Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Przedszkole

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

5 godz dziennie po 4.5 zł przez 22 dni.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

4 godziny... od 13 do 17.00, ale to nei zmienia faktu..., że i tak jest drogo
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Od 7 do 17 = 10 godz.Minus 5 godz.i zostaje 5.Ale mogę się mylić .Wiedzę czerpię z tego co piszą rodzice,
direks
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ryszardzie to, że dochody budżetowe spadły to najlepiej uderzyc w przedszkola tak to wyglada według ciebie w Redzie polityka prorodzinna, a co do godzin to Kowalski ma racje bo wiekszosc rodziców przyprowadza dzieci przed godzina 8 bo niestety do pracy trzeba takze dojechac.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

a co ja Ci Drogi direksie poradzę na te ceny? Po prostu staram się to ogarnąć i zrozumieć. Tyle.
Awatar użytkownika
Vindie
Forumowicz
69 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam, Kowalski tu dobrze liczy, w jedynce (Gniewowska) podpisujemy petycję, w której wnioskujemy o obniżenie kosztów, a najlepiej o przełożenie wprowadzenia uchwały do dnia 31.11.2011 - taką możliwość daje ustawa z dnia 5 sierpnia 2010 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty. Zobaczymy co z tego wyniknie...
klara
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Niby jest petycja a i tak większości rodziców ta zmiana pasuje - licząc się z tym, że jeśli dziecko jest nieobecne to dzienna stawka jest oddawana - i podpisują umowy. W ostateczności od stycznia miejskie przedszkola będą zamknięte , bo nie będzie chętnych na ich usługi i problem zbyt wysokich opłat sam się rozwiąże.
marek6299
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

A co z umową na łąkowej podpisujemy umowy jak to wygląda
pepedziobak
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Czytając wpisy Pana Ryszarda, zadaję sobie pytanie, po czyjej stoi stronie? Ciekawe czy na przedszkole wydaje także swoje ciężko zarobione pieniądze? Jakoś dziwne wychodzą te kalkulacje... Ryszard zakłada że dziecko choruje, ale tutaj rodzi się pytanie, a jak w końcu wyzdrowieje? Która z kalkulacji jest bardziej zbliżona do rzeczywistości?
Ze znanych mi faktów, także osoby publiczne zainteresowały się problemem, w jaki UM Reda próbuje, przerzucić koszt utrzymania naszych 2 przedszkoli publicznych, na nas rodziców.
Mianowicie. W dniu dzisiejszym Pan Poseł Jarosław Sellin wystąpił z oficjalnym stanowiskiem do Pana Burmistrza Krzysztofa Krzeminskiego, o złożenie ewentualnych wyjaśnień, dotyczących głównie sposobu, formy, oraz co najbardziej istotne czasu pozostawionego rodzicom, na podjęcie decyzji, oraz podpisanie nowych umów. To taki już chyba, sposób działania, zapewne modny, oraz co najbardziej istotne, zgodny z prawem.
W czwartek (9.12.2010) zorganizować spotkanie i poinformować obywateli, że mają czas na podpisanie nowych umów do wtorku (14.12.2010), co daje nam rodzicom na ewentualne działanie, w celu obrony naszych praw, nie mniej ni więcej jak 3 dni działania naszego UM.
Uchwałę w sprawie przedszkoli publicznych w Redzie, Rada Miasta podpisała w dniu 9 listopad 2010, ale na poinformowanie zaineresowanych potrzebny był conajmniej miesiąc.
Czasami warto przypomnieć sobie pewne fakty. W tzw. międzyczasie "wydarzyły się" wybory, ale zapewne nie mogły mieć one żadnego wpływu na termin poinformowania zainteresowanych o uchwale...
Myślę, że w tej sprawie pewnie, banalnie jak zawsze, po prostu poczta zawiniła...
Ostatnio zmieniony |14 Gru 2010|, o 21:51 przez pepedziobak, łącznie zmieniany 2 razy.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

"Stoję po tej stronie gdzie stało ZOMO" bo inaczej na wyszukiwanie układów odpisać nie mogę:) Po prostu zamiast 22 dni przyjąłem 20 dni... poglądowo zupełnie, czy to jest jasne?

dla ścisłości w 2 postach przeczytaj ostatnie ze słów jakie napisałem...

a jest to "drogo", czyli na pewno reklamuję nasze przedszkola, zachęcam i chwalę podwyżkę, bo przecież dźwignią każdej reklamy jest mówienie "To jest drogie, bardzo drogie", nieprawdaż?
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Sprawa opłat za przedszkola nie jest nowa, ale do Redy wiele rzeczy dochodzi z opóźnieniem :)

http://wyborcza.pl/1,75478,8122596,Opla ... galna.html

W Gdyni taki system opłat działa od roku i też budził wiele kontrowersji. Przykład opłat:

http://www.przedszkole30gdynia.pl/podstrona10.html

Wysokość opłaty 4,5 za godz. powyżej 5 godzin wydaje się duża. Ale jak to napisali w artykule: "jeśli gmina jest bogata, ustawa daję furtkę - może w ogóle nie pobierać opłat za dodatkowe godziny...". No właśnie "jeśli". Budżet miasta nie jest z gumy, porwaliśmy się na inwestycję pt. Leśna-Cegielniana, więc teraz nie wystarcza na oświatę. Liczby nie kłamią.
pepedziobak
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Sorki, Ryszadzie, poniosło mnie, ale sprawa finansownania przedszkoli bardzo mnie bulwersuje. Ten temat niestey działa na mnie jak "płachta na byka"
pepedziobak
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Czy ktoś z forumowiczów znalazł informację w necie na temat stawek, w naszym wojewódzwie, które są choćby zbliżone do tych uchwalonych przez naszą RM ? Szukałem, nie znalazłem...
pepedziobak
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

darus pisze:Sprawa opłat za przedszkola nie jest nowa, ale do Redy wiele rzeczy dochodzi z opóźnieniem :)

http://wyborcza.pl/1,75478,8122596,Opla ... galna.html

W Gdyni taki system opłat działa od roku i też budził wiele kontrowersji. Przykład opłat:

http://www.przedszkole30gdynia.pl/podstrona10.html

Wysokość opłaty 4,5 za godz. powyżej 5 godzin wydaje się duża. Ale jak to napisali w artykule: "jeśli gmina jest bogata, ustawa daję furtkę - może w ogóle nie pobierać opłat za dodatkowe godziny...". No właśnie "jeśli". Budżet miasta nie jest z gumy, porwaliśmy się na inwestycję pt. Leśna-Cegielniana, więc teraz nie wystarcza na oświatę. Liczby nie kłamią.
Zgadzam się z Tobą Darus.
W myśl słów piosenki: " Budujemy nowy dom, jeszcze jeden nowy dom" ( czy tam tunel...)
Tylko kogo będzie stać na to, by w nim zamieszkać?
Oświata, i polityka prorodzinna to faktycznie chyba kula u nogi dla naszych samorządów...
Awatar użytkownika
Vindie
Forumowicz
69 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dla zainteresowanych, dziś 0 17 zebranie w Urzędzie Miasta, myślę, że im więcej rodziców przybędzie , tym lepiej.
ODPOWIEDZ