Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Tunel w Redzie czyli najlepsza wizytówka miasta!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
xpagax
Bywalec
174 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ryszard pisze:
xpagax pisze:Czy te kamer są tam wogulę włoczone ? ja kilka razy co dzienie przez niego nie raz widziałam jak tam piszą sciany albo pijaków szczających gdzie sie da
to czemu nie dzwonisz na policję? 8-)


co z tego ze zadwonie nim oni przyjada to zbiry zdaza uciec bo nie raz dwonim to sie bardzo długo czeka na policje bo oni maja wazniejsze sprawy na głowie
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

no to jak widzisz kogoś kto piszę to sam/a go ujmij i po sprawie.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Ryszard, nie bądź śmieszny, nie każdy jest strażnikiem teksasu, żeby podejść do pijanego zbira i go ująć :P ja osobiście takie chucherko nie podskakiwałbym do żadnego, żeby czasem butelką w głowę nie oberwać.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Mozna jeszcze dzwonic na 112, czasami da sie dodzwonic.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Witam, odświeżam temat, bo jak każ zapewne zauważył odnawiają nam tunel, a przynajmniej jego część.
Z dobrego źródła (rozmowa z panami którzy to robią) wiem, że tunel jest odnawiany pod GRAFFITI JAM który ma się odbyć jakoś w połowie sierpnia.

Wszystkie ściany będą pomalowane na szaro oi na tym powstanie zapewne troche graffiti. Zastanawiam się jak to będzie zorganizowane, bo zeszłym razem na Jam-ie było kilka osób a miejsca do malowania mase.

Druga sprawa, któąmnie niepokoi to to, że panowie dostali informację aby przygotować cały tunel, a przecież powstałe rok temu prace (Feniks, Arkowcy + 2 inne) są w stanie idealnym i nie ma sensu ich zamalowywać, nie muszę chyba wspominac że namalowanie tych prac wiązało się z wydaniem pieniędzy na farby a także opłacenie artysty (Arka, Feniks). Dzwoniłem w tej sprawie do UM ale tam NIKT NIC NIE WIE w ogóle na temat graffiti jamu. Jedyne co się dowiedziałem, to to, że miasto na pewno się tym nie zajmuje i może Kultura z Moksiru coś wie. Jeszcze nie dzwoniłem, ale mam zamiar, bo jutro już naszych prac nie będzie :P.

No ale mniejsza o to.W zeszłm roku była gorąca dyskusja na temat spójnej koncepcji zamalowania tunelu, jakieś pomysły na logo Redzkich klubów sportowych i instytucji (Orlęta, Celtic, Moksir, Kultura, UKS 1, Błskawica itp.) i kilka innyhc pomysłów. Myślę, że teraz jest szansa porozumienia się z Kulturą odnośnie tego. Być może znajdą się pieniążki by zapełnić jakoś jedną całą ścianę, bo nie sądzę, aby na Jamie pojawiło się wielu artystów, którzy zapełnią chcoiaż 30% powierzchni ścian.
xpagax
Bywalec
174 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Malują tunel ciekawe na jak długo będzie czysty :)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Nie wszystkie ściany będą czyste. Czytałeś post wyżej?
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Widziałam, że ściana z logiem Faniksa i Arki zostało, więc Twój apel Maximreality odniósł skutek. Kartka z telefonem tez się pewnie przydała ;)

Co do graffiti to już wyraziłam kiedyś swoje zdanie. Nie podobają mi się za bardzo loga, a jak już to najlepiej byłoby by były związane z Redą. Nadał uważam, że loga Arki powinny być malowane raczej w Gdyni. Dużo lepiej wyglądałyby rysunki. No, ale uprzedzając twoje słowa, że mam przyjść i coś namalować jak jestem taka mądra to informuję, że akurat do grafitti nie mam talentu. Ale życzę dużej frekwencji na Jamie. Może trzeba by to trochę bardziej rozreklamować?
Ostatnio zmieniony |30 Lip 2011|, o 12:51 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Bedzie prawie zerowa frekfencja, bo nikt z zewnattrz o tym nie wie. Nie wie o tym nawet urzad miasta za bardzo co tam sie ma dziac ;) wiec spodziewajcie sie jakichś bohomazow, ewentualnie 2-3 w miare dobrych pracek i to wszystko. Reszta zapewne zostanie potagowana predzej czy pozniej i tunel wroci do normy ;)


No, a nasze pracki faktycznie zostały, po kilku telefonach i rozmowach z roznymi ludzmi robotnicy dostali polecenie nie zamalowywania reszty, a my musimy tylko poprawic stare graffiti (podmalowac co nieco tło itp.)
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Aha, ogólnie jest taki luzny plan zrobic na nowym jamie jakis herb Redy i napis "Mam tak samo jak Ty miasto moje a w nim...." Plan jest luzny bo nie ma na to kasy, artysta jest za friko tylko puszek za 2 stówki i mozna by cos tam zrobic, niestety ja na to nie wyloze, nie sądze by też zrzutka dała aż 200zł tak naprawde na to by pojsc na reke mieszkancom i organizatorom ;)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Napisz na priva do Kultury. Wiem, ze jest ona tez na facebooku :
http://www.facebook.com/kultura.moksir.reda

i ciągle widzę na profilu, że coś jest organizowane. Więc może sie uda coś zrobić. Być może dopiero na przyszły rok, ale zawsze coś
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Dorma pisze:...Nadał uważam, że loga Arki powinny być malowane raczej w Gdyni. ...
a ja pozwole sobie się z Tobą nie zgodzić :)

Pewnie nie interesujesz się piłką nożną, więc możesz tak to odbierać, ale ARKA choć jest klubem z Gdyni reprezentuje tak naprawde cały region.
Na mecze Arki jeździ bardzo dużo ludzi z Redy, Rumii, Wejherowa i półwyspu... dużo Redzian identyfikuje się z tym klubem... zresztą na każdym meczu Arki wisi na trybunach flaga REDA (ładna reklama dla miasta :P )... a idąc Twoim tokiem rozumowania... w Gdyni nie powinna wisieć flaga Redy... bo raczej powinny tak wisieć flagi z napisem dzielnic Gdyni :)
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Wicek wlasnie o to chodzi ;) Z Redy jezdzi masa osób na Arkę, mamy coraz więcej kibiców też przez to, że przeprowadzają się do nas ludzie z Gdyni i u tych ludzi graffiti ARKOWCY wywołuje usmiech na twarzy jak idą rano do pracy i potem z niej wracają! A reszcie myśle że też nie powinno przeszkadzać, koniec końców jest kolorowe i w ładnym stanie.

Co do nowej flagi Reda (nieskromnie się pochwalę, że mojego projektu) to wisi ona od dwóch meczów tak jak mówisz w reprezentacyjnym miejscu na trybunie i godnie reprezentuje kibiców z Naszego miasta!

A jeszcze a propos tunelu i jamu, z dobrego zrodla wiem ze moze jednak pojawi się tam kilku konkretnych writerów i powstana mega dobre pracki.

A my jako Feniks również przygotowujemy się doudziału w jamie, tym razem planujemy nie robic juz reklamy klubu ale jakies hasło namawiające mieszkańców Redy do wspierania inicjatyw lokalnych takich jak nasza działalnośc, a także charytatywnych akcji RAZEM PONAD NORMĘ, by wiercić swiadomośc mieszkańców i zachęcić do udziału w kolejnych ;)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Wicek pisze: Na mecze Arki jeździ bardzo dużo ludzi z Redy, Rumii, Wejherowa i półwyspu... dużo Redzian identyfikuje się z tym klubem... zresztą na każdym meczu Arki wisi na trybunach flaga REDA (ładna reklama dla miasta :P )... a idąc Twoim tokiem rozumowania... w Gdyni nie powinna wisieć flaga Redy... bo raczej powinny tak wisieć flagi z napisem dzielnic Gdyni :)
A bardzo wielu nie jeździ na mecze i nie lubi Arki, może nawet więcej niż tych co lubią więc nie bądz taki pewny, że to taka dobra reklama dla miasta - ta flaga. Ile osób tyle opinii

Flaga na trybunach to co innego niż logo w tunelu w centralnej części, które każdy widzi. Nie chciałabym znów zaczynać dyskusji na ten temat, bo już napisałam co o tym myślę i zdania nie zmienię, ale interesowałam się kiedyś piłką nożną, nawet bardzo.
To, że jestem z Redy nie oznacza, ze zaraz mam lubić Arkę tylko dlatego że mieszkam w tym regionie. Może lubię poprostu tych, którzy dobrze grają a nie tych którzy są w moim regionie. I może to logo przeszkadza mi i nie tylko mi ( bo wiele osób się wypowiedziało tak samo jak ja) bo to wcale nie jest takie oczywiste, że jak się jest z Redy to się musi lubić Arkę. Ile jest mieszkańców Redy, a lie wsród nich kibuiców Arki? Możeci, którzy nie są kibicami wcale się nie uśmiechają rano jak idą tunelem na widok tego loga. Dlatego najlepszym wyjsciem i najbardziej neutranym nie malować żadnego loga. No, ale to tylko moje zdanie. Tyle o Arce
Ostatnio zmieniony |1 Sie 2011|, o 10:29 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Maximreality pisze:
A my jako Feniks również przygotowujemy się doudziału w jamie, tym razem planujemy nie robic juz reklamy klubu ale jakies hasło namawiające mieszkańców Redy do wspierania inicjatyw lokalnych takich jak nasza działalnośc, a także charytatywnych akcji RAZEM PONAD NORMĘ, by wiercić swiadomośc mieszkańców i zachęcić do udziału w kolejnych ;)
I tak trzymać.. To chyba najlepszy pomysł.
ODPOWIEDZ