Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wyniki wyborów samorządowych 2010

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Lagerfeld

13 lat temu

Chodzi mi o pewną świadomość. Świadomość tego by iść głosować, mieć realny wpływ na to co będzie się działo w Naszym mieście. Jeśli na 1500 osób uprawnionych do głosowania idzie ledwo 550 to chyba kiepskie osiągnięcie. Zastanawiałem się nad tym, dlaczego wolimy chodzić głosowac na Prezydenta, na wybory parlamentarne, a na najważniejsze moim zdaniem wybory samorządowe już nam to tak zwisa? Czy np Prezydent Komorowski ma wpływa jak się Nam mieszka w Redzie? czy Poseł Plocke lub Budnik ma wpływ realny na to co u Nas się dzieje? Raczej nie , a radny czy burmistrz ogromny ma wpływ. Ja i tak bardzo się cieszę z wyniku. Ludzie, którzy startowali do powiatu, dużo bardziej znani i rozpoznawalni dostali często mniej głosów niż ja. A ja jestem tylko mieszkańcem tego miasta i tylko słucham, tylko rozmawiam i przed nikim się nie wywyższam hmm a może to aż??;) Łatwo jest osądzać, narzekać.....a Pan Molak wygrał tylko 13 głosami. Więc konkurencję miał sporą.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Jakoś tak mam wrażenie, że wypłynął kolega na przynależności do komitetu K.Krzemińskiego, Krzemiński na PO itd itd itd.
A, że w okręgu startował kolega, p. Molak i jakiś człowiek z PiSu, który to PiS kompletnie zawalił wybory samorządowe, spodziewałem się takiego podziału głosów ;)

A w wyborach samorządowych jest mała frekwencja, bo kampanie wyborcze są bardzo bardzo bardzo kiepskie. Zwłaszcza w tym roku tak było.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Spokojnie panowie, za cztery lata ja będę kandydował na fotel burmistrza :wink: Będzie wybór a ja liczę na głosy :!:
Lagerfeld

13 lat temu

Pienio zgadza się. Ale nie wypłynąłem. Jestem członkiem od samego powstania czyli bardzo długi okres czasu. Po prostu interesuje się życiem Redy. :) A kampania samorządowa w Redzie bardzo marna bez dwóch zdań. Choć w ogóle dobrze że była :)
Ostatnio zmieniony |19 Gru 2010|, o 20:54 przez Lagerfeld, łącznie zmieniany 1 raz.
Lagerfeld

13 lat temu

Artur75 mój głoś już masz:)
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Dzięki. Ta deklaracja i szybkość reakcji zasługuje na fotel zastępcy burmistrza. Tacy ludzie będą mi i mieszkańcom potrzebni - zdecydowani i dynamiczni.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Niestety kolego Lagerfeld poczucia bezpieczeństwa nie daje mi ani radny ani dzielnicowy,nie wiele w tym kierunku robią,kończy się na obiecankach a obywatel broni się sam czy to na ulicy przed ochlapusami,czy też w urzędzie przed niekompetencją urzędników.Dlatego obywatel łaknie ciszy i enklawy spokoju,chociażby na porządnym osiedlu.Z całej tej mowy wynika,że Lagerfeld to jakowyś przedstawiciel władzy miejscowej,skoro taki światły,praworządny i obywatelski to powinien wiedzieć,że nie wolno posługiwać się cudzymi nazwiskami zwłaszcza zastrzeżonymi :KARL LAGERFELD to kreator mody,jego nazwisko i logowane nim wyroby są zastrzeżone i nie wolno ich podrabiać(nota bene jest to pan kochający inaczej) To tak na marginesie gwoli informacji.Może się i nie wywyższasz ale tupetu ci nie brakuje.Pozdrowienia dla szczęśliwego człowieka.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dlaczego niska frekwencja w wyborach samorządowych? Odpowiedź jest stosunkowo prosta - bo wielu z ludzi zwyczajnie nie wie po co, i co najważniejsze, na kogo ma głosować. Popytajcie ludzi, którzy nie głosowali. Niewiele osób ma pojęcie o kompetencjach kolejnych szczebli samorządu; starszych nikt tego nie uczył w szkole, a młodym wydaje się, że nie muszą zawracać sobie tym głowę. Niewielu zna swojego radnego, wie jakie ma poglądy, co zrobił i chce zrobić dla miasta. Dostęp do informacji jest tutaj trudniejszy niż w przypadku polityki krajowej. Telewizja i prasa podają nam fakty i opinie na tacy. Tutaj trzeba samemu dotrzeć do informacji i, co gorsze, samemu ją zinterpretować. Prościej jest nie pójść na wybory. Wymówka zawsze się znajdzie, a to za zimno, a to deszcz pada itd.. Ale już marudzić, psioczyć, przeklinać jest łatwo, więc tutaj "frekwencja" będzie zawsze duża. :lol:
Lagerfeld

13 lat temu

Eryk pisze:Niestety kolego Lagerfeld poczucia bezpieczeństwa nie daje mi ani radny ani dzielnicowy,nie wiele w tym kierunku robią,kończy się na obiecankach a obywatel broni się sam czy to na ulicy przed ochlapusami,czy też w urzędzie przed niekompetencją urzędników.Dlatego obywatel łaknie ciszy i enklawy spokoju,chociażby na porządnym osiedlu.Z całej tej mowy wynika,że Lagerfeld to jakowyś przedstawiciel władzy miejscowej,skoro taki światły,praworządny i obywatelski to powinien wiedzieć,że nie wolno posługiwać się cudzymi nazwiskami zwłaszcza zastrzeżonymi :KARL LAGERFELD to kreator mody,jego nazwisko i logowane nim wyroby są zastrzeżone i nie wolno ich podrabiać(nota bene jest to pan kochający inaczej) To tak na marginesie gwoli informacji.Może się i nie wywyższasz ale tupetu ci nie brakuje.Pozdrowienia dla szczęśliwego człowieka.
Eryk powiem krótko ....jest mi niezmiernie przykro że nie akceptujesz kochających inaczej :( pokazałeś prawdziwą twarz ehh no ja juz nic więcej nie dodam ;) żyj spokojnie w tej enklawie z dala od gejów, władzy i innego robactwa...:)
Lagerfeld

13 lat temu

darus ....to wszystko prawda...jednak ja się nie poddaję :) jak nie drzwiami to oknem a uświadamiać trzeba i zachęcać do głosowania. :)
Lagerfeld

13 lat temu

Do Eryka .....lagerfeld to też nazwa magazynu z niemieckiego. Nie posługuję się imieniem i nazwiskiem Pana K.Lagerfelda. A swoje belferskie uwagi zachowaj dla dzieci. Światły, praworządny i świadomy tego kim jest o co robi. Takiej postawy i Tobie życzę.
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Skoro magazyn to z małej litery,Ty piszesz się z dużej,coś chyba nie tak?A belfrem nie jestem i nie mam ku temu powołania.Samouwielbienie aż od ciebie bije,nie jest to postawa pozytywna w sensie socjologicznym i również społecznym,albowiem osoby bezkrytyczne wobec siebie mają zapędy dyktatoskie .To na tyle ,dobranoc.
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

co to ma wspólnego do wyników wyborów ?
lui
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Lagerfeld pisze:darus ....to wszystko prawda...jednak ja się nie poddaję :) jak nie drzwiami to oknem a uświadamiać trzeba i zachęcać do głosowania. :)
hmmm kilka stron wcześniej pisałeś ze nie planujesz juz swojego startu
lui
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Lagerfeld pisze:witajcie.miło czytać wasze komentarze. tak się złożyło ze Pan Molak ponownie wszedł do RM. Szkoda, wielka szkoda bo 14 głosów wiecej i miał bym wiEcej powodów do radoSci. tym którzy oddali na mnie głos bardzo dziękuje. a tym którzy pozostali w domach chciałbym aby w końcu zrozumieli że to samorząd, radny decyduje o naszym podwórku a nie poseł czy prezydent. postawa obywatelska skromna jak na Rede. Tym bardziej dziekuje tym którz poszli do urn. tak dla waszej wiadomosci dostałem 246 głosów. był to 4 wynik w Redzie jako kandydata do RM jednak zbyt mały by wejsc do RM. a za 4 lata poprzyglądam sie z boku, nie planuje juz swojego startu. wybaczcie za błedy ale jestem po operacji ręki i tylko jedną reke mam sprawna.pozdrawiam.Dariusz Kruszczyński
tak dla przypomnienia :wink:
a teraz z twoich postów wnioskuje ze zaczynasz kampanię do uzupełniających..
ODPOWIEDZ