Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

To była chwila.... ( burza nad reda )

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Agamtb pisze: gizboy - nie zamierzam jeździć ulicami, z całą odpowiedzialnością wybieram jednak chodnik.
Narażasz się na poważne obrażenia.
Jeżdżąc ulicami o ile znasz PoRD i jedziesz min 50cm od krawężnikam i umiesz się stosować do PoRD jest bardzo bezpieczna nawet na dk nr 6. Tygodniowo przejeżdzam od 160 do 300km i żyje i odkąd 2 lata temu skończylem jazdę chodnikami nie mam żadnych zdarzeń niebezpiecznych.
Artur
Agamtb

13 lat temu

ArturB pisze:
Agamtb pisze: gizboy - nie zamierzam jeździć ulicami, z całą odpowiedzialnością wybieram jednak chodnik.
Narażasz się na poważne obrażenia.
Jeżdżąc ulicami o ile znasz PoRD i jedziesz min 50cm od krawężnikam i umiesz się stosować do PoRD jest bardzo bezpieczna nawet na dk nr 6. Tygodniowo przejeżdzam od 160 do 300km i żyje i odkąd 2 lata temu skończylem jazdę chodnikami nie mam żadnych zdarzeń niebezpiecznych.
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-z ... nId,294179

Wklejać więcej?
Ja też przejechałam już wiele km w ciągu ostatnich paru lat i nie miałam dotąd żadnego wypadku ani kolizji. Uważam że jeżdżę ostrożnie i mam oczy dookoła głowy, staram się przewidywać pewne sytuacje... tym razem się nie udało. Przepisy to jedno, a to co się dzieje na drogach to drugie.
Mój kolega zginał na dk6. Jechał rowerem, wyprzedzał go tir, a tego tira jeszcze jeden tir. Rowerzysta, pieszy nie mają w takim wypadku żadnych szans.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Wklej relacje prasowe z potrąceń tych co jechali chodnikami.
Wyciąganie jednego zdarzenia nie ma sensu bo wiekszosc ludzi ginie w samochodach z powodu nadmiernej prędkosci lub blednego wyprzedzania, rowerzysci stanowią z tego co kojarzę 1%. i giną najczesciej podczas jady prostopadłej po przejściach , umozliwienia wyprzedzania na 3go - jazda przy krawezniku etc.
Btw 2 krotnie wpadłbym pod TIRa jadąc chodnikiem wzdłóż Gdańskiej a mój syn przy małejprędkosci miał tam zderzenie czołowe na chodniku.
Twoje przewidywanie nic CI nie da bo jadąc chodnikiem bardoz czesto nie masz zagwarantowanego odpowiedniego trojkata widocznosci i nie zdarzysz nic zrobic a najgorsze że narażasz na wypadek innych pieszych w tym dzieci.
Agamtb

13 lat temu

No więc właśnie, gdyby wszyscy jeździli z dozwoloną prędkością i zgodnie z przepisami nie było by wypadków. Duża część kierowców samochodów nie chce zaakceptować tego, że tam gdzie mogę jechać rowerem, jestem takim samym użytkownikiem drogi jak kierowca.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Wiec na drodze musisz sie zachowywac odpowiednio i nie dac im szans na wariactwo.
Dlatgo jadąc ul Gdańska nalezy jechać po prawej stronie ale tak min 50-100cm od krawężnika aby jakiś idiota nie próbował się zmieścić na śiłę i jednak zdecydował się zmienić pas zachowując 1m odległości.
Na codzień to działa, a większość rowerzystów ze strachu (co jest najgorsze co mogą zrobić) jedze przy samym krawęzniku powodując takie niebezpieczne sytuacje i narazajac sie na upadek na pierwszej studzience lub dziurze napotkanej nie zostawiajac sobie miejsca na manwer ominiecia jej.
Jest jeszcze kwestia skretu w lewo ktory zawsze mozna wykonac na 2 - zjerzdzajac w prawo i zatryzmujac się i nastepnie prosto, jak ktos nei ma lusterka i nie umie skrecac w ruchu ulicznym w lewo (wybor momentu, sygnalizacja, dojechanie do srodka i lewej strony psa) to go mozna polecic bo jest bardzo bezpieczny a na pewno bezpieczniejszy niz jazd po przejsciach dla pieszych.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Zauważ że ludzie ulegają złudzeniu że jak jadą samochodem to są chronieni blachami.
Dośc dobrze to widać w ostatniej serii zmiarzdoznych samochodów w TV z powodu zjechania na lewą stronę drogi.
Agamtb

13 lat temu

Artur - to wszystko racja co piszesz. Tylko ja najnormalniej w świecie boję się jeździć ulicami....nic na to nie poradzę. W kolizji z samochodem (który swoją drogą może jechać przepisowe 60km/h) na rowerze nie mam szans.
Chrzanię ulice, chodniki i przejścia, tak samo jak dojeżdżanie do pracy bikiem.... Jak się wyliżę, wracam do lasu :D
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Wrocmy do tematu gradobicia -mi poszły na szczescie w mieszkanku rynny. Wygladaja jak sitko. Szwagrowi co do mnie przyjechał wybiło tylnia szybe a przednia pekła o obicu karoseri nie wspomne bez AC. Sasiadce poszły 3 szyby w oknach
Agamtb

13 lat temu

IZUNIA81 pisze:Wrocmy do tematu gradobicia -mi poszły na szczescie w mieszkanku rynny. Wygladaja jak sitko. Szwagrowi co do mnie przyjechał wybiło tylnia szybe a przednia pekła o obicu karoseri nie wspomne bez AC. Sasiadce poszły 3 szyby w oknach
O rety. Nie sądziłam, że aż tak "dawało". Jadąc w stronę cmentarza widziałam np. drzewa bez liści - dziwny widok latem.
Szczerze współczuję, niestety w obliczu "matki natury" często jesteśmy bezsilni.
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Uwierz dawało polecam koledzy wstawili filmiki warte obejrzenia
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Wczorajsze wydanie TTM pokazuje szkody w Redzie.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Agamtb pisze:Tylko ja najnormalniej w świecie boję się jeździć ulicami....nic na to nie poradzę. W kolizji z samochodem (który swoją drogą może jechać przepisowe 60km/h) na rowerze nie mam szans.
Zginąć można na różne sposoby, przechodząc przez jezdnię, jadąc samochodem, także a mimo to nie siedzisz w domu. To się nazywa fobia i w zakresie ruchu ulicznego dość popularna w społeczeństwie na zasadzie autopsji większości która wie co robi i jak robi innym gdy jedzie samochodem lub obserwuje innych.
Agamtb pisze:Jak się wyliżę, wracam do lasu :D
Najpoważniejszy wypadek ze złamaniem kości dłoni i obitymi żebrami jak do tej pory miałem na pustej leśnej drodze obok Redy przy małej prędkości ok 25km/h. ;-)
Artur
Agamtb

13 lat temu

Mimo wszystko wolę śmigać między drzewami :D
I faktycznie zakończmy ten off top.
PS. Nie mam fobii w zakresie ruchu ulicznego :D
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Izunia, jak oglądałaś TTM to zapewne rozpoznałaś ulicę Leśną, troche mi było smutno, że wysyłając wg mnie dobre nagranie do tvn24 nie użyli nawet 5 sekund z mojego materiału a ciągle powtarzali te same kawałki, ale jak obejrzałem w TTMie reportaż to jakby mi się to zwróciło, bo oni praktycznie cały czas pokazywali moje ujęcia, w reportażu "Reda sprząta" tak samo. Ależ byłem z siebie dumny jak dzieciak xD
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

ten reportaż był w TTM-ie bo chciałbym zobaczyć :D
ODPOWIEDZ