Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Firmy odbierające śmieci

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

co z tego jak ludzie co maja domki nagminnie wyrzucaja smieci i to w nie malej ilosci do smietnikow przy spoldzielniach , ostatni nawet mi przez mysl przeszlo zeby jechac za kims i mu wywalic te smieci za plot bo mysli ze cfaniak zaoszczedzi, a my jako lokatorzy mamy podwyzke bo wiecej do wywiezienia jest. powinny byc smietniki zamykane i obudowane skonczyo by sie wywalanie smieci z okolicznych domkow, przebieranie, i zalatwianie potrzeb przez zuli pod smietnikamia
pozdr
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

w spółdzielni słoneczna 6,20 od osoby na miesiąc,i również zaobserwowałam chamskie wyrzucanie do naszych śmietników śmieci przez właścicieli domków.podjechał wczoraj samochód pod śmietnik i chyba z 6 worów wyrzucił z odpadkami po remoncie zdaje się.mam nadzieje że się skończy,będą zamykane śmietniki i się skończy żerowanie na lokatorach bloków.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Z tym podrzucaniem śmieci to masakra,nie wydaje mi się,że zamknięcie śmietników to zakończy,jedynie ograniczy.Śmieci będą walać się obok wiat i trzeba będzie to usuwać.Dlaczego? ano niektórzy domkowicze mają po 1 pojemniczku ,wywożą raz na 2 tyg.śmieci produkują więcej niż zapewnia im najtańsza usługa więc latają jak kot z pęcherzem i szukają gdzie coś podrzucić.Brak kontroli realności umów na wywóz śmieci na posesjach powoduje ten koszmar.Dajmy na to 4 osobowa rodzina w domku ma zawartą umowę na wywóz jednego małego pojemnika raz na 2 tyg. i co wystarcza im to ,nie wierzę ,że resztę śmieci spalają ,bo jeśli tak to szkodzą nam jeszcze zatruwaniem i odorem z kominów,tym bardziej powinny być z tego tytułu kontrole! Sama zaobserwowałam niejednego domkowicza wywalającego śmieci w cudze śmietniki.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

mi starcza raz na 2 tyg. i raz na miesiąc plastik, szkło i makulatura. jakoś "na dniach" ma wejść ustawa, że to gminy będą odpowiedzialne za gospodarkę odpadami. wszyscy będą płacić w podatkach gminie więc nie będzie można nie podpisać umowy.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

W SM REDA 7,49 zł za osobę.Wywozi Agora.
I też codziennie widzę jak "domkowicze" podjeżdżają samochodami, a nawet taczkami z pobliskich domków i wyrzucają śmieci.Ponadto użytkownicy pobliskich sklepów ustawiają sterty kartonów,które przy wietrze walają się po okolicy, bo nikt im nie powiedział,że katrony należy złożyć i wrzucić do pojemnika na makulaturę :/
Myślę,że ta ustawa, o której też słyszałam, rozwiąże po trosze problem, bo każdy zameldowany w Redzie będzie płacił, ale co z tymi ,którzy nie są tu zameldowni?Tym bardziej,że ma wejść (chyba w 2012 r.) ustawa ,że nie będzie obowiązku meldunkowego .
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Jeżeli będzie to zależec od ilosci osób to mieszkańcy bloków będą mieli znaczną podwyżkę.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

a dlaczego mieszkańcy bloków będą mieli podwyżkę?my płacimy stawkę pomnożoną przez ilość lokatorów w mieszkaniu,to dlaczego uważasz że będziemy mieli podwyżkę?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Mając 2 pojemniki na 6 osób w domku płacę rocznie około 700 zł.W bloku 6 osób po 7 zł przez 12 miesięcy to około 500 zł. rocznie.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

no bo w bloku śmiecarka podjeżdża w jedno miejsce gdzie zbiera śmieci z ponad 60 mieszkań, to oszczędność czasu i paliwa
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Generalnie firmy odbierające śmieci są tylko trybikiem w tej wielkiej machinie. Mają swoje stałe koszta (zakup sprzętu, wynagrodzenia ludzi, koszta paliwa etc...) ale nie od tych kosztów zależy większość stawki za wywóz. Firmy w niewielkim stopniu regulują cenę. Cena w największym zakresie zależy od odbiorcy tych śmieci. Wiem że w pobliżu Redy są 2 wysypiska - Łężyce k. Rumi i Rybska Karczma k. Gniewina i ci odbiorcy regulują w większości cenę za odbiór odpadów.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ale jak to ma być podatek to stawka od osoby musi być jednakowa w danej miejscowosci .
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

A propos śmieci to mam pytanie trochę z innej beczki ale temat zbliżony. Ile w Redzie kosztuje opróżnienie szamba (w sensie wypompowanie go beczką) i wywóz? Ja dodam że mieszkam w bloku i pytam czysto z ciekawości :D Nie chce być posądzony jako posiadacz szamba który go nie opróżnia i z tej przyczyny nie wie ile kosztuje :D
Eryk
Częsty Bywalec
365 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Szambowy temat to podobna zadyma,podobno są tacy co mają szamba bez wymurowanego dna i cały syf wsiąka w ziemię,tam wody gruntowe roznoszą to dookoła.Cały problem w braku rzetelności i przyzwoitości ze strony ludzi ,tych co to robią.są bezmyślni,bez skrupułów i kultury o praworządności nie wspomnę ,bo pewnie nie wiedzą nawet na czym ona polega.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

sam jestem ciekawy ile teraz kosztuje wywóz szamba, blisko 2 lata temu podłączyłem się do nowej instalacji kanalizacyjnej, wcześniej byłem zmuszony do korzystania z szamba. już wtedy płaciliśmy za wywóz ok 5 m3 co c.a. 3 tygodnie ok 90 zł , dzisiaj na pewno jest drożej. Korzystanie z kanalizacji jest tak naprawdę sporo tańsze wg mnie ok 3 a nawet 4 razy tańsze od szamba, oczywiście w przypadku jeżeli szamba się nie wylewa na ogród lub ma się dziurawe dno). Podłączenie do kanalizy jest też stosunkowo proste i tanie. zachęcam wszystkich użytkowników szamb do podłączenia się do kanalizy. Ja się osobiście dziwię, że tak wiele osób jeszcze z mego osiedla wywozi szambo (lub nawet nie wywozi...) Nie mówiąc już nic o konforcie użytkowania. A swoją drogą to czy nie powinno być obowiązku podłączenia się do kanalizy jeżeli takowa istnieje?
Awatar użytkownika
magdaeska
Bywalec
212 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Jeszcze z tym podrzucaniem śmieci chciałam coś wtrącić. Niby mnie też to wkurza. Nieraz widziałam jak samochody podjeżdżały i wrzucały do blokowego kontenera. Ale z drugiej strony jak sobie pomyślę, że te śmieci mogłyby wylądować w lesie - bo głupki tak będą robić jak się im śmietniki pozamyka, to już wolę te parę groszy dopłacić i przymknąć oko. A poza tym jakby patrzeć objętościowo, to ten nadmiar podrzucany przez "obcych" jest na pewno zredukowany przez panów zbieraczy wybierających ze śmietników "perełki" recyclingowe. Więc bilans wychodzi na zero. Nie ma się co o to podrzucanie pienić.
ODPOWIEDZ