Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

PIASEK PO ZIMIE

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Geniodekt
Forumowicz
54 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:Bez przesady, nie będę teraz śledzić wszystkich aukcji na Allegro w poszukiwaniu ofert sprzedaży nieruchomości. Myślałam, że to nie jest żadna tajemnica, żeby tę cenę podać na forum.
O ile dobrze pamiętam to było coś koło 2,5 mln. Ale głowy nie dam :?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

No to faktycznie cena zaporowa i to bardzo (zwłaszcza, że to sama działka, a dodatkowo trzeba by zapłacić za wyburzenie ruin i wyrównanie terenu). Albo właściciel nie zna realiów rynku nieruchomości albo jak pisałeś - nie zależy mu wcale na sprzedaży tego gruntu.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Zależeć może mu zależy,ale może go nie pili i będzie czekał w nieskończoność na zgode na jego warunki bo sytuacja materialna mu na to pozwala - jak już pisałam wcześniej . I ma takie prawo
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Ten pan jest samotnym po 70-tce .Tam są wymogi urbanistyczne i ochrony srodowiska i chętnych to odstrasza.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Hmmmm, generalnie z piaskiem po zimie, to ostatnie posty niewiele mają wspólnego :wink: . Nawiązując jednak nieco do kwestii ładu i porządku, to z wiosną zaczął narastać proceder podrzucania do miejskich koszy wielkich worków śmieci pochodzących z posesji. Czy ten naród nigdy nie nauczy się porządku ?!!!
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Na przystanku przy swiatłach na Puckiej można często zobaczyc worki ze smieciami
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ona czyli Ja pisze:Protest song wysłany.
szczerze? Nie wierzę w jakąkolwiek odpowiedź :?
Jestem tak zdesperowana, że którejś soboty sama pojdę tam sprzątać.....

dostałam odpowiedź :shock: :P
Zapewniono mnie, że pozimowe prace porządkowe właśnie ruszają pełną parę i rejon SKM Pieleszewo zostanie na pewno posprzątany :cheers:
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

O, to ja w takim razie kując żelazo póki gorące wyślę podobną prośbę o sprzątnięcie ul. Rzecznej wraz z przyległościami i skrótem przez lasek, bo tam to dopiero jest masakra. Mogę dołączyć dokumentację zdjęciową.
Hałdy śmieci w połączeniu z tablicą "Darżlubski Park Krajobrazowy" ;-)
Jarek

12 lat temu

A może warto ludziom dać szansę? Jeżdżę dużo po okolicy i codziennie widzę, że piasek jest wciąż uprzątany. Oczywiście nie da się tego zrobić ani w jeden dzień. Jestem przekonany, że za jakiś czas problem po prostu przestanie istnieć. Cierpliwości trochę!
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ale ja nie piszę o piasku, tylko o tonach śmieci maści wszelakiej - od pudełek po jogurtach i szamponach, poprzez stare buty i ubrania aż po części zamiennie telewizorów i innych urządzeń AGD. Full wypas w każdym rowie i kanale, w krzakach czy wręcz na bezczela niemal na środku drogi. A piszę tylko o ul. Rzecznej :) Aż się boję pomyśleć, jak jest w innych częściach miasta. Jestem przerażona tym, jak ludzie nie dbają o środowisko i po chamsku wyrzucają całe wory ze śmieciami gdzie tylko popadnie.
Ponoć od tego roku miała wejść jakaś nowa ustawa, która kosztami wywozu śmieci obarczać miała gminę (a mieszkańcy zwracaliby za to poprzez zwiększony podatek od nieruchomości), ale chyba nie weszła. Gdyby weszła, to w takiej sytuacji obowiązkiem gminy byłoby dostarczenie kontenerów na śmieci do każdej nieruchomości i wywózka tych śmieci. Nikomu by się wówczas nie opłacało wywozić ich do lasu czy zostawiać przy drodze.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Z tego co sie orientuję, to kazdy własciciel nieruchomosci będzie miał obowiazek podpisac umowę o wywóz śmieci. ilość pojemników będzie uzalezniona od liczby mieszkańców domu.
Firma wywożąca smieci ma byc wyłoniona przez gminę w drodze przetargu. Nie mam pewności, lecz wydaje mi się, że ma to wejść w zycie jeszcze w tym roku.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Romek pisze:Z tego co sie orientuję, to kazdy własciciel nieruchomosci będzie miał obowiazek podpisac umowę o wywóz śmieci. ilość pojemników będzie uzalezniona od liczby mieszkańców domu.
Firma wywożąca smieci ma byc wyłoniona przez gminę w drodze przetargu. Nie mam pewności, lecz wydaje mi się, że ma to wejść w zycie jeszcze w tym roku.
Nie do końca chyba rozumiem...przecież każdy właściciel domu jednorodzinnego (bo zdaje się o takim piszesz) ma podpisaną umowę o wywóz śmieci - o! na przyklad u nas dziś wywożą :D ..... my buntujemy się przeciwko śmieciom zalegającym wszędzie i pokrywającym wszystko dookoła :shock:

BRAK śmietników gminnych !!! Jestem przekonana, że to rozwiązałoby problem w przynajmniej 50%.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

A wiecie co jest najgorsze? Kto śmieci na przystanku SKM Pieleszewo? Kto usyfił ulice Rzeczną o czym pisze Salamandra? Obcy, turyście? NIE - to mieszkańcy, Ci sami którzy codziennie pokonują ta drogę, Ci którzy dzień w dzień wysiadaja na tym samym peronie i Ci którzy codziennie ida ulicą Rzeczną....to jest przerażające, że ludziom odpowiada takie wysypisko...
Agamtb

12 lat temu

Mieszkam w Redzie 2 lata. Biegam po mieście, po jego obrzeżach i okolicznych lasach / łąkach.
Reda jest miastem brudnym i zaśmieconym. O ile centrum jest w miarę regularnie sprzątane - wiadomo, to obrzeża miasta są tragiczne. Niestety póki mentalność mieszkańców będzie taka, jaka jest, póty będziemy mieszkali w śmieciach...
Nie raz oglądałam wory ze śmieciami na leśnej drodze do Zbychowa (dosłownie na środku drogi - po prosty ktoś zatrzymuje samochód, wystawia to z bagażnika i jedzie dalej...).
Poza tym stare pralki, lodówki, opony, plastikowe pojemniki, gruz budowlany, szmaty.... dosłownie wszystko....
Kompletnie tego nie rozumiem... :(
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Agamtb pisze:Mieszkam w Redzie 2 lata. Biegam po mieście, po jego obrzeżach i okolicznych lasach / łąkach.
Reda jest miastem brudnym i zaśmieconym. O ile centrum jest w miarę regularnie sprzątane - wiadomo, to obrzeża miasta są tragiczne. Niestety póki mentalność mieszkańców będzie taka, jaka jest, póty będziemy mieszkali w śmieciach...
Nie raz oglądałam wory ze śmieciami na leśnej drodze do Zbychowa (dosłownie na środku drogi - po prosty ktoś zatrzymuje samochód, wystawia to z bagażnika i jedzie dalej...).
Poza tym stare pralki, lodówki, opony, plastikowe pojemniki, gruz budowlany, szmaty.... dosłownie wszystko....
Kompletnie tego nie rozumiem... :(
No to tak jak ja, zwłaszcza, że jeżeli chodzi o ponadgabaryty to po pierwsze kazdy sklep zabiera stary sprzęt, gdy kupi sie nowy, a ponadto organizowane są wystawki. Mieszkam w Pieleszewie od niecałych 7 miesięcy, a wystawka jest robiona już po raz drugi!!!

Ale powtarzam - brak miejskich śmietników, nie ma ich i kropka (może w centrum są) ...czy tego peta ktoś ma zjeść jak skończy go palić? Schować pustą paczką po chipsach do kieszeni i wyrzucić w domu? Ile osób nie skusi się wyrzuceniem na ziemię?!? Ja nie rzucę, Ty tez nie i jeszcze wiele osób nie, ale i tak stanowimy wyjątki.... BRAK ŚMIETNIKÓW - to jest problem, ktory tez zgłosilam do UM przy okazji walczenia o porządek w Pieleszewie.

Mąż się ze mnie śmieje, że radną powinnam zostać, bo tak bliski jest mi wygląd naszego miasta :)
Sama się dziwię, że tak się zaangażowałam....
ODPOWIEDZ