zejścia z peronów, byle tylko tego jacyś chuligani nie po bazgrali to będzie dobrze
Też bym chciał, aby nie pobazgrali, ale te debile pewnie juz szykują te cholerne spray'e
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ściany pomalowane ale podjazdów nie ma....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Ściany pomalowane ale podjazdów nie ma....
A może na tych ścianach trzeba nabazgrać spray'ami - "gdzie podjazdy dla wózków?"
Może wtedy włodarze Redy i decydenci w komunistycznym PKP coś zrozumieją?!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jestem za
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Jestem za
No proszę - co za zgodność!
Hehe - tylko teraz jak ktoś coś nabazgrze to będzie na nas!

Kurcze - dziwię się, że np Pan Burmistrz nie weźmie się za lobbowanie w PKP montażu podjazdów dla wózków - toć chyba wie ile młodych ludzi z dziećmi tu mieszka!?
A jeśli nie to oddał by jedną swoją dietę i zasponsorował - choćby takie szyny co w Rumi..

Eehhh - pozostaje wierzyć, że pod hasłem z projektu nad którym pracuje pkp - "dostosowanie do obsługi osób o ograniczonej mobilności" kryje się właśnie montaż podjazdów - bo na windy to chyba będziemy czekać ze 100 lat... No inna sprawa kiedy pkp skończy prace nad tym projektem a zacznie coś robić!?!?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Patrząc na pracę naszych włodarzy to nie liczyłbym na jakieś ruchy związane z montażem podjazdów dla wózków... Ale możemy liczyć, że jak coś wydarzy, jakaś kobieta spadnie z wózkiem ze schodów to nasz kochany Burmistrz wystąpi w TTM i zapewni że już zaraz będą montować....
Jestem ciekaw, czy jak faktycznie interes parkingowy padł, to czy Burmistrz tak jak zapewniał w reportażu przyspieszy swoje działania co do przejęcia tego terenu zanim kolejna osoba wpadnie na pomysł by go wynająć i rozkręcić tam jakiś biznes...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

ja te wszystkie zaplanowane kolejowe inwestycje Unijne zrealizują i Pieleszewo załapie się z tej rezerwy to będzie pięknie.

Nie dość, że SKM zbuduje drugi tor i pociągnie linie do Bolszewa, to jeszcze wszystkie przystanki kolejowe w Redzie byłyby zmodernizowane (Rekowo i jedne peron Redy w ramach modernizacji Reda-Hel, pozostałe w ramach Gdynia - Słupsk), żeby tylko na obietnicach się nie skończyło

Wejherowo: Szykuje się remont dworca kolejowego

PKP SA twierdzi, że część inwestycji dotyczącej remontu Dworca Kolejowego w Wejherowie mogłaby się rozpocząć już w IV kwartale bieżącego roku - wszystko zależałoby od przetargu. W temat remontu wejherowskiej antywizytówki zaangażował się również poseł na Sejm Jerzy Budnik.

Poseł za pośrednictwem facebook'a powiadomił, że skierował do Sławomira Nowaka, ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej, zapytanie o remont dworców PKP w Wejherowie i Redzie oraz przystanków kolejowych na trasie Wejherowo-Reda. W odpowiedzi, którą udzielił Andrzej Massel, podsekretarz stanu w ministerstwie czytamy, że "dworzec kolejowy w Wejherowie znajduje się w planach inwestycyjnych Spółki PKP S.A. na rok 2013. Obecnie przedmiotowa inwestycja znajduje się w fazie przygotowania. Na dworcu kolejowym Reda w 2013 r. planowana jest kontynuacja prac remontowych rozpoczętych w 2012 r., które dotyczyć będą instalacji przyłączy do budynku. Ponadto, na dworcu kolejowym Reda wykonano remont dachu."

- Trzymam ministra za słowo tym bardziej, że moje zabiegi o remont dworca trwają już kilka lat - mówi Jerzy Budnik. - Dostałem też zapewnienie, że PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują kompleksową modernizację i rozbudowę linii kolejowej nr 202 na odcinku Gdynia Chylonia - Słupsk.

Jak tłumaczy Massel, zakres prac modernizacyjnych na linii 202 jest w trakcie opracowywania. Inwestycja będzie obejmowała także kompleksową przebudowę infrastruktury obsługi pasażerów na stacjach i przystankach. PKP PLK jest w trakcie przygotowywania programu przebudowy infrastruktury obsługi pasażerów, który zakłada poprawę jakości oraz dostosowanie do obsługi osób o ograniczonej mobilności.

Projekt obejmuje stacje w Wejherowie i Redzie, a przystanki Nanice, Śmiechowo i Pieleszewo, uwzględnia w rezerwie programowej. Realizacja programu planowana jest w przyszłej perspektywie finansowej pod warunkiem uzyskania współfinansowania z funduszy europejskich.

- W ramach środków własnych PKP PLK planuje w bieżącym roku przeprowadzić prace remontowo-naprawcze na stacjach w Wejherowie i Redzie, obejmujące m.in. naprawy i malowanie wiat, montaż nowych ławek i koszy, miejscowe naprawy nawierzchni, ścian, krawędzi peronowych, schodów oraz malowanie ścian i sufitów przejść podziemnych - czytamy w odpowiedzi udzielonej przez Andrzeja Massela.
http://reda.naszemiasto.pl/artykul/1973 ... 5315,1,3,3
Awatar użytkownika
Vervain
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Michał pisze:mi się podobają nowo odmalowane zejścia z peronów, byle tylko tego jacyś chuligani nie po bazgrali to będzie dobrze
A mi się nie podobają. Krzywo i niedokładnie pomalowane, zacieki. I - dalej marudząc - kolor brzydki. Chociaż pewnie lepsze to, niż pobazgrane ściany...
szubi81
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Michał pisze:mi się podobają nowo odmalowane zejścia z peronów, byle tylko tego jacyś chuligani nie po bazgrali to będzie dobrze
Już ktoś zdążył jakieś reklamy ponaklejać i strasznie to szpeci odmalowane ściany.
redziaczki pisze:Ściany pomalowane ale podjazdów nie ma....
Podjazdów nie ma chyba tylko na perony, więc trzeba mieć pretensje do PKP, tzn. do którejś ze spółek zarządzających podjazdami
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

szubi81 pisze:
Już ktoś zdążył jakieś reklamy ponaklejać i strasznie to szpeci odmalowane ściany.
Przecież po takiej reklamie można dojść do jej autora i pociągnąć go do odpowiedzialności?!
szubi81 pisze: Podjazdów nie ma chyba tylko na perony, więc trzeba mieć pretensje do PKP, tzn. do którejś ze spółek zarządzających podjazdami
Pewnie masz racje, ale koszt takich najprostszych metalowych rynien o których ktoś tu pisał nie jest wielki by miasto samo to wykonało... ale jak widać naszym włodarzom nie zależy na mieście tylko na kasie trafiającej do ich kieszeni...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
stefcio1985
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Pewnie masz racje, ale koszt takich najprostszych metalowych rynien o których ktoś tu pisał nie jest wielki by miasto samo to wykonało... ale jak widać naszym włodarzom nie zależy na mieście tylko na kasie trafiającej do ich kieszeni...
Święte słowa Redziaczki. Mam nadzieję, że po najbliższych wyborach nastąpi zmiana na stanowisku burmistrza i nie tylko....Druga kadencja, to jest po prostu kpina z mieszkańców.Od 2011 roku zauważyłem 2 inwestycje miejskie .Może niektórzy forumowicze nie wiedzą, ale zdaję się, że w 2012 roku Pan Krzemiński otrzymał podwyżkę w wysokości 500zł. 14 radnych było za 1 wstrzymujący. Pytanie tylko za co?! Gdybyśmy się tak rozwijali jak Gniewino, czy chociażby Wejherowo to bym to zrozumiał,ale "osiągnięcia" tej władzy są po prostu miażdżące... Było takie hasło wyborcze BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ.Teraz przynajmniej wiadomo o kogo chodziło...
ODPOWIEDZ