Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Dworzec w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2882 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Artur pisze:A przy dworcu to chyba zmieniają nawierzchnię;)
Wbrew pozorom, o tym właśnie dyskutujemy ;)
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Pozory są nieuniknione to tylko dowód na to, że nie ma tu żadnej "reżyserii", a dyskusja puszczona jest na żywioł.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Zigi pisze:
Artur pisze:A przy dworcu to chyba zmieniają nawierzchnię;)
Wbrew pozorom, o tym właśnie dyskutujemy ;)
A no faktycznie jakoś tego nie zauważylem bardziej mi się uwidoczniły posty o moczu i policjantach aniżeli o wymianie nawierzchni:D
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Zigi pisze:...Choć myślę, że dałoby się coś z tym zrobić, gdyby w końcu uznano redzki dworzec za zabytek...
No i coś mi nie pasuje. Kilka dni temu rozmawiałem z pracownicą przychodni mieszczącej się w budynku dworca. Powiedziała, że jak w czasie remontu wymienili okna na plastiki, to dostali jakieś pisma od woj. konserwatora zabytków i nawet zjechała się komisja z Gdańska, bo dworzec jest zabytkowy. Więc jaka jest ta prawdziwa prawda :?:
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Ja mam gdzieś maila od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, że nie jest zabytkiem. Nawet go chyba tutaj cytowałem (strona 7)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Artur pisze:Ja mam gdzieś maila od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, że nie jest zabytkiem. Nawet go chyba tutaj cytowałem (strona 7)
tak dokładnie i jeszcze dodali Ci, że jedynym redzkim zabytkiem jest kościół
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Artur pisze:Ja mam gdzieś maila od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, że nie jest zabytkiem. Nawet go chyba tutaj cytowałem (strona 7)
Doskonale to pamiętam i stąd moje zdziwienie oraz zdziwienie pani jak jej o tym powiedziałem.
Obecnie przychodnia chciałaby przejąć cały dworzec i zaadaptować do swoich potrzeb /więcej gabinetów i specjalistów/, ale to nie takie proste.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Cały dworzec? To już niezła klinika by powstała.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Dworzec powinien być dworcem, a nie kliniką. Zresztą przychodnia wystarczająco wg mnie dobiła ten dworzec swoimi paskudnymi kwadratowymi plastikowymi oknami... Mam nadzieje, że jak w końcu dworzec stanie się zabytkiem to karzą im przywrócić to do poprzedniego stanu.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Artur pisze:Dworzec powinien być dworcem, a nie kliniką. Zresztą przychodnia wystarczająco wg mnie dobiła ten dworzec swoimi paskudnymi kwadratowymi plastikowymi oknami... Mam nadzieje, że jak w końcu dworzec stanie się zabytkiem to karzą im przywrócić to do poprzedniego stanu.
Nie znam historii tego obiektu, ale tak na visus to chyba przesada na małej stacyjce stawianie takiego obiektu.
Co tam wg Ciebie powinno powstać? Potrzeby dworca i podróżnych załatwia jeden maleńki pokoik z tego co tam widać.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

adam pisze:Obecnie przychodnia chciałaby przejąć cały dworzec i zaadaptować do swoich potrzeb /więcej gabinetów i specjalistów/, ale to nie takie proste.
To gdzie będziemy kupować pilety?
Ja też myslę, że dworzec powinien zostac dworce. Mi sie jakoś dworce nie kojarzą z leczeniem i czystością, wręcz przeciwnie
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Dorma toż obecny dworzec to jeden mały pokoik.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

I choćby taki powinien zostać, gdzies bilety kupowac trzeba. W koncu to dworzec.
A gdzie oni by chcieli jeszcze dalej sie rozbudować?
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Nie wiem, ale to jest najstarszy budynek w mieście więc może jakieś muzeum. Przez ten dworzec przejeżdzał i nawet zatrzymał się i rozmawiał z Redzianami Józef Haller(jak nic nie pokiełbasiłem.) więc mogło by tam powstać coś gdzie mozna by się ukulturalnić. No i przydała by się poczekalnia z prawdziwego zdarzenia, a nie jeden pokoik. Mogli by też tam zrobić jakąś toalete, bo jak kogoś w wakacje przypili to już nie ma gdzie iść.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Przecież teraz pomieszczenia są niewykorzystane, przychodnia jest w jednym skrzydle. "Srodek" to dworzec, zostaje drugie skrzydło i piętro.
Miasta czyt. mieszkańców nie stać na taaakie muzeum, zresztą co mielibyśmy tam prezentować?
ODPOWIEDZ