Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wspólny bilet także w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Tak, tak Ryszard- masz skm od Luzina do Cieplewa........+ autobusy!
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

łooo kurcze...tylko czekac na obniżkę
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Propozycje cen wspólnych biletów metropolitalnych

jednorazowy: linie zwykłe 2-2,50 zł, pospieszne 3,50
15-minutowy: 2,50
1-godzinny: 3-4 zł
24-godzinny: 10 zł (na autobusy, tramwaje i trolejbusy), 16 zł (wszystkie środki komunikacji + SKM)
72-godzinny: 20 zł (na autobusy, tramwaje i trolejbusy), 32 zł (wszystkie środki komunikacji + SKM)
miesięczny jedno miasto: Gdańsk lub Gdynia - 74 zł (pospieszne 88 zł), Sopot - 56 zł (pospieszne 60 zł)
miesięczny na Gdańsk i Sopot lub Gdynię i Sopot: 92 zł
miesięczny na wszystkich przewoźników bez SKM: 100 zł
miesięczny dwóch przewoźników i SKM: 150 zł
miesięczny na wszystkich przewoźników: 180 zł
Za 75 zł to z ulgą 50% i o tę zniżkę chyba Arturowi chodziło. Prawdopodnie ceny te będą od stycznia.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Najpewniej tak, bo wtedy samorządy przestana dopłacać podwójnie do komunikacji miejskiej i do biletów metropolitalnych i będą dopłacać tylko do tych drugich.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

dokładnie... a już teraz miesieczny ulgowy (37%) kosztuje prawie 80 zł z Redy do Gdanska, wiec kupno metropolitarnego nie dosc , ze tansze to daje wieksze mozliwosci...

o ile dadza znizke 50% a nie 37%
brokmis
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Raczej będzie zniżka 50% (tak jak jest obecnie) z racji, że takie zniżki występują w komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, trolejbusy) i właśnie w takiej formie dogadały się samorządy i wszyscy organizatorzy transportu publicznego. Sam często korzystam z biletu metropolitalnego 24h dwóch przewoźników (SKM+ZKM Gdynia) - opłacalność + brak problemów z kasowaniem biletów (tylko raz).
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

w metropolitalnych będzie zniżka 50%;) dla uczniów i studentów. zresztą więcej na ten temat mozna poczytać na ich stronie internetowej.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

ale miesieczny na "dwoch przewoznikow i Skm" oznacza, ze np. biore sobie mzk wejherowo, zkm gdynia i gratis skm;ka?:D
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

tu chyba jest błąd w tym tekście bo dotychczas było że jeden przewoźnik + skm
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Ryszard pisze:czegos nie rozumiem, bilet miesiacznych dwoch przewoznikow i SKM TO 150 ZŁ. czyli, ze co? mam bilet na skm z wejherowa do gdanska i do tego jeszcze np. na mzk? to byloby strasznie tanie..zwlaszcza po znizce:) taniej niz sam miesieczny na skm
Faktycznie podejrzanie tanio - ale ja byłabym zadowolona, gdyby tyle (pod warunkiem 50% zniżki) kosztował bilet na jednego przewoźnika (wystarczy mi mzk) + skm.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Już w tej chwili bilet na mzk i skm ( szkolny) kosztuje 85zl.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Z komentarzy dnia w Panoramie dowiedziałem się właśnie... że od 1 stycznia 2011 bilety na SKM podrożeją o 7 %

Poza tym redaktor zadał pytanie o gorszy rozkład SKMek kursujących za stację Gdynia Chylonia... ale jak to w Panoramie... dziennikarze nie przyciskają, więc rzecznik SKM odpowiedział... że to nie jest wielki problem dla podróżnych :) , bo to tylko 10 pociągów :)

jutro pewnie pod tym linkiem, będzie można obejrzeć materiał:
http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/kom ... 10/3612161

informacja też w portalu moje miasto:
http://www.mmtrojmiasto.pl/11517/2010/1 ... egory=news

Mam nadzieje, że metropolitalne nie pójdą w góre :)

Swoją drogą... śmieszy mnie trochę to tłumaczenie się Unią Europejską :)
Mniej pociągów będzie jeździć... bo Unia wymaga, aby SKM przynosiło zyski... będa droższe bilety...bo wymaga Unia Europejska...
Jakoś w innych krajach komunikacja publiczna działa poprawniej i Unia Europejska w tym nie przeszkadza :)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Niewiem ... przewoźnicy autobusowi nie potrzebują podnosić cen, a na SKM ceny rosną a komfort jazdy proporcjonalnie maleje ... niestety wypłaty nie chcą rosnąć ...
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Huherko pisze:Niewiem ... przewoźnicy autobusowi nie potrzebują podnosić cen, ...
Cena oleju napędowego też skoczyła prawie do 5 zł..., autobus pali ok. 25 l na 100 km wiec wzrost ceny oleju choćby o 50 gr to gdzieś droższe o 12.5 zł każde 100 km...
ODPOWIEDZ