Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Policja w Redzie i potrzeby mieszkańców

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
PiotrJan
Forumowicz
61 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

W Policji liczy sie głównie "STATYSTYKA" 8-) - tym mozna sie pochwalić. Jeżeli jakieś wyniki moga statystyke "popsuc" to polcja woli sie tym nie zajmowac :? . To dyczy głównie drobnych spraw chuligaństwa , czy picia alkohoklu (teraz dojda papierosy. Wiecie jak trudno scigać "graficiarzy"- To starsznie psuje "wyniki" :wink:
anja

13 lat temu

Tu nie tylko o statystykę chodzi, wiesz co jest najgorsze w tym wszystkim? Brak współpracy społeczeństwa z policją... Wiadomo, nie wymaga się żeby wszyscy zaraz mówili dosłownie wszystko,nawet gdzie np. piesek kupka w parku... Nie możemy być wszędzie, graficiarze "działają" często w nocy, często tam gdzie nie ma kamer, to skąd policja ma wiedzieć, że coś się takiego dzieje kiedy jest w innej części miasta, kiedy nikt ich nie powiadomi, to nie złapie się tych osób na "gorącym uczynku"... Zdarzało się, że podczas rutynowego patrolu takie dewiacje były przez policjantów ujawniane... Nie ukrywajmy jednak, że sytuacje ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych są widywane częściej i częściej są popełniane w ciągu dnia.
PiotrJan
Forumowicz
61 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Niestety z przykrościa muszę stwierdzić że do współpracy Policja sama zniechęca. Miałem takie zdażenie (przed kilkunastu laty) gdy zgłosiłem telefonicznie że na osiedlu (za 15) dzieciaki bawia sie jakimś starym zdezelowanym Fiatem 125. Oczywiście nikt nie przyjechał zrobiłem jeszcze ze dwa telefony. Niestety po upływie jakiś 2 godzin gówniarze podpalili pojazd przyjechała Straż. A na koniec cały bałagan zostawiono Spółdzielni na głowie. Jak tu sie nie zniechecić ? Gdyby Policja podjeła interwencje odrazu pewnie takieg problemu by nie było. Koszty Strazy, koszty wywozu wraku dobrze że nikt nie ucierpiał !
anja

13 lat temu

PiotrJan pisze:Niestety z przykrościa muszę stwierdzić że do współpracy Policja sama zniechęca. Miałem takie zdażenie (przed kilkunastu laty) gdy zgłosiłem telefonicznie że na osiedlu (za 15) dzieciaki bawia sie jakimś starym zdezelowanym Fiatem 125. Oczywiście nikt nie przyjechał zrobiłem jeszcze ze dwa telefony. Niestety po upływie jakiś 2 godzin gówniarze podpalili pojazd przyjechała Straż. A na koniec cały bałagan zostawiono Spółdzielni na głowie. Jak tu sie nie zniechecić ? Gdyby Policja podjeła interwencje odrazu pewnie takieg problemu by nie było. Koszty Strazy, koszty wywozu wraku dobrze że nikt nie ucierpiał !


Stwierdzasz "przed kilkunastu laty"... a wiesz ile się do tej pory w Policji zmieniło? Proszę pamiętać, że Policja jako Policja istnieje 20 lat, wcześniej była Milicja a to już inna historia... Zmiany w tej formacji co roku są znaczne i zmienia się również społeczeństwo, teraz przy obrazie obecnej demoralizacja ta współpraca o której wspominam wcześniej naprawdę jest potrzebna...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ja mam pytanie, bo z tego co przeczytałam wcześniej to nie stacjonujesz tam gdzie as_men czyli chyba nie w Redzie?
anja pisze: Ja i as_men nie jesteśmy w jednej jednostce, ale dobrze się znamy, mogło by być lepiej, ale zawsze mogło też być gorzej....
Ale może jesteś z Redy, skoro wypowiadasz się na temat sytuacji jakie mają miejsce w Redzie? bo jeśli nie to nie wiem...
wrona
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

anja pisze: Zdarzało się, że podczas rutynowego patrolu takie dewiacje były przez policjantów ujawniane... Nie ukrywajmy jednak, że sytuacje ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych są widywane częściej i częściej są popełniane w ciągu dnia.
dewiacje były ujawniane?to dobrze,że ujawnili hehee.i kto ukrywa, że sytuacje spożywania alkoholu popełniane są częściej i to w ciągu dnia?nie rozumiem Twojej wypowiedzi.
elma
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

witam
mam nadzieje, ze w koncu Policja wezmie sie za bezdomnych pijaczkow z redy. chodzi glownie o jednego nahalnego co nocuje po klatkach na jpII. doszlo juz do tego, ze sa uszkodzone elektrozamki w domofonach przez wyszarpywanie tego pijaka, na klatce smrod ,ze nie mozna wytrzymac, oddawanie moczu i zaczepki.. czesto mijaja sie z nim dzieci. wyprowadzanie nic ine pomaga bo za jakis czas znowu sie pojawia i zaczepia mieszkancow
Pozdrawiam
Elma
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

chyba też wiem o kogo chodzi, kiedyś po 2h oczekiwaniu na radiowóz, obudzili pana Zenona (znają się już po imieniu, przykra sprawa, bo i c o takiemu w gruncie rzeczy biednemu człowiekowi zrobić, jak ukarać? i czy warto?), pogadali z nim chwilkę, on poszedł a radiowóz odjechał.

Potem sam już poradziłem sobie z owym panem, ale od 2 lat przy Spokojnej jest spokój, tzn. pod tym względem:)

Zadzwonisz na policję... nie wiem czy to coś pomoże? Co oni mają z nim zrobić?
T.T
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Od Tego jest MOPS, bezdomni z Redy umieszczani sa w schroniskach dla bezdomnych. Niestety lamia wszelkie zakazy regulaminu, pija alkohol i takim oto sposobem sami uciekaja lub sa wydalani i wracaja na klatki schodowe i nie tylko. Ten "Pan" tez byl w "schronisku"..Nic nie mozna wiecej zrobic skoro sam zainteresowany nie chce.
Ps. Przepraszam za brak znakow specjalnych.
Pozdrawiam
elma
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

witam
wszystko prawda , ale czemu "my" jako spoldzielnia i mieszkancy mamy ponosic koszty "pijaka" - uszkodzone drzwi i elektrozamki, zwiekszone zuzycie ogrzewania na klatkach przez wietrzenie smrodu, czestrze czyszczenie zasikanych i smierdzacych klatek. plus dodatkowe nerwy zwiazane z wyprowadzaniem go, dzieci sie go boja, zaczepia kobiety i jest agresywny..
Pozdrawiam
Elma
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

na pytanie "Czemu" odpowiedzieć można "bo takie jest życie i Polska":)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

To chyba zła odpowiedz.Co to za policja jak nie może zaprowadzić porządku.Czy tylko od brania pensji.Zniszcz Ryszardzie cokolwiek to za to zapłacisz a pijaczyna i wandal jest pod ochroną za nasze pieniądze bo się litujemy.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

ale co mu zrobisz? zatrzymasz za zniszczenie mienie... to albo będzie niska szkodliwość społeczna, albo jeśli zrobi coś cieższego gatunkowo pójdzie posiedzieć, podje, odpocznie, i wróci tam skąd przybył...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ale tolerowanie tego to nie moc systemu .A co ci ludzie którzy muszą znosić teror jednostki z nawiasu społecznego.Zawozic do skutku do schroniska .
Night Rider
Ja tu zaglądam
23 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:chyba też wiem o kogo chodzi, kiedyś po 2h oczekiwaniu na radiowóz, obudzili pana Zenona (znają się już po imieniu, przykra sprawa, bo i c o takiemu w gruncie rzeczy biednemu człowiekowi zrobić, jak ukarać? i czy warto?), pogadali z nim chwilkę, on poszedł a radiowóz odjechał.
Zadzwonisz na policję... nie wiem czy to coś pomoże? Co oni mają z nim zrobić?
A może policja powinna spowodować jego wytrzeźwienie, a później przemówić jakoś do rozumu (jak są już na "TY") . Na trzeźwo to inaczej dociera i powidzieć mu wprost:

Przyjacielu Zenku
1. nie pij
2. nie spij na klatkach
3. umyj się

Panie as_men co Pan na To - trochę Pan zamilkł - urlopik jakiś czy dostępu do internetu nie ma?
Night Rider
ODPOWIEDZ