Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Programy Szklanka mleka i Owoce w szkole

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Cena obiadu w szkole moich dzieci , mieszczącej się w Gdyni wynosiła 2,60 za dwudaniowy ,smaczny obiad.
Zupa była za darmo , dla wszystkich głodnych dzieci. Rok szkolny 2011/2012.
Widzę ,że w Redzie ceny są z kosmosu , wynika to pewnie z mniejszych dotacji .
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

natkare pisze:Cena obiadu w szkole moich dzieci , mieszczącej się w Gdyni wynosiła 2,60 za dwudaniowy ,smaczny obiad.
Zupa była za darmo , dla wszystkich głodnych dzieci. Rok szkolny 2011/2012.
Widzę ,że w Redzie ceny są z kosmosu , wynika to pewnie z mniejszych dotacji .
Czy te obiady (poza ogólnodostępną zupką) były dla wszystkich chętnych? Kiedyś, dawno temu opłata za obiad zalezna była od dochodu rodziców.
W domu nie ugotuje sie obiadu dwudaniowego za 2,60. A ta zupka nie była za darmo. Zapłacili za nia podatnicy. Emeryci i renciści też. Myślę, że wielu z nich chetnie "wciągnołoby" obiadek za 2,60 :)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

W naszej gdyńskiej szkole obiad 2-daniowy + kompot/napój kosztuje 3 zł. Zupy za darmo - jak u Natkare. Obiady dostępne dla wszystkich, niezależnie od dochodów rodziców. Podobno w miarę smaczne (relacja dzieci, bo ja siłą rzecz nie jadłam).
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:W naszej gdyńskiej szkole obiad 2-daniowy + kompot/napój kosztuje 3 zł. Zupy za darmo - jak u Natkare. Obiady dostępne dla wszystkich, niezależnie od dochodów rodziców. Podobno w miarę smaczne (relacja dzieci, bo ja siłą rzecz nie jadłam).
Co tam dzieciakom żałować. w końcu one beda pracowały na nasze emerytury :) Jednakże z pewnoscią sa rodzice, którzy bez problemów mogliby zapłacic te 3 zł...tak dla zasady.
Dla samotnej matki wychowujacej 2 dzieciaków wydatek ok 160 zł miesiecznie to juz jest coś. Dla rodziny dobrze sytuowanej to wydatek niezauwazalny. Pewno przyjeto zasadę "po równo" :)
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

W szkole o której pisałam , na początku roku rodzice mniej zarabiający składają podania i wtedy te dzieci (kwestia dochodu , nie wiem jaki jest próg) mają dwudaniowy obiad finansowany przez chyba MOPS. Oprócz tego szkoła zna dzieci i wie , które potrzebują takiej pomocy , też dokłada się do dodatkowych posiłków.
Zupa tak praktycznie nie jest za darmo , a finansowana przez osoby płacące ...no ale troje moich dzieci , prawie nigdy nie jada zup ponieważ jest najedzona 2 daniem...
Dzieci w szkole wiedzą ,że mogą zjeść zupę .Cena jednego obiedu jest w granicach 10 zeta , do tych 2,60 dopłaca gmina.
Tak więc Romku nie na miejscu Twoja ironia , oboje z mężem pracujemy ...wychowujemy troje dzieci (jedno więcej niż jest nas..)..Dla mnie płacenie w szkole po 7-10 zeta za obiad ,kateringowy to za dużo .
pozdrawiam
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

natkare pisze: Tak więc Romku nie na miejscu Twoja ironia , oboje z mężem pracujemy ...wychowujemy troje dzieci (jedno więcej niż jest nas..)..Dla mnie płacenie w szkole po 7-10 zeta za obiad ,kateringowy to za dużo .
pozdrawiam

Oj tam, oj tam od razu ironia, od razu nie na miejescu :)

Dopisałaś, że dzieciaki z mniej zamoznych rodzin korzystaja z pomocy i jest ok :)
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Jestem zdziwiona ,że w redzkiej 2 , nie są gotowane obiady , podobno postawili na katering ..Wydaje mi się ,że to wychodzi drożej.pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ