Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Przedszkole

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Marcin
Prawie Lider
521 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

tola pisze:Dlatego większość mam, które mają 2 lub więcej maluchów siedzi w domu i to nie z wygody a z przymusu przynajmniej do czasu aż dzieci pójdą do szkoły. Poza tym jak dzieciaki zachorują to trzeba sobie szukać opiekunki do nich, bo który pracodawca pozwoli sobie, aby pracownica była na "wolnym". A dzieci w tym wieku potrafią dużo chorować.
Co do tej większości przymusowych bezrobotnych - to się nie zgadzam. W zdecydowanej większości tych przypadków gwarantuję Ci, że odpowiednia zapłata nagle by pozbawiła wątpliwości w stylu "pracodawcy się nie spodoba EWENTUALNE zwolnienie lekarskie".

No i również zgadzam się, że to nie jest dobre dla dziecka... Od dawien dawna wiadomo, że dzieciom po przedszkolu łatwiej dostosować się do szkoły. No i co traciły dzieci nie chodzące do przedszkola wiedzą te - co chodziły...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ale co kobieta ma zrobić jak za przedszkole wychodzi jej 1400zł ( jak tu ktoś napisał) a zarabia 1500zł?
Jaka "odpowiednia zapłata? więc albo pracujesz aby nie wypaść z rynku pracy i płacisz za opiekę swoich dzieci, albo wychowujesz je sama. Na to samo pod względem finansowym wychodzi.
I bardzo dużo kobiet rezygnuje z pracy żeby zajmować się dziećmi, bo nie mają niepracujących mam czy teściowych ( np. ja bym nie miała).
A co z młodszym dzieckiem. Macierzyńskiego jest 4 miesiące, a potem. Niektórzy nie mogą sobie pozwolić na urlop bezpłatny, bo z czegos trzeba żyć. Poza tym mało który pracodawca będzie czekał.
Nasze Państwo jest chore pod tym względem. A potem się dziwią, że ludzie nie mają dzieci i spada przyrost naturalny. Że nie ma kto pracować na emerytury. A jedyne co umieją robić to puszczać społeczne reklamy w tv o tym, że dzieci to nasze wspólne dobro.
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Myślę, że różnicy między dziećmi chodzącymi, a nie chodzącymi do przedszkola nie ma zbyt dużej. Znam przedszkola, które po zamknięciu drzwi za rodzicami włączają Mini Mini i z przerwą na obiadek 8h z głowy. Mało tego znam przedszkola w których za rozmawianie podczas jedzenia, zabiera się dziecku talerz za karę... więc z wychowywaniem albo nabieraniem jakiś tam nawyków nie ma to nic wspólnego - no chyba, że dziecko się wyuczy, że jak się pije kawę to się nie przeszkadza.
Oczywiście jest angielski, niemiecki, taniec - za które rodzic płaci dodatkowo - co jest dla mnie też chore!
a co do podwyżek w przedszkolach, w większości są to placówki prywatne i takich działań nikt nie powstrzyma, a tym bardziej nie ukróci. A co do ich wysokości to czysta loteria pani/pana prezesa. Faktem jest to, że podwyżka rzędu nawet 50% nie mówiąc o tej o której tutaj mowa jest niedorzeczna i chora...
Co do zw racja, oprócz budżetówek się za bardzo tego nie toleruje... lepszy chory pracownik, niż pracownik na zw.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

gizboy pisze: a co do podwyżek w przedszkolach, w większości są to placówki prywatne i takich działań nikt nie powstrzyma, a tym bardziej nie ukróci.

Cały czas jest mowa o przedszkolach publicznych:
grzechulecki pisze: Umowa NR .../2011 w sprawie korzystania z usług publicznego przedszkola prowadzonego przez Miasto Reda. Takie umowy z początkiem Nowego Roku mają podpisywać rodzice dzieciaczków chodzących do publicznych przedszkoli w Redzie, zgodnie z uchwałą NR LVI/474?2010 Rady Miejskiej w Redzie z dnia 9 listopada 2010r. w sprawie ustalenia opłat za świadczenia przedszkoli publicznych prowadzących przez Gminę Miasto Reda.

Przedszkole zobowiązuje się do zapewnienia dziecku nieodpłatnie w godzinach od 8:00 do 13:00 realizacji podstawy programowej oraz warunków do harmonijnego i wszechstronnego rozwoju, opieki, bezpieczeństwa itd. Niby wszystko OK. ale godz już od 13 do 17 są dodatkowo płatne 4,50zł za godzinę pobytu dziecka w przedszkolu.Opłata pobierana jest za każdą rozpoczętą godzinę zajęć. Dodatkowo doliczyć trzeba stawkę żywieniową w wysokości 6 zł dziennie za 4 posiłki lub 5.10 zł za trzy posiłki dziennie. Dodatkowo dochodzi komitet rodzicielski razem z językiem angielskim w wysokości 60zł miesięcznie. Jeżeli rodzic chce wysłać dziecko na zajęcia dodatkowe(tańce, karate, gimnastyka korekcyjna) musi dodatkowo płacić za każde zajęcia.
majez
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Polityka prorodzinna w Redzie raczej nie istnieje mozna to nazwać polityka antyrodzinną. Do tej pory przedszkole było drogie teraz będzie bardzo drogie. I najgorsze jest to ze nie dano rodzicom zadnej mozliwosci wyboru albo zgadzasz sie na takie warunki albo nie.
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Zawsze jesteśmy postawieni w określonej rzeczywistości, nasza jest właśnie taka, a przecież to polityka państwa nie jest pro rodzinna ;> a nie tylko polityka Redy...
Reda to nie prywatny kombinat ;) kto niby ma takie przedszkole utrzymać??
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Może rodzice mają utrzymywać ?
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

I tak chyba utrzymują wszyscy poprzez podatki, czy nie?
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

cyt. " Dzisiaj na zebraniu w przedszkolu na Gniewowskiej ma się pojawić burmistrz"

Czy coś się wyjaśniło na tym zebraniu?
grzechulecki
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Z tego co się orientuję to nie. (to nie jest przedszkole moich dzieci, chodzą na łąkową). Słyszałem że miasto nie jest chętne do zmian , ale ponoć mogą obniżyć koszt ostaniej godziny z 4,5 na 2,5. Jeśli to prawda to robią sobie jaja z rodziców. Jestem ciekaw czy któryś z radnych ma jakieś udziały w przedszkolu prywatnym? :) Dzisiaj jest zebranie w przedszkolu na Łąkowej, zobaczymy jaki przyniesie rezultat.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

To napisz jakie są ustalenia bo to naprawdę zakrawa na kpinę z rodziców! Nie dość że w Redzie i okolicach ciężko z pracą a jeśli jest to za grosze to jeszcze teraz taka podwyżka! I miej tu człowieku dzieci....
direks
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

To "nasza' nowa Rada Miasta pokazała rewelacyjny swój debiut akceptując tą ustawę.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Jest pewien problem, dochodzy budżetowe radykalnie spadły podejrzewam, że tu jest pies pogrzebany. Choć, gdy dziecko jest w przedszkolu do 17.00 przez 20 dni w miesiącu to daje to 360 zł opłaty, 120 zł za 4 posiłki dziennie (bo trudno zakupić dziecku 3 posiłki, gdy inne będą jadły o 1 więcej...) plus angielski z komitetem 60 zł. Czyli 540 zł miesięcznie, bez gimnastyki korekcyjnej itd. Drogo..
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ci co mają dzieci w przedszkolu chyba nam tu wody nie leją. 20 dni to 4 tyg.Miesiąc to 22 dni.Nie 360 a 495 +132 +60 =687 Do tego angielski i gimnastyka.Nie znam cen .
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

kowalski jakim cudem 2 dni różnicy dały Ci podwyżkę z 360 do 495 zł?:) pisałem o 20 celowo, bo są dni , w które "najmłodsza młodzież" choruje..
ODPOWIEDZ